הגשת תביעה נגד בנק מזרחי טפחות

תביעה בנקאית היא תביעה בעלת אופי מיוחד. פירוט העובדות וציון לשון החוק אינם מספיקים כאן. חשוב להכיר היטב את נבכי עולם הבנקאות, את המונחים והשפה המקובלת, להבין תדפיסים ודוחות בנקאיים, להכיר את תפקידים העובדים בדרגים השונים ולצפות מראש את התנהגות הבנק אל מול התביעה.

 אם אתם חושבים שיש לכם עילה להגשת תביעה נגד בנק מזרחי טפחות, אל תהססו, צרו קשר בהקדם לבחינת המקרה וסיכויי ההצלחה שלכם.

 

עורך דין מיוחד לתביעה נגד בנק מזרחי טפחות

התמודדות משפטית נגד בנקים, מוכרת בעיקר מהצד השני – כאשר בנקים תובעים את לקוחותיהם מסיבות שונות ומשונות. יחד עם זאת, גם תביעה נגד הבנק צריכה להיבנות ולהיות מטופלת על ידי עו"ד מיומן ובעל ניסיון בתחום, שמכיר היטב את התנהלות הבנקים בתוך מערכת המשפט ובתוך עצמם. בנקים מגובים לא רק במחלקות משפטיות עתירות תקציבים, אלא גם בסוללות עורכי דין מיומנים מהשורה הראשונה שכל תפקידם הוא להגן על האינטרסים של הבנק, ללא התחשבות במצבו של הלקוח. מסיבה זו החוק עומד לצידם של לקוחות הבנקים, אך המציאות היא כי תביעה נגד בנק מזרחי טפחות חייבת להיות מנוהלת על ידי עו"ד מומחה לדיני בנקאות.

 

למה בכל זאת כדאי להגיש תביעה נגד בנק מזרחי טפחות?

תביעה נגד בנק מזרחי, כמו כל תביעה אחרת, צריכה להיות מגובה בעובדות ובתרחיש מציאותי, המצדיק הגשה של תביעה. אבל במקרה של תביעה נגד בנקים, רבים חוששים לפנות לעזרת מערכת המשפט, כאמור, בגל הכוח הרב שיש למערכת הבנקאית, הנוגע בכל תחומי החיים. יחד עם זאת, החוק עומד לצידם של האזרחים במקרה הזה ומספק הגנות רחבות היקף ללקוחות הבנק, מול הבנק שלהם, הבאות לידי ביטוי בהגדרה של חובת הבנק כלפי לקוחותיו. בכל מקרה שו הפר הבנק את חובתו החוקית כלפי הלקוח – הוא חושף את עצמו לתביעה אפשרית.

 

אז מהן החובות הללו וכיצד הן באות לידי ביטוי ביחסי הבנק עם הלקוח?

 

תביעה נגד בנק מזרחי טפחות בגין הפרת חובת הזהירות

דוגמה מצוינת להפרה של חובת הזהירות של הבנק כלפי לקוחותיו היא הקטנה של מסגרת האשראי, בעיקר כאשר מדובר על חשבון עסקי, אשר בעליו יכול להפסיד את העסק, אם לא תהיה לו אפשרות כלכלית להמשיך לנהל אותו. כאן הבנק חייב לנהוג במידה של זהירות כלפי הלקוח, לחפש דרכים אפשריות אחרות לפתרון הבעיה וחשוב יותר – להתריע ולהזהיר את בעל החשבון, כי אם לא יעמוד בתנאים מסוימים, יינקטו כלפיו צעדים העלולים לפגוע בו. אם הבנק כשל בחובתו זו, הוא עשוי להיות חשוף לתביעה.

הגשת תביעה נגד בנק מזרחי טפחות
הגשת תביעה נגד בנק מזרחי טפחות

תביעה נגד בנק מזרחי בגין הפרה של חובת האמון

החוק מכיר באמון שרוחשים הלקוחות אל הבנק – בין אם מתוך בחירה ובין אם מתוך אילוץ, הבנק מחזיק בשליטתו את חשבונות הבנק של רוב אזרחי המדינה, מנהל את ענייניהם הכספיים ויכול לקבל החלטה שתשתק את ההתנהלות הכספית של אדם, אם יראה בכך צורך. על כן, על אף היותו של הבנק גוף מסחרי, אסור לו לשדל את לקוחותיו בכל דרך שהיא, לנקוט פעולות, שמטרתן להגדיל את רווחי הבנק על חשבון רווחי הלקוח, אחרת יהיה הבנק חשוף לתביעה.

