fbpx

חשד להלבנת הון

הלבנת הון היא פעולה אשר מתבצעת על ידי שימוש בכספים או ברכוש אשר הגיעו בדרך לא חוקית כזאת או אחרת. המטרה היא כמובן לטשטש או להסתיר את הדרך שבה הגיע הכסף או הרכוש כך שיהיה ניתן להשתמש בו פעם נוספת מבלי להעלות אף חשד. בראש ובראשונה הלבנת הון נועדה על מנת למנוע ממשפחות של עבריינים או ממשפחות פשיעה להגדיל את כוחם באופן משמעותי יותר.

כמובן שאם לא מאתרים את הלבנת ההון כבר בתחילת הדרך, קשה מאוד לעלות עליה בשלבים מתקדמים יותר. מהסיבה הזאת לא מעט גופים במדינת ישראל עושים את מירב המאמצים על מנת לאתר פעולות החשודות בתור הלבנת הון כבר בתחילת הדרך. חשד להלבנת הון יכול להיווצר ממגוון רחב של סיבות, והמטרה כמובן היא להילחם בחשד על מנת להוכיח כי כל הפעולות התבצעו בצורה לגיטימית וחוקית בהתאם לחוק במדינת ישראל.

בעזרת עורך דין תוכלו להראות כי כל הפעולות בוצעו בצורה חוקית וללא רצון לעבור על החוק בשום צורה. כמובן שרק חשד איננו אומר שאתם אשמים בשום דבר, ועד שלא יוכח אחרת אתם בחזקת חפים מפשע. כמובן ששוב חובת ההוכחה תהיה עליכם ולכן אתם תצטרכו לפנות אל איש מקצוע מנוסה ומיומן על מנת שיעזור לכם להדוף את כל האישומים שרובצים מעל הראש שלכם.

 

חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון עוסק בשלושה עבירות עיקריות, כך שחשוב מאוד להכיר את החוק בדיוק על מנת לדעת כיצד תוכלו להימנע ממנו. העבירה הראשונה מדברת על רכוש שמקורו באופן ישיר או עקיף הגיע דרך ביצוע עבירה, כאשר הנכם צריכים להיות מודעים כמובן לעבירה ולדרך שבה היא התבצעה. העונש על העבירה הזאת יכול להגיע עד 7 שנות מאסר בפועל.

העבירה השנייה דומה מאוד בחומרתה לעבירה הראשונה, אך היא מדברת על רכוש ששימש לביצוע עבירה – שזוהי גם עבירה חמורה מאוד על פי ספר החוקים במדינת ישראל, ומערכת המשפט איננה מקלה ראש בנושא. גם כאן בסיטואציה מסוימת העונש יכול להגיע עד ל-7 שנות מאסר בפועל.

העבירה השלישית היא העבירה החמורה ביותר בספר החוקים מבחינת הלבנת הון, העבירה מדברת על רכוש שאפשר ביצוע עבירה בצורה כזאת או אחרת. בעצם השופט יכול לטעון כי בעזרת הרכוש שבבעלותכם בוצעה עבירה כזאת או אחרת, העונש על עבירה מהסוג הזה יכולה להגיע עד ל-10 שנות מאסר בפועל.

לאחר שהבנתם בדיוק מהו חוק איסור הלבנת הון, וכמובן מהי חומרת הענישה על סוגי העבירות השונות – ככל הנראה הבנתם כי חשוב מאוד להצטייד בעורך דין מנוסה אשר יעזור לכם להוציא את הצדק לאור. לא פעם אתם עלולים לשמוע מקרים שבהם נאשמים הואשמו בחשד להלבנת הון אך בעזרת הייצוג הנכון הם הצליחו להדוף את כל האשמות כנגדם.

 

כיצד נפתח ההליך המשפטי בדבר הלבנת הון?

ברוב המקרים כאשר מדובר על חשד להלבנת הון החשוד יזומן לחקירה במשרדי החקירות של המשטרה או במשרדים של רשות המיסים. חשוב להבהיר כי ישנם מקרים שבהם החשוד יזומן לחקירה וייעצר מיד עם הגעתו לחקירה עד לתום ההליכים כנגדו מחשש כזה או אחר. נדגיש כי לכל חשוד ישנה את הזכות ואפילו את החובה להיוועץ עם עורך דין מיסים אשר מכיר את התחום על בוריו ויוכל להסביר לו בדיוק כיצד להגיב בשלבים הראשונים של החקירה וההאשמות.

מיד עם תחילת ההליך המשפטי אתם עלולים למצוא את עצמכם תחת מחבש שלם של לחצים, מדובר בסיטואציה לא נעימה שבן אדם מהשורה יתקשה מאוד להתרגל אליה. לכן מהסיבה הזאת אסור לכם להתמודד לבדכם עם הסיטואציה הזאת, שיכולה לגרום לכם גם להודות במעשים שכלל לא עשיתם. אי אפשר לדעת כיצד תגיבו בסיטואציות שכאלה, בטח כאשר מדובר בנושא כל כך משמעותי – שיכול להוביל אתכם גם לשבת תחת סורג ובריח.

