הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל

בנק מרכנתיל, כמו בנקים רבים אחרים בישראל, הוא גוף רב כוח, עתיר ממון, שאזרחים רבים תלויים בשירותיו, שפעילותו מאופיינת בבירוקרטיה מורכבת.

הבירוקרטיה המורכבת מונעת ברובה על ידי בני אדם, שיש להם נטייה טבעית ומובנת לביצוע טעויות אנוש, אך בניגוד לשירותים מסחריים רגילים הניתנים לאזרחים בישראל, טעויות במתן שירות על ידי הבנקים יכולות לעלות ללקוחותיהם בממון רב, עוגמת נפש ואף חמור מכך. אז מה תוכלו לעשות אם אתם מרגישים שנגרם לכם נזק על ידי בנק מרכנתיל? האם התביעה היא צעד לגיטימי? האם יש לכם סיכוי לנצח?

 

הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל בעקבות גרימת עוול

עוולות רבות הנגרמות על ידי בנקים בישראל, מקורן אינו בשרירותיות, או נוקשות, המאפיינות את התנהלות הבנקים לצערנו. ניתן למצוא לא מעט עוולות חמורות שנגרמו ללקוחות הבנקים בעקבות טעות אנוש של ידי עובדי הבנק, או בגלל שיקול דעת לקוי, לעיתים בעקבות שיקול דעת רגשי, שאינו במקומו כמובן, כאשר מדובר על עבודה בנקאית, אך אינו מן הנמנע כאשר מדובר על עבודה אנושית.

יחד עם זאת, כאר מרים אלה חמורים דיים ומגיעים לטיול משפטי – הם עשויים להיחשב רשלנות פושעת מצד הבנק, על ידי בית המשפט. יתרה מכך, לעיתים קרובות, עוולות אלה נגרמות כתוצאה משיקולים זרים, או החלטות שונות שהתקבלו בצמרת הניהול של הבנק, בלי שנערך תיאום על ההשלכות הצפויות להחלטות אלה בסניפים, המחוייבים לתנאים שנקבעו מול הלקוחות. במקרים כאלה, יש סיכוי סביר כי הלקוח יפוצה כפי שמגיע לו לפי החוק.

 

מה עושים במקרה של תביעה נגד בנק מרכנתיל?

החוק, כמו גם מערכת המשפט בישראל, עומדים לצידם של לקוחות הבנקים. הבנקים מוכרים על ידי החוק כגופים חזקים, בעלי ממון רב, אמצעים רבים, עובדים מיומנים ואף מומחים בתחומם, מחזיקים מחלקות משפטיות חזקות ומיומנות וגם סוללות של עורכי די, העומדים לרשות הבנק בכל רגע נתון ושומרים היטב על האינטרסים שלו, מתוך התחשבות מינימלית – אם בכלל – במצב הלקוחות והצרכים שלהם.

מכיוון שכך, החוק נוטה לטובת הלקוח, בהתקיים מספר תנאים:

  • נגרם עוול משמעותי וגדול יחסית, כמו עסק שנסגר בעקבות סגירת קו אשראי, אובדן נכס בגלל החזרת צ'קים שלא כדין ועוד.
  • קיים מספיק חומר ראיות שבעזרתו ניתן להוכיח כי נגרם עוול ללקוח מצד הבנק.
  • הבנק לא מסוגל להוכיח כי לא נגרם עוול בגלל החלטות, או מעשים של עובדיו.

 

צעדים חיוניים לבניית תביעה נגד בנק מרכנתיל

היערכות נכונה להגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל היא הדרך היחידה להגדיל את סיכויי ההצלחה בתהליך של הגשת תביעה נגד הבנק. לכן, אם אתם מתכננים להגיש תביעה נגד בנק מרכנתיל, הקפידו על ביצוע הפעולות הבאות:

הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל
הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל

פתיחת חשבון בבנק אחר

הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל כנראה תגרור איתה מערכת יחסים עכורה עם הבנק ואף שאלות קשות מצד הבנק החדש, שם יבקשו לדעת מה גרם לכם לפנות לפתיחת חשבון בבנק אחר. תביעה נגד הבנק היא גם סוג של "אות קין" בעיני בנקים אחרים, העלולים לבחור שלא לפתוח לכם חשבון בנק, בעקבות "עבר בעייתי" עם הבנק הקודם שלכם, מבלי שיכירו היטב את העובדות. לכן הצעד הראשון שעליכם ליישם, לפני הגשת התביעה הוא פתיחת חשבון בנק חדש בבנק אחר.

