הגשת תביעה נגד הבנק שלכם

בחיי היום יום רובנו לא באמת עוצרים לחשוב על הנושא הזה ועל החשיבות של הבנק בחיינו. אנחנו רגילים שהמשכורת שלנו מגיעה ישירות לבנק בכל חודש ומידי פעם אנחנו הולכים לשם לפגישות שונות. יש רגעים שבהם נזדקק להלוואה ולרוב הבנק יאשר זאת ופעם בחיים נרצה גם לקחת משכנתא לשלושים שנה.

עם זאת, יש גם אנשים שההתנהלות שלהם מול הבנק הרבה יותר מורכבת ומסובכת, בין אם זה בגלל שהם חייבים לו כספים, זקוקים לעזרתו או בגלל כל סיבה אחרת. התופעה השכיחה ביותר היא כאשר אדם נמצא במצב כלכלי בעייתי מול הבנק – הוא גם מרגיש אשם וחלש, וכתוצאה מכך הוא בכלל לא זוכר שיש לו זכויות.

 

התמודדות מול גוף גדול כמו בנק

אם אתם מרגישים שהבנק דורס את הזכויות שלכם – זו הנקודה שבה כדאי לך לעצור ולדעת: הבנקים הם גוף חזק, גדול ודורסני, מה שמוביל אותם לא פעם להתנהג בצורה שרירותית כלפי הלקוחות ולא להתייחס אליהם באופן פרטני. כתוצאה מכך הבנקים גם עושים טעויות ואם נפגעתם מטעות כזאת, גם אתם, כמו מאות אזרחים אחרים במדינה, יכולים להגיש תביעות נגד בנקים.

 

איך מגישים תביעה נגד הבנק

כשרוצים להגיש תביעה נגד בנק הדבר הראשון, והחשוב ביותר, שצריך לעשות, זה כמובן לבדוק האם יש עילה לתביעה. כלומר, זה שאולי אתם מרגישים שהבנק מכביד עליכם או שהוא נהג כלפיכם בצורה לא ישרה זה טוב ויפה, אך זה עדיין לא מוכיח שיש סיבה לתבוע אותו. לכן כבר בשלב הזה כדאי יהיה לפנות לעורכי הדין המומחים בתחום הבנקים שיוכלו לעזור לכם, לבדוק את הנתונים ולהמליץ לכם לגבי השאלה האם כדאי לתבוע את הבנק או לא.

ישנן לא מעט סיבות שבגללן אנשים תובעים את הבנק ואחת מהנפוצות שבהן היא המקרה שבו הבנק החליט להגביל את האשראי של הלקוח בלי סיבה שנראית לעין ובלי סיבה חוקית. האדם הפשוט ניצב במקרה כזה בסיטואציה מאוד לא נעימה שעלולה לפגוע בביתו, במשפחתו או אפילו בעסק שהוא הקים ומנהל בעשר אצבעות. בדרך כלל הבנק יעשה דבר כזה מתוך כוחניות ומתוך התנהלות שרירותית, מבלי לרדת לפרטים ומבלי להתייחס ללקוח באופן פרטני ואישי. לכן במקרה כזאת בהחלט כדאי יהיה לתבוע את הבנק ובהחלט ניתן יהיה לצפות לפיצוי הולם.

 

התמודדות מול גוף גדול כמו בנק

אם אתם מרגישים שהבנק דורס את הזכויות שלכם – זו הנקודה שבה כדאי לך לעצור ולדעת: הבנקים הם גוף חזק, גדול ודורסני, מה שמוביל אותם לא פעם להתנהג בצורה שרירותית כלפי הלקוחות ולא להתייחס אליהם באופן פרטני. כתוצאה מכך הבנקים גם עושים טעויות ואם נפגעתם מטעות כזאת, גם אתם, כמו מאות אזרחים אחרים במדינה, יכולים להגיש תביעות נגד בנקים.

 

הגשת צווי פינוי שרירותיים של חייבים לבנק

עוד מקרה קלאסי נוראי שפוגע קשות בלקוחות הבנקים, הוא המצב שבו הבנק מחליט, באופן שרירותי ולא מקצועי, להגיש צווי פינוי ללקוחות שחייבים לו כספים. אין ויכוח על כך שאדם שחייב לבנק כסף צריך להחזיר את החוב, אך בין זה ובין הגשת צו פינוי מהבית יש מרחק גדול. הבנק, כיוון שהוא מטפל בכל כך הרבה מקרים דומים של לקוחות רבים, לא תמיד יורד לרזולוציה הקטנה ביותר ולא תמיד מתייחס לאדם שמולו. לכן חשוב לדעת שיש גם אפשרות להגיש בקשת התנהגות לצווים כאלה ואין שום סיבה לקבל את הדין כפי שהוא, רק כי הבנק הוא גוף גדול ובעל עוצמה רבה.

 

החשיבות של בחירת עורכי הדין שלכם

כדי להגיש תביעות נגד בנקים יש לבחור בקפידה את עורכי הדין שבידיהם תפקידו את המשימה. לכן כדאי יהיה לבדוק כמה שיותר מידע אודות המשרד שאליו התכוונתם לפנות, בין אם זה הניסיון, הוותק או הרזומה של בעל המשרד ושל עובדיו. עורכי דין מנוסים שמגיעים לא רק עם ידע משפטי אלא גם עם ידע כלכלי יוכלו לעזור לכם לכל אורך הדרך ואין ספק שלא תצטערו על שבחרתם במשרדנו כמשרד שייצג אתכם מול הבנק.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הגשת תביעה נגד בנק יהב

התמודדות עם המערכת הבנקאית מרתיעה את רוב האנשים בישראל. גם כאשר אתם יודעים שהצדק והחוק לטובתכם, סביר להניח שלא תמהרו לנקוט פעולה נגד הבנק, שכן הבנקים

קרא עוד »
יציאה מחשבון בנק משותף

תהליך יציאה מחשבון בנק משותף הינו תהליך שמושפע ממספר גורמים בהם ניגע ונתמקד לאורך העמוד הקרוב. אך ראשית, על מנת להבין את התהליך בצורה המיטבית,

קרא עוד »
הגשת תביעה נגד בנק אגוד

תביעה נגד בנק איגוד, כמו גם תביעה נגד בנקים אחרים בישראל, היא פעולה שאזרחים רבים רוצים לבצע על בסיס יומיומי, כאשר הם חשים שנעשה להם

קרא עוד »
חובות בנקים מול לקוחות

הבנקים במדינת ישראל ובאופן כללי בעולם הם בין המוסדות הציבוריים בעלי הכוח הרב ביותר. העובדה שכמעט כל אזרח (למעט מיעוט חריג וילדים מתחת לגיל 18)

קרא עוד »
אחריות בנק כלפי לקוחותיו

מי מאיתנו לא מנהל חשבון בנק? אנו זקוקים לבנק על מנת להתנהל כלכלית כחוק והוא מצידו, מעבר לניהול הכספים שברשותנו, אמור להציע לנו שורה של

קרא עוד »