fbpx

עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב

עיריית תל אביב כוללת מחלקות רבות שעמן תושבי העיר ועסקים הפועלים בה, נוהגים לקיים אינטראקציה שוטפת: מחלקת הגבייה, מחלקת תברואה, אגף רישוי עסקים, ועדת ההנדסה והתכנון המקומית ועוד. במאמר זה יסביר עורך דין דני אורדן באילו תרחישים הממשק עם גורמים אלו עשוי להצדיק פנייה לעורך דין רשויות מקומיות בתל אביב וכיצד ייצוג משפטי איכותי יכול לסייע.

עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב – הכתובת שלכם למימוש זכויותיכם כתושבים

התנהלות מול רשויות מקומיות ועיריות עלולה להיות חוויה מתסכלת, במיוחד כשהן פועלות בצורה לא תקינה. גם בתל אביב, כבכל עיר אחרת בישראל, מתרחשים מעת לעת מקרים שבהם אנשים פרטיים ובעלי עסקים נתקלים באי אלו מחלוקות מול גורמי העירייה המקומיים. במקרים כאלו, חשוב שיהיה לצדכם עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב שידאג לזכויות והאינטרסים שלכם.

 

באילו נושאים חשוב לקבל מעורך דין רשויות מקומיות בתל אביב סיוע משפטי?

לעיתים קרובות, אנשים פרטיים, עסקים (יזמי נדל"ן, בעלי מסעדות, ברים, חנויות וכו') ותאגידים נדרשים להתמודד מול עיריות ורשויות המקומיות בנושאים יומיומיים (מים, ביוב, חינוך וכו') או בסוגיות משפטיות מורכבות. (מכרזים, רישיונות עסק, מיסים מקומיים ועוד).

הטיפול בנושאים הללו דורש ניסיון, ידע ומומחיות מיוחדת של עורך דין לענייני רשויות מקומיות.  בקצרה, אם הגעתם גם אתם למצב המחייב אתכם בסיוע משפטי בהתנהלותכם מול עיריית תל אביב