צרו קשר לקבלת ליווי מקצועי

עורך דין מחיקת חובות

הליך מחיקת חובות הוא שלב משפטי מתקדם, המבשר על ניצני הסיום של פשיטת רגל – מצב משפטי בו נתון אדם שנקלע לחובות כספיים שאין ביכולתו לפרוע. אלה חדשות נפלאות עבור החייבים שמעוניינים להביא במהירות לסיום ההליך הכואב: בית המשפט נוקב עבורם במסגרת תשלום חודשית קבועה, עד שיגיעו לתקרת סכום כוללת שנקבעה מראש ומופחתת מגובה החוב כולו באופן משמעותי. כאשר יגיע כל חייב אל תקרת התשלום שנקבעה לו, הוא יקבל צו הפטר המורה על מחיקת יתרת חובו. זוהי אפשרות פז לפתיחת דף כלכלי חדש ונקי, נטול חובות ותשלומים שמונעים ניהול של אורח חיים תקין ויציב.

"תספורת" (מחיקת חובות) – כבר לא רק לאלפיון העליון

גרשון, אב לשלושה מאזור השרון, תמיד התפרנס בכבוד. אלא שלאחר מותה הפתאומי של אשתו, הוא נקלע למצב נפשי קשה שמנע ממנו להתמיד בעבודתו ולפרנס את ילדיו. במהרה צווי העיקול החלו להיערם ולגרשון נצבר חוב בסכום של 750,000 ₪. הסנקציות על חשבון הבנק שלו מיהרו להגיע ולא נותרה ברירה אלא להכריז על פשיטת רגל בניסיון להגיע להסדר חובות.

חדשות טובות פגשו את גרשון כבר בשיחת הייעוץ הראשונית עם עורך דין אורדן: בדומה לטייקונים הגדולים שהיו זוכים בעבר הלא רחוק ל"תספורת", כלומר למחיקת חלק ניכר מהחוב שנצבר להם, גם אנשים פרטיים יכולים לנהל כיום תהליך דומה בזמן קצר יחסית (כשנה וחצי לערך) ולבטל שיעור ניכר מחובותיהם וזאת בעקבות רפורמה חדשה ומבורכת שנכנסה לתוקף רק בשנים האחרונות. באמצעות משרדנו שפנה אל בית המשפט בהליך מסודר ומנומק, בוצעה בשלב הראשון הקפאת הליכים מידית, כך שיוכל גרשון לשוב ולנהל את חשבון הבנק שלו, לשלם את תשלומיו השוטפים באופן בלתי מוגבל ולקבל לידיו חזרה את רכבו שעוקל המשמש אותו להסעת ילדיו. לאחר מכן ובמעמד הדיון, נקבע כי יחזיר גרשון 45,500 ₪ לקופת החוב בפריסת תשלומים חודשית מוסכמת כאשר בסיום – יקבל הפטר ותימחק יתרת חובו.

תהליך פשיטת הרגל בכלליותו, עבר התייעלות משמעותית מאז שנכנסה אותה רפורמה של מחיקת חובות לתוקף. משרד המשפטים פועל בימים אלה על רפורמה נוספת, לפיה יימחק כל מידע שלילי אודות החייב ממאגרי הנתונים של חברות האשראי, ברגע שבו יתקבל ההפטר. רפורמות אלה מלמדות כי גורמים רבים במשרד הכלכלה וההוצאה לפועל הבינו שלמדינה אין כל תועלת במצב שבו קיימים חובות שאין באפשרותם של חייבים כמו גרשון לכסות, כך שעדיף לקבל תשלום חלקי ובאופן מהיר, מאשר לנהל מלחמות ממושכות וריקות מתוכן בעבור תשלום חוב מלא.

חוקי המשחק השתנו, האזרחים נותרו תמימים

אמנם הליך מחיקת החובות איננו ארוך כפי שהיה בעבר, אך הוא מורכב ממסלול בירוקרטי סבוך ומסועף, הכולל התמודדות עם הרשויות ובית המשפט באופן כמעט שוטף. ההליך נפתח על ידי הגשת בקשה לפשיטת רגל המגובה במסמכים רבים ולאחריה יתקבל צו כינוס מבית המשפט, במסגרתו ירוכזו כל נכסי החייב הקיימים ויחולקו לאחר מכן בין הנושים השונים באסיפת נושים (הגופים או האנשים שלנאשם יש עמם חוב כספי). בשלב זה החייב יהיה מוגן מפני נושיו והם אינם לא יכולים לנקוט בהליכי גבייה כנגדו. במקביל יקבל החייב צו עיכוב הליכים, על מנת שיוכל להמשיך ולנהל חשבון בנק בלתי מוגבל וכל זאת עד לדיון שייקבע בעניינו ובו יסוכם גובה הסכום לתשלום, עד לקבלת ההפטר שיביא למחיקת יתרת החוב.

