הגשת תביעה נגד בנק אגוד

תביעה נגד בנק איגוד, כמו גם תביעה נגד בנקים אחרים בישראל, היא פעולה שאזרחים רבים רוצים לבצע על בסיס יומיומי, כאשר הם חשים שנעשה להם עוול במסגרת השירותים שהבנק מתחייב לספק ללקוחותיו.

למעשה, די בתחושה שנעשה לכם עוול, כדי להצדיק פניה לעורך דין מתאים, מכיוון שהחוק בנושא זה הוא מסועף ומורכב במיוחד, עד כי אזרח מהשורה יתקשה להבין אם יש לו עילה מוצדקת לתביעה או לא. משום כך, אם אתם חשים כי נעשה לכם עוול ואתם רוצים לבדוק אם יש לכם עילה להגשת תביעה נגד בנק איגוד, אנא פנו אלינו לצורך הערכת הסיכויים של התביעה שלכם להצליח.

 

איך תדעו אם יש לכם עילה להגשת תביעה נגד בנק איגוד?

  • אם החזירו לכם צ'קים שלא כדין והדבר גרם לכם נזק, או הפסדים
  • אם נסגר, או צומצם קו האשראי של העסק שלכם ללא אזהרה והדבר גרם לכם להפסדים ואף לסגירה של העסק.
  • אם נגרמו לכם הפסדים בעקבות ניהול תיק ניירות ערך, בו ננקטו פעולות ללא קבלת הוראה ישירה שלכם.
  • אם הבנק החליט לממש את זכותו למימוש נכס שלכם והפעיל כונס נכסים, מבלי לתת לכם אפשרות למכור את הנכס בעצמכם, או לפרוס את החוב שלכם לתשלומים
  •  אם הבנק מסר לכם אינפורמציה שגויה אודות לקוח שלו, כאשר ניסיתם לערוך בירור לקראת ביצוע עסקה והדבר גרם לכם להפסדים.
  • אם בוצעה פעולה חריגה בחשבון שלכם על ידי הבנק או על ידי מורשה ללא ידיעתכם והבנק לא טרח ליידע אתכם
  • אם נגבה שיעור מופרז של ריביות ועמלות ללא הסבר מניח את הדעת, או בעקבות טעות

 

אלה רק חלק מן הדוגמאות המייצגות עילה לתביעה נגד הבנק, או נקיטת פעולה משפטית משמעותית נגד הבנק. חלק גדול מן התביעות נגד בנק איגוד, כמו גם נגד בנקים אחרים בישראל, נסגרות במסגרת הסכם פשרה עם הבנק, שאינו מעוניין להביא את התביעה לדיון בין כותלי בית המשפט ומוכן לעיתים קרובות ללכת כברת דרך משמעותית לקראת הלקוח כדי להסיר את האיום המשפטי.

 

הגשת תביעה נגד בנק איגוד בעזרת עורך דין בנקים

עורך דין בנקים, או בכינויו הרשמי – עו"ד דיני בנקאות, הוא עו"ד בעל מומחיות וידע רחב בנושא המערכת הבנקאית. זוהי מערכת בירוקרטית ומסועפת מאין כמותה, שיש לה שפה משלה, אותה לא מבינים רוב האזרחים מן השורה. זוהי מערכת בה נהוגים כללי התנהגות נוקשים, שמטרתם לשרת את הבנק ואת ענייניו, על אף כי החוק קובע באופן ברור – ענייניו של הלקוח קודמים לענייניו של הבנק ועל הבנק להעמיד אותם בראש סדר העדיפויות שלו. המערכת הבנקאית עמוסה לעיפה באנשי מקצוע מיומנים, משכילים ומוכשרים, שכל מטרתם היא להגן על האינטרס של מקום עבודתם ומשום כך לאזרח הפשוט יש סיכוי קטן, עד שואף לאפס לנצח את המערכת הזאת, המגובה אף במחלקות משפטיות מיומנות וסוללות של עורכי דין מומחים.

על כל אלה אפשר למנות גם גישה שרירותית וחסרת רגישות, אותה הבנקים נוהגים לנקוט כלפי לקוחות, הנמצאים במאבק משפטי מולם. כל אלה הופכים את הגשת תביעה נגד בנק אגוד, או כל בנק ישראלי אחר לצורך העניין, למשימה המתאימה לבעלי מקצוע מיומנים בלבד.