 

איתור עו"ד בנקאות להגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל

הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל דורשת רמה גבוהה של ידע ומיומנות בתוך המערכת הבנקאית המסועפת, הבנה של דרכי הפעולה של הבנק, אופן החשיבה של המשפטנים המלווים את הבנק בתהליכים משפטיים ויכולת לחזות מראש את צעדיהם. לכן חשוב לבחור לקראת תהליך תביעה כה מורכב, עורכי דין בעלי מומחיות מוכחת בתחום דיני הבנקאות, שיוכלו ללוות אתכם באופן מקצועי, אמין ולהגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם לנצח בתביעה.

 

איסוף מסמכים

הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות לקראת הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל הוא איסוף ראיות. כל מסמך, תדפיס, סיכום ישיבה, או שיחה, מייל, או הודעה שקיבלתם מהבנק, יכול לשמש את עורכי הדין שלכם כראיה חשובה במסגרת התביעה. מנגד, איסוף לקוי, או חסר של מסמכים אלה עשוי להיות הרה אסון לתביעה שלכם, מכיוון שהבנק, למרות שהוא שומר כל מסמך וכל תיעוד של הפעולות והאינטראקציות עם הלקוחות, לא ימהר להעביר לכם את המסמכים הללו, לאחר שתגישו נגדו תביעה. למעשה, החשבון שלכם יקבל את התואר הרשמי של חשבון "בטיפול משפטי" והבנק יפסיק להעביר לכם מסמכים.

 

תיעוד שיחות

חשוב לנסות לתעד בהקלטה, או בכתב, אם אין ברירה, כל שיחה שלכם עם נציגי הבנק. כאמור – הבנק לא ישוש לשתף אתכם פעולה לאחר הגשת התביעה ולכן יהיה לכם קשה מאוד להוכיח שנגרם לכם עוול – אלא אם יהיה בידכם תיעוד מקיף של כל התקשרות שלכם עם הבנק.

 

תביעה נגד בנק מרכנתיל – האם זה יכול להיות מסוכן?

האזרח הפשוט חושש באופן מובן מפני הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל, כמו גם נגד כל בנק אחר. התנהלות בריונית, מונופול עסקי, כוח רב ושליטה בכספים שלכם, הופכים את הבנקים ליריבים מאיימים מאוד. יחד עם זאת, כאמור, החוק עומד לצד הלקוחות דווקא, כמו גם מערכת המשפט ולכן אין כל סיבה מציאותית לחשוש מפני הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל – בתנאי שתקפידו לפתוח חשבון בבנק אחר, כדי שההתנהלות הכלכלית שלכם תוכל להתנהל כסדרה.

 

לסיכום

הגשת תביעה נגד בנק מרכנתיל, היא צעד שאין להקל בו ראש. זהו תהליך מורכב ומסובך, הדורש מומחיות מקצועית רבה מצד עורך הדין שלכם, כדי לנהל את התביעה על הצד הטוב ביותר ולהשיג עבורכם את התוצאות הרצויות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי החוק, כמו גם המערכת המשפטית, עומדים לצד הלקוחות וכן כי עורך דין בנקים ראוי לשמו, בעל ידע רלוונטי, הסמכה וניסיון, יכול בהחלט להביא לתוצאות מפתיעות וחיוביות עבור התובע.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הגשת תביעה נגד בנק יהב

התמודדות עם המערכת הבנקאית מרתיעה את רוב האנשים בישראל. גם כאשר אתם יודעים שהצדק והחוק לטובתכם, סביר להניח שלא תמהרו לנקוט פעולה נגד הבנק, שכן הבנקים

קרא עוד »
יציאה מחשבון בנק משותף

תהליך יציאה מחשבון בנק משותף הינו תהליך שמושפע ממספר גורמים בהם ניגע ונתמקד לאורך העמוד הקרוב. אך ראשית, על מנת להבין את התהליך בצורה המיטבית,

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק דיסקונט

בנקים הם גופים מסחריים, כמו כל חברה אחרת, אבל בניגוד לכל חברה אחרת, יש להם חובות מעוגנות בחוק כלפי ציבור לקוחותיהם. בכלל זה חובת הזהירות, חובת

קרא עוד »
תביעה בסדר דין מקוצר

תביעה בסדר דין מקוצר הינו הליך משפטי בו מוגשת תביעה על סכום קצב ידוע מראש, כאשר למגיש התביעה- לתובע, יש ראיה מוצקה בכתה שמוכיחה את

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק לאומי

עבודתם של עורכי דין לדיני בנקאות נחלקת לשני תחומים עיקריים – הנפוץ שבהם הוא תביעות בנקים נגד לקוחות והשני, הנפוץ פחות הוא תביעות של לקוחות

קרא עוד »