הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל

בנק ערביי ישראל, כמו בנקים רבים אחרים, הוא גוף מוסדי עם בירוקרטיה מורכבת. בנוסף על המערכת המסועפת, דרכה צריכים לקוחות הבנק לעבור עם כניסתם להסכמי התקשרות עם הבנקים, הבנק מורכב גם מבני אדם, שיש להם נטיה טבעית לטעות לפעמים,להפעיל שיקול דעת מוטעה ואף לפעול מתוך רגש במקום מתוך שיקולים מקצועיים.

כל אלה יכולים להוביל למצב שבו לקוחות הבנק חשים שנגרם להם עוול בעקבות התנהלות לקויה של הבנק, אך לא ממש יודעים מה אפשר לעשות. אם אתם חשים שנפגעתם מהתנהלות בלתי תקינה של בנק ערביי ישראל, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה לדיני בנקאות, שיבדוק אם יש לכם עילה לתביעה וילווה אתכם לאורך כל התהליך.

 

תביעה נגד בנק ערביי ישראל בגין התנהלות לקויה ושרירותית

מקרים רבים של עוולות נגד לקוחות בנקים נגרמים בגלל טעויות אנוש של פקידי הבנק. מקרים אלה יכולים להיחשב לרשלנות מצד הבנק – אם הם מגיעים לכדי טיפול משפטי מקצועי. לעיתים נגרמות עוולות אלה כתוצאה משיקולים זרים, או החלטות שונות שהתקבלו בדרגים הגבוהים של הבנק ונוגדות את ההסכמות שהלקוח השיג מול הסניף שלו. לכן, במקרים רבים, הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד עם עוולות מסוימות שנגרמו על ידי הבנק היא דווקא בהשגת הסכם פשרה, במסגרתו יפוצה הלקוח על העוול שנגרם לו, ללא הגשת תביעה וכך יוכל לשמור על המשך תקין של יחסים עם הבנק. למרות האמור מעלה, חשוב לציין כי גם לצורך השגת הסכם פשרה יש להיוועץ בעורך דין בנקים, או עורך דין מומחה לדיני בנקאות, כדי לעמוד איתן מול סוללות של עורכי דין מטעם הבנק, מיומנים ומנוסים, שרק טובת הבנק עומדת לנגד עיניהם.

 

מתי כדאי להגיש תביעה נגד בנק ערביי ישראל?

לא תמיד אפשר להגיע להסכם פשרה ולכן בעיקר במקרים בהם לא ניתן להגיע להסכם כזה, או במקרים בהם הבנק כבר החל בהליכים משפטיים נגד הלקוח, כדאי להגיש תביעה. לצורך כך חשוב לצבור מסמכים וראיות, שיסייעו לבנות הליך משפטי אפקטיבי לטובת הלקוח, מפני שהבנק מצידו, לא יתאמץ להציג מסמכים כאלה, העלולים לפגוע באינטרס שלו. מסמכים אלה יכולים להיות חוזים, הסכמים, תדפיסים, ערבויות, פרוטוקולים, סיכומים וכל מסמך או ראיה אחרת שיכולה לסייע בתביעה.

 

סיבות נפוצות להגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל

אופי ההתקשרות של בנק עם לקוחותיו הוא מורכב ומסועף, נוגע בתחומים רבים ובסוגים רבים ושונים של שירותים. מנגד, החוק מגן על לקוחות הבנקים בדרכים שונות ומשום כך, אפשרויות לתביעה נגד בנק ערביי ישראל הן אינסופיות.

יחד עם זאת, יש כמה מקרים נפוצים בהם נהוג להגיש תביעה נגד הבנק, ביניהם:

 • סגירה, או צמצום של מסגרת אשראי שלא כדין וללא מתן שהות מספקת
 • החזרת שיקים שלא כדין
 • התרשלות בטיפול בניירות ערך, או השתלטות על תיק ניירות ערך
 • מכירת נכסים על ידי כונסי נכסים במחיר לא ריאלי
 • נקיטת הליכי כינוס באופן נמהר וללא תום לב
 • העמדה לפירעון מיידי של מסגרת האשראי
 • תביעת ערבים שלא כדין
 • אי גילוי מידע חיוני לגבי ביצוע פעולה שיש בה סיכון
 • הסבר לא מספק על השלכות אפשריות של פעולות בנקאיות שונות
 • הטעיה מכוונת ולא מכוונת של לקוח
 • גילוי, או פרסום מידע פרטי בניגוד לחוק
 • הגשת תביעה לא מוצדקת מטעם הבנק נגד הלקוח

 

זהו רק חלק מהדוגמאות למקרים בהם קיימת עילה לתביעה נגד בנק ערביי ישראל.

הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל
הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל

איך להיערך להגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל?

היערכות נכונה לקראת הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל היא חיונית לצורך סיכויי הצלחה סבירים, לכן יש להקפיד על יישום של כמה כללים ופעולות לפני הגשת התביעה:

 

איסוף מסמכים

זוהי כנראה הפעולה החשובה ביותר בעת הערכות לתביעה נגד בנק ערביי ישראל, או כל בנק אחר. חשוב לפעול ככל הניתן לצורך איסוף ראיות, לצורך הוכחת הטענות, מפני שכאשר התביעה תוגש, חשבון הבנק יהפוך לחשבון בטיול משפטי והלקוח יתקשה מאוד להשיג את המסמכים המבוקשים.

 

תיעוד שיחות

חשוב לנסות לתעד בהקלטה, או בכתב כל שיחה, או פגישה עם נציגי הבנק. הבנק צפוי שלא לשתף פעולה כאשר יתחיל ההליך המשפטי ולכן יהיה קשה מאוד להוכיח את מה שקרה ,אם לא יהיה בידכם תיעוד מסודר, למרות שיש לבנק תיעוד מלא, יסודי ומקיף על כל מגע והתקשרות עם לקוחותיו.

 

פתיחת חשבון בבנק אחר לפני הגשת התביעה נגד בנק ערביי ישראל

הגשת תביעה נגד בנק עלולה לסמן אתכם כלקוחות בעייתים ולהקשות עליכם בפתיחת חשבון בנק בבנקים אחרים. לכן כדאי לפתוח חשבון בנק בבנק אחר – לפני שאתם מגישים את התביעה. לאחר הגשת התביעה, הבנק החדש כבר יכיר אתכם מספיק טוב כדי להבין אם אתם באמת לוחות בעייתיים, או שפשוט נגרם לכם עוול אמיתי על ידי הבנק הקודם וכך תזכו לקבל יחס נטול דעות קדומות.

 

האם זה מסוכן להגיש תביעה נגד בנק ערביי ישראל?

הגשת תביעה נגד בנק כלשהו, נחשבת בעיני הציבור כצעד שיכול לגרום התנכלויות מצד הבנקים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי החוק ומערכת המשפט נמצאת לצד לקוחות הבנקים מתוך הכרה בחולשתם מול הגופים הגדולים האלה. בנוסף, פעולה מסודרת, כולל פתיחת חשבון בבנק אחר לפני הגשת תביעה, תאפשר לכם להמשיך להתנהל באופן תקין ושגרתי, גם לאחר הגשת התביעה.

 

לסיכום

הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל אינה פעולה פשוטה, אך היא אפשרית כאשר עומד לצדכם עורך דין מקצועי ומיומן, מומחה לדיני בנקאות, או עורך דין בנקים, כפי שנהוג לכנות את המקצוע בלשון העם. אל לכם לחשוש בהגשה של תביעה מוצדקת נגד הבנק, אם נגרם לכם עוול, אך הקפידו לפנות לעורך דין מיומן ולהישמע להנחיותיו, למען סיכויי הצלחה גבוהים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הגשת תביעה נגד בנק לאומי

עבודתם של עורכי דין לדיני בנקאות נחלקת לשני תחומים עיקריים – הנפוץ שבהם הוא תביעות בנקים נגד לקוחות והשני, הנפוץ פחות הוא תביעות של לקוחות

קרא עוד »
תביעה בסדר דין מקוצר

תביעה בסדר דין מקוצר הינו הליך משפטי בו מוגשת תביעה על סכום קצב ידוע מראש, כאשר למגיש התביעה- לתובע, יש ראיה מוצקה בכתה שמוכיחה את

קרא עוד »
ערבות בנקאית

ערבות מכל סוג שהיא, הינה סוג של מנגנון משפטי שמוכר על ידי רשויות החוק, שמטרתו היא הבטחת תשלום והסדרת חובות קיימים. בין סוגי הערבויות הקיימות

קרא עוד »
אחריות בנק כלפי לקוחותיו

מי מאיתנו לא מנהל חשבון בנק? אנו זקוקים לבנק על מנת להתנהל כלכלית כחוק והוא מצידו, מעבר לניהול הכספים שברשותנו, אמור להציע לנו שורה של

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק מסד

הגש תביעה נגד בנק היא לא עניין של מה בכך. היא כרוכה במחשבה רבה וניסיונות שונים לפתור את הבעיה בדרכים אחרות, גם כאשר לקוחות מרגישים

קרא עוד »