הגשת תביעה נגד בנק אגוד
הגשת תביעה נגד בנק אגוד

יחסי בנק – לקוח בראי החוק

כמו כל מערכת יחסים, גם יחסי בנק לקוח בנויים על בסיס האינטרסים המשותפים של שני הצדדים. הלקוח מעוניין לקבל את השירותים שהבנק מעניק ואף מוכן לשלם עבורם ואילו הבנק מעוניין בכמה שיותר לקוחות משלמים. הבעיה מתחילה כאשר יש התנגשות אינטרסים – למשל כאשר הבנק מעוניין להרוויח על חשבון הלקוחות שלו, או כאשר הבנק מפר את אחת הזכויות של לקוחותיו, כמו הזכות ליחס הוגן, הזכות לסודיות פרטיהם האישיים ומידע אודות פעולותיהם בבנק, כאשר הבנק אינו טורח ליידע, או להזהיר את לקוחותיו אודות בעיה בחשבון, נקיטת פעולה מגבילה שלא כדין, או לגבי ההשלכות האפשריות של פעולות מסוימות הנעשות על ידי הלקוח עצמו.

מערכת המשפט מבינה כי הלקוח נמצא בעמדת נחיתות גדולה וקבועה מול הבנקים, אשר קובעים בעצמם כיצד תיראה מערכת היחסים שלהם עם הלקוח, מה יהיו תנאי מערכת היחסים הזאת ומה יהיו ההשלכות בעקבות פעולות כאלה ואחרות של הלקוח. בעקבות כל אלה, הבנקים בישראל מקבלים מעמד של גוף מסחרי, חצי ציבורי ולכן חלים עליהם גם כל חוקי המשפט הציבורי, בנוסף על הכללים והחוקים החלים עליהם מתוקף היותם גוף מסחרי. התלות הגדולה של אזרחים בפעילות הבנקים מעניקה להם כוח רב, אבל גם מידה של חומרה ביחס שהם מקבלים ממערכת המשפט ובעיני החוק.

 

מי יכול להגיש תביעה נגד בנק איגוד?

כל אדם הנחשב בעיני החוק כלקוח של בנק איגוד, רשאי להגיש תביעה נגד התנהלות של הבנק כלפיו, שיש בה עוול כלפי הלקוח. לקוח של הבנק הוא לא רק אדם שיש לו חשבון בבנק איגוד, אלא גם אדם שנטל הלוואה חד פעמית מהבנק, או שירות חד פעמי אחר, אדם שקיבל מידע אודות לקוח של הבנק לפני ביצוע עסקה חשובה עם אותו לקוח וכן הלאה. על כן, הבנקים צריכים, בעיני החוק, להתנהג במידה רבה של זהירות והגינות, מול כל אדם שבא איתם במגע, אף אם אין מדובר על התקשרות עסקית, או חוזית ממושכת.

 

לסיכום

הגשת תביעה נגד בנק איגוד בעזרת עורך דין מתאים עשויה להיות פעולה מבורכת ואף להשיא תוצאות טובות לתובע, בתנאי שהיא מבוצעת כראוי וכן בתנאי שיש עילה מספיק טובה להגשת תביעה. אם אתם לקוחותשל בנק איגוד ואתם חשים כי נעשה לכם עוול – דעו כי החוק עומד לצדכם ואל תחששו לבקש את הצדק המגיע לכם.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
יציאה מחשבון בנק משותף

תהליך יציאה מחשבון בנק משותף הינו תהליך שמושפע ממספר גורמים בהם ניגע ונתמקד לאורך העמוד הקרוב. אך ראשית, על מנת להבין את התהליך בצורה המיטבית,

קרא עוד »
חובות בנקים מול לקוחות

הבנקים במדינת ישראל ובאופן כללי בעולם הם בין המוסדות הציבוריים בעלי הכוח הרב ביותר. העובדה שכמעט כל אזרח (למעט מיעוט חריג וילדים מתחת לגיל 18)

קרא עוד »
ירושת חשבון בנק

חשבון בנק של אדם הוא חלק מכלל נכסיו, ולכן עם מותו הוא יועבר ליורשיו על פי חוק או בהתאם לצוואה שהשאיר. אולם התהליך אינו פשוט.

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק יהב

התמודדות עם המערכת הבנקאית מרתיעה את רוב האנשים בישראל. גם כאשר אתם יודעים שהצדק והחוק לטובתכם, סביר להניח שלא תמהרו לנקוט פעולה נגד הבנק, שכן הבנקים

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק ערביי ישראל

בנק ערביי ישראל, כמו בנקים רבים אחרים, הוא גוף מוסדי עם בירוקרטיה מורכבת. בנוסף על המערכת המסועפת, דרכה צריכים לקוחות הבנק לעבור עם כניסתם להסכמי התקשרות

קרא עוד »
תביעה בסדר דין מקוצר

תביעה בסדר דין מקוצר הינו הליך משפטי בו מוגשת תביעה על סכום קצב ידוע מראש, כאשר למגיש התביעה- לתובע, יש ראיה מוצקה בכתה שמוכיחה את

קרא עוד »