צרו קשר לקבלת ליווי מקצועי

מחיקת חובות תוך 24 שעות - כל האמת בפנים!

תופעה מדאיגה הולכת ומתפשטת בעולם המשפט, כאשר הביטוי "מחיקת חובות תוך 24 שעות" נכנס לשימוש בהילוך גבוה בקרב עורכי דין פשיטת רגל רבים ולקוחותיהם החייבים. הרעיון הוא לאפשר לאנשים הנמצאים בהליך של פשיטת רגל לקצר את מסכת הדיונים וקבלת ההחלטות בעניינם, עד למצב שבו מגיעים להסכם כלשהו והחוב לכאורה נמחק. אלא שמעולם לא התחייב איש בישראל לתהליך כה קצר, מה גם שחוב הוא לא באמת דבר שיכול להימחק.

אז איך בכל זאת ניתן להיכנס להליך מחיקת חובות אמיתי?

מחיקת חובות הוא החלק אחרון בתהליך שעובר פושט הרגל מהרגע שפנה בבקשה לצו כינוס ועד הרגע שבו מתקבל הפטר, כלומר שחרור מיתרת החוב ואפשרות להתחיל מחדש. כאשר אדם מסוים נקלע לחובות כספיים כבדים שאין ביכולתו לשלם, החוק מאפשר לו לפנות לערכאה משפטית לצורך הכרה בו כפושט רגל. השופט יקבע כמה מתוך סכום החבות הכולל ישלם אותו אדם על מנת לרצות את עונשו ולאחר מכן יתקבל ההפטר. כאשר נכנסים החייבים לחובות כבדים ובהיקפים של מיליונים, המערכת הציבורית מבינה היטב כי לא תקבל את כל הסכום לעולם ועל כן היא קובעת "תקרה" – רף כספי מסוים שיש לכסות מתוך כלל החוב.

חזי למשל הוא קבלן ידוע מאזור השפלה שצבר חובות בגובה 22 מיליון שקלים. באמצעות עורך דינו מיהר להגיש בקשה לפשיטת רגל לאדם פרטי, אלא שהדברים כאמור לא מתבצעים מיד. הפרוצדורה כוללת את קליטת הבקשה במערכת, עיון כונס הנכסים בתיקו של החייב וקביעת תאריך אפשרי לדיון בעניינו, שבוודאי לא ייקבע לבוקר שאחרי. על כן, ההליך המכונה מחיקת חובות תוך 24 שעות הוא הבטחה פיקטיבית של מייצגים בלתי מקצועיים הבוחרים להטעות את קהל לקוחותיהם רק כדי להשיג אותם כלקוחות ובפועל גורמים לאנשים רבים לצפות לדבר מה ולהתאכזב.

הבטחות שקריות במטרה למשוך אתכם כלקוחות הן לא עניין חדש. פעמים רבות מובטח למיוצג "זיכוי מלא" ו"ללא עונש בכלל", כאשר הדברים הללו לא יכולים להיות צפויים בשום מקרה! רק במקרים מסוימים מאוד ניתן לפעול למען זיכוי מוחלט, כאשר משרד הוגן יזהיר את מרשו שכלום איננו סופי ובטוח, כל עוד לא הגיע התיק לשלבי הכרעה סופיים. הובטחה לכם תוצאה שנשמעת טוב מכדי להיות אמיתית? דעו והיזהרו.

הליך פשיטת הרגל: קצר יותר, מבין יותר

בניגוד לעבר, הליך פשיטת הרגל כיום נחשב לקל ומרוכך יותר עבור החייבים. המדינה מעוניינת לאפשר הן לחייבים והן לנושים להגיע להסדרים מהירים מתוך חשיבה על מניעת סכסוכים ממושכים וניהול מסודר ותקין של פעילות המשק. בנוסף, מובן כיום לכל הצדדים במערכת כי עדיף לקבל בכל מקרה תשלום חלקי ומהיר, מאשר לנהל מלחמות חורמה ממושכות ומתישות על סכום כספי מלא, שאין בכל מקרה ביכולתו של החייב לכסות. על כן, במקום להמתין שנים על גבי שנים להכרה בחייב כפושט רגל ולהגיע להפטר בתהליך ארוך, עיקש וממושך, ניתן למצות את ההליך כולו תוך שנה וחצי בקירוב. החוק החדש קובע כי על השופטים למסור את החלטותיהם בנוגע לחייב (הכרה בפשיטת הרגל ותחילתו של הסדר תשלומים בפריסה חודשית) תוך 18 חודשים מיום מסירת הבקשה. בנוסף, כאשר ניתן בשלב הראשון צו כינוס, תיקו של החייב נכנס באופן אוטומטי למצב של הקפאת הליכים כאשר נבצר מהנושים לגבות ממנו את חובם עד לקיומה של אסיפת הנושים.