הליך זה נשמע יעיל וידידותי ביותר, אך הוא מלווה בתרחישים אפשריים רבים ומאיימים, המסכנים את זכותו של "האזרח הפשוט" למחיקת חובות בהליך הוגן ובטוח בזמן קצוב. אזרחים רבים הניגשים להליך לבדם, נקלעים לסיטואציות משפטיות קשות מול הכונס, השופט או הנושים, שהם כלל אינם יודעים ומודעים לדרכי ההתמודדות עמם והסדרתם. יתרה מכך – הנושים (בנקים, חברות אשראי ובעלי עניינים כספיים עם בעל החוב), יודעים היטב כיצד להתנהל בחכמה רבה מול אזרחים הפועלים לבדם ובאופן המשרת את האינטרסים שלהם והם עלולים להביא למצב שבו ייגבה מהנאשם סכום גבוה בהרבה, ממה שהיה יכול בית המשפט להסתפק בו, אם רק היה מי שטוען ומנמק את טיעוניו ואת נסיבות חייו, כשם שבוצע הדבר בתיקו של גרשון.

כשחייבים – פונים למשרד עו"ד אורדן בלבד

מכיוון שלא יכול אף חייב המכריז על פשיטת רגל לשאוף למחיקת חובות באופן עצמאי שיקל עליו ויאפשר לו לפתוח דף חדש תוך זמן קצר, ניתן לפנות באופן מידי לעורך דין אורדן שהינו בקיא ומנוסה בתחום וינהל את ההליך כולו – מרגע הגשת הבקשה לפשיטת רגל ועד לקבלת ההפטר ומחיקת החוב. עורך דין אורדן יהיה נוכח מטעם החייב באספות הנושים, בדיונים המשפטיים ובמשרדי הרשויות על מנת להביא למיצוי מהיר ויעיל של ההליך המשפטי ולזרז את מחיקת החוב. משרדו של עורך דין אורדן משמש כבר שנים ארוכות כגורם מקצועי מנוסה ביותר בתיקי הוצאה לפועל, קבלת הפטרים ומחיקת חובות, אשר מצוי בכל רזי ההליך. קבלת סיוע מגורם מקצועי כמו עורך דין אורדן מקלה משמעותית על החייב ומונעת ממנו התמודדות קשה ומסתכלת מול גופי הגבייה ומערכת המשפט, בד בבד עם המשבר הנפשי בו הוא בוודאי מצוי. המשרד זמין להתייעצות וקבלת סיוע משפטי בכל שלב, תוך שניתן לבצע פניה מידית אל הגופים הרלוונטיים לצורך תחילת הליך מחיקת חובות ולזכות לייצוג משפטי מקצועי ומהימן שיוענק לחייב ככל שיידרש.

הכרעה קצרה: ביטול עיקולים תוך 24 שעות, מחיקת חוב תוך 18 חודשים

מדינת ישראל מבינה כיום שאדם הנתון בחובות, למעשה נקלע לתוך מצב טבעי בכלכלת המשק הישראלי ועל כן היא מעוניינת לשקם אותו תוך פרק זמן קצוב ובאופן שבו יהיה ניתן לאפשר לו לשוב ולנהל אורח חיים תקין, כאשר העבר מאחוריו. כתוצאה מכך, מבינים חייבים רבים שעליהם למהר ולפנות להוצאה לפועל באופן עצמאי, על מנת להתחיל ולהתמודד עם חובם. חשוב לדעת כי 95% מהמקרים בהם פונים אזרחים באופן עצמאי להוצאה לפועל, לא פותרים את סילוק החוב וזאת בשל הריביות וההצמדות שתגרור הרשות בכפוף לעמידה בתשלומים. עורך דין אורדן יוכל להגיש בקשה דחופה שתיכנס לתוקף בטווח שבין 24-72 שעות ותהיה רלוונטית למשך 90 הימים הבאים ובה עיכוב הליכים מידי על חשבון הבנק, המשכורת, הוראות הקבע ועוד. רבים נוטים לחשוב כי אישור על עיכוב הליכים מעיד למעשה על מחיקת החוב, אך זוהי טעות נפוצה שכן רק בית המשפט יחליט כמה מתוך כלל הסכום יהיה על החייב לשלם עד למצב שבו יתרת החוב שלו תימחק. בד בבד עם החזר החוב מידי חודש, יאושר לחייב ניהול חשבון תקין וסדיר בבנק לבחירתו, המשך ניהול עיסוקיו כשכיר או כעצמאי וקבלת אשראי בנקאי חף מהגבלים. כבר לאחר 6 חודשים מרגע זה, יוכל עורך דין אורדן לפעול למען ביטול כל הריביות וההצמדות מאת הוצאה לפועל, להוכיח אם ניתן, כי צבר החייב את חובותיו בתום לב ולהיפגש עם הנושים במטרה להגיע להסדר בנוגע לחוב מולם. בתום 18 חודשים לכל היותר, יוכל לצפות החייב לקבלת ההפטר ומחיקת שארית חובותיו.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

עורך דין מחיקת חובות
Sending
User Rating 5 (1 vote)