עורך דין מיסים מיומן ומנוסה יוכל לסייע לכם מאוד, ואף להפחית את העונש הצפוי – ובמקרים מסוים אף לבטל אותו לחלוטין. המחויבות שלכם היא לבחור בעורך דין אשר מכיר את התחום על בוריו, ויוכל להסביר לכם בדיוק כיצד לפעול גם תחת מחבש שלם של לחצים. גם אם כולם יהיו נגדכם, תוכלו לדעת שלפחות עורך הדין שלכם יעמוד על הרגליים האחוריות על מנת להוביל אתכם אל הדרך הישרה – זאת שתוכל להוציא אתכם מהסיטואציה שאליה נקלעתם.

חשד להלבנת הון
חשד להלבנת הון

החשיבות של הלבנת הון

אנשי עסקים רבים או בעלי חברות אשר מואשמים בחשד להלבנת הון אינם מבינים לעומק את המורכבות של הנושא. במחשבה ראשונה מדובר בעוד האשמה חסרת כל שחר של רשות המיסים, דבר שלרוב הם יעדיפו להתמודד איתו לבדם. אם בעבר המדינה הייתה רואה בהלבנת הון עבירה על חוקי המס, כיום הלבנת הון הפכה להיות גם עבירה אשר עלולה לסכן את ביטחון המדינה כולה.

זוהי הסיבה שכיום רף הענישה הפך להיות משמעותי יותר, ולא מעט אנשי עסקים אשר מואשמים בהלבנת הון מוצאים את עצמם נכנסים לכלא לתקופות זמן ארוכות במיוחד. מרבית האנשים מגלים עד כמה הלבנת הון היא נושא מורכב רק כאשר הם נפגשים איתו בפעם הראשונה, ובחלק לא קטן מהמקרים מדובר בשלב מאוחר מידיי שממנו כבר תתקשו מאוד לצאת.

לכן אל תקלו ראש כאשר מרחפים מעל הראש שלכם אישומים בדבר הלבנת הון, תשתדלו למצוא לעצמכם עורך דין מנוסה אשר אתם יכולים לסמוך עליו ותהיו בטוחים כי הוא יספק לכם את מעטפת ההגנה שלה אתם נחוצים. כך תוכלו להרגיש בטוחים לדבוק באמת שלכם, ולא תתפתו ללכת אחרי הבטחות שעלולות לגרום לכם להודות במעשים שמעולם לא ביצעתם.

 

כיצד בוחרים עורך דין בעת חשד להלבנת הון?

כאשר אתם ניגשים לבחור עורך דין מיסים או עורך דין אשר מתמחה בנושא של הלבנת הון, חשוב מאוד שתעשו את הבחירה בצורה חכמה כך שהיא תעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בכם. כיום תוכלו למצוא לא מעט עורכי דין אשר יכולים לייצג אתכם בצורה רצינית וטובה מול רשויות המס ומול  המשטרה, אך לא תמיד זה מה שיוביל אתכם להימנע מהעמדה לדין או בהתמודדות בצורה נכונה עם רשויות המס.

לכן כאשר אתם ניגשים לבחור עורך דין מיסים חשוב מאוד שתבדקו עד כמה הוא מנוסה ומי מידת ההיכרות שלו עם הנושא של הלבנת הון. רק כאשר תהיו בטוחים כי מדובר באיש מקצוע מהשורה הראשונה, תוכלו לדעת שאתם כבר יכולים לצעוד קדימה כל הדרך אל הוצאת האמת לאור.

בנוסף כאשר אתם מחפשים עורך דין להלבנת הון, תצטרכו לבדוק מהן העלויות הכספיות הנדרשות לכם להוציא על מנת לקבל את הייצוג הטוב ביותר. כמובן שאם העלויות גבוהות יותר מהעלויות שאליהן אתם מסוגלים להתחייב, זה עלול להוביל אתכם לבעיות

תבחרו את העורך דין שלכם בצורה שקולה ורגועה, רק כך תוכלו לדעת שאתם מתאימים את אותו עורך דין אליכם, ואתם לא תצטרכו להתאים את עצמכם לעורך דין – דבר שיכול להיות קשה ומורכב הרבה יותר ממה שנדמה לכם היום.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הלבנת הון בכסף וירטואלי

אחת מהחשדות הכי לא נעימים שיכולים לפקוד אתכם זה הלבנת הון, אך מה קורה כאשר מדובר על הלבנת הון בכסף וירטואלי? כיום הכסף הוירטואלי הפך

קרא עוד »
הרשעה בהלבנת הון

מי מכם שמעודכן בחדשות ובעדכונים השוטפים של גורמי התקשורת שומע לא פעם על הרשעה בהלבנת הון ועונשי מאסר כבדים המלווים אותה. ובכן, הלבנת הון נחשבת

קרא עוד »
הלבנות הון בינלאומיות

ברחבי העולם קיימים חוקים למניעת הלבנות הון בינלאומיות הממלאים תפקיד מכריע בבלימת השימוש במנגנוני הלבנת כספים, למימון פעילות טרור. גם ישראל הצטרפה למאבק בהלבנות הון

קרא עוד »