כך למשל אב אלמן שנקלע למצוקה כלכלית קשה לאחר מותה של אשתו וחובותיו נערמו, פנה באמצעות עורך דין אורדן לבית המשפט וקיבל הקפאת הליכים מיידית שזיכתה אותו בקבלת רכבו והפעלת חשבון הבנק שלו שעוקלו קודם לכן באופן אוטומטי. כך יכול היה, בזמן התקופה, להמשיך ולבצע תשלומים שוטפים ולהמשיך לגדל את ילדיו הקטנים ללא פגיעה באורח חייהם. במעמד הדיון נקבע כי עליו להשיב 15,500 ₪ לקופת החוב על פי הסדר תשלומים של 400 ₪ מידי חודש, כאשר בסיום יתקבל עבורו הפטר ויתרת חובו תימחק. ייתכן שצירוף הפעולות המוכרות כהקפאת הליכים וקבלת ההפטר גורם לאנשים להשתכנע בעיקרון השקרי של "מחיקת חובות", אך זוהי תרמית שכדאי לזהות ולהיות מודעים לה מהרגע הראשון.

זה מה שבאמת יכול לקרות תוך 24 שעות

החיים של ורד כאילו קרסו לתוך עצמם בבת אחת: האשראי פתאום לא עובר ובשיחת טלפון לבנק מתברר שחשבונה עוקל. זה קורה בדיוק תוך כדי מצב שבו נציג הוצאה לפועל נעמד מולה ודורש את מפתחות הרכב לאלתר והגן של בנותיה הקטנות בדיוק מתקשר כדי לומר ששוב חזר השיק. ורד, שבעלה לא עובד כבר תקופה ארוכה בשל נסיבות רפואיות קשות מנסה להתמודד עם הכל לבדה כבר תקופה ממושכת ואין מנוס מלהכריז עליה כפושטת רגל, על מנת לעזור לה להיחלץ מהתהום הכלכלית העמוקה אליה נקלעה. באמצעות עורך דין הוגשה בקשה דחופה לעיכוב הליכים מיידי ואכן, תוך 24 שעות אושרה בקשתה וורד זכתה ב"אוויר לנשימה" למשך 90 הימים הבאים, בהם חל עיכוב הליכים על עיקול חשבונה, רכבה ומשכורתה.

הרצון של המדינה לאפשר לאזרחיה להשתקם תוך שהם ממשיכים לנהל אורח חיים תקין ובלתי מזיק, מאפשר לה להתחשב בנסיבות חריגות וקשות כמו של ורד ובטווח זמנים מהיר – בין 24-72 שעות בהם יכולה להיכנס בקשת עיכוב הליכים לתוקף וזאת למשך תקופה של 3 חודשים. חשוב לחזור ולהדגיש כי גם מצב זה איננו מעיד על מחיקת חובות, אלא רק על קניית זמן נוסף לביצוע פעולות מתאימות מול בית המשפט. בקשה זו חייבת להתבצע אך ורק מטעם עורך דין מוסמך, שכן פנייה עצמית לרוב לא תצליח להיות מנומקת ומסודרת דיה ועשויה שלא לשכנע בנסיבותיה. כאשר ניתן עיכוב הליכים, יכול עורך דין אורדן כבר להתחיל ולפעול למען החייב מבחינה משפטית: להגיש עבורו בקשה לפשיטת רגל, לייצג אותו באסיפת הנושים ולהגיע בשמו להסדר החובות מולם וכן לנמק את נסיבות חיי הנישום מול השופט, במטרה להפחית ככל הניתן בגובה החוב לתשלום ובהיקף התשלומים החודשי.  

לא "חוסכים" על ייצוג משפטי

אמנם "מחיקת חובות" איננה באמת קיימת, אך זה לא יפתור אתכם מהצורך להיות מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה ובקיא ביותר בתחום, היות והליך פשיטת הרגל, יעיל ככל שיהיה, עדיין עשוי להיות מלווה בתרחישים רבים ומסוכנים. הנושים יודעים היטב כיצד לנצל מצבים וסיטואציות משפטיות לטובתם על מנת לגבות מכם תשלום רב ככל הניתן – הרבה מעבר למה שהיה נקבע בדיון, אם רק היה מייצג מתאים המביא את נסיבותיו האישיות של החייב אל שולחן הדיונים באופן מסודר ומשכנע. נוסף על כך, כל חוב שכבר הועבר להוצאה לפועל כולל ריביות והצמדות שיהיה על החייבים בכל מקרה לשלם ורק עורך דין מתאים יוכל לסייע בביטולם.

באמצעות משרד עורך דין אורדן תוכלו להתמודד כראוי מול מערכות הגבייה ובית המשפט, לזרז תהליכים ולזכות לייצוג הולם, מכבד ובלתי מתפשר על הגעה להסדרים מקלים ככל הניתן למענכם. תוכלו לקבל סיוע משפטי בכל שלב בתהליך באופן כן ושקוף, ללא הבטחות פיקטיביות ובאופן מהימן, מנוסה ומקצועי ביותר מזה שנים ארוכות.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

מחיקת חובות תוך 24 שעות
  • מחיקת חובות
Sending
User Rating 3 (2 votes)