 

תביעה נגד בנק מזרחי בגין פגיעה באינטרס של הלקוח

בהמשך ישיר לחובת האמון, בנקים חייבים לפעול לטובת האינטרס של לקוחותיהם. בעוד שרוב העסקים האחרים נוטים לפעול מתוך נקודת מוצא של דאגה לאינטרס של הלקוח, כדי להגדיל את מעגל הלקוחות שלהם ולהיות אטרקטיביים, בנקים אינם נמצאים באותו מעמד. הם יכולים להרשות לעצמם לפגוע באינטרס של הלקוח לטובת קידום האינטרס שלהם, בגלל המונופול שלהם על התנהלות כלכלית של אזרחים רבים ולכן החוק מתערב גם כאן וקובע כי חובת הבנק לדאוג לאינטרסים של הלקוח – גם כאשר, במקרים מסוימים, זה נוגד את האינטרס של הבנק. למשל אם לקיחת הלוואה נוגדת את האינטרס של הלקוח, אך משרתת את האינטרס של הבנק להרוויח עוד כסף – אסור לבנק להציע זאת ללקוח לפי החוק. אם לא יפעל בהתאם לחוק – הבנק עלול להיות חשוף לתביעה.

 

תביעה נגד בנק מזרחי בגין רשלנות

הקשר בין בנק ללקוחותיו מעוגן בחוזה. לפי החוק, חייב הבנק לפעול בהתאם לחוזר ולקיים את התנאים הקבועים בו – בתנאי שאלה תנאים חוקיים והוגנים. יחד עם זאת, הבנק חייב לפעול מתוך זהירות וקפדנות יתרה כלפי לקוחותיו ולהיזהר מפעולה רשלנית, שעלולה לגרום פגיעה, או הפסדים ללקוח. למשל ביצוע שגוי של הוראת קבע, שהביאה להעברת כספים מחשבונו של הלקוח לחשבון הלא נכון, גרמה לו להפסדים, בגלל פעולה רשלנית של הבנק ולכן הבנק עשוי להיות חשוף לתביעה בגין רשלנות.

 

תביעה נגד בנק מזרחי טפחות – סיכויי ההצלחה

כאמור מעלה, החוק עומד לצידו של הלקוח במקרים של תביעה משפטית, בעיקר בשל כוחו הרב של הבנק. יחד עם זאת, תביעה נגד בנק עשויה להיות מורכבת וקשה, לגרום להשלכות בלתי רצויות מסוגים שונים ולכן לקוחות רבים מגיעים לפשרה משתלמת מחוץ לכותלי בית המשפט. גם פשרה משפטית עשויה להיות פתרון הולם במקרים מסוימים, שכן הבנקים מעוניינים להסדיר את הדברים בדרך כלל, אך אם פשרה אינה באה בחשבון מכל סיבה שהיא, הרי תביעה משפטית היא דרך מקובלת ויעילה לפתרון הבעיה ועשיית הצדק.

 

לסיכום

תביעה נגד בנק מזרחי טפחות אינה עניין של מה בכך, אבל היא גם אפשרית – אם נעזרים בעורך דין מתאים בעל מומחיות רלוונטית בתחום דיני בנקאות, היכרות אישית עם המערכת הבנקאית, ניסיון וידע, שיאפשרו לו לפעול באופן אפקטיבי נגד המערכת הבנקאית, חזקה ככל שתהיה.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הגשת תביעה נגד בנק דיסקונט

בנקים הם גופים מסחריים, כמו כל חברה אחרת, אבל בניגוד לכל חברה אחרת, יש להם חובות מעוגנות בחוק כלפי ציבור לקוחותיהם. בכלל זה חובת הזהירות, חובת

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק יהב

התמודדות עם המערכת הבנקאית מרתיעה את רוב האנשים בישראל. גם כאשר אתם יודעים שהצדק והחוק לטובתכם, סביר להניח שלא תמהרו לנקוט פעולה נגד הבנק, שכן הבנקים

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל

בנק ערביי ישראל, כמו בנקים רבים אחרים, הוא גוף מוסדי עם בירוקרטיה מורכבת. בנוסף על המערכת המסועפת, דרכה צריכים לקוחות הבנק לעבור עם כניסתם להסכמי התקשרות

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק ירושלים

בנקים נחשבים בין הגופים החזקים ביותר בישראל ובעולם, בזכות הנגיעה שלהם בחייו של כל אזרח במדינה כמעט, בשל הממון והכוח הרב העומד לרשותם בכל רגע

קרא עוד »
תביעה בסדר דין מקוצר

תביעה בסדר דין מקוצר הינו הליך משפטי בו מוגשת תביעה על סכום קצב ידוע מראש, כאשר למגיש התביעה- לתובע, יש ראיה מוצקה בכתה שמוכיחה את

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק מסד

הגש תביעה נגד בנק היא לא עניין של מה בכך. היא כרוכה במחשבה רבה וניסיונות שונים לפתור את הבעיה בדרכים אחרות, גם כאשר לקוחות מרגישים

קרא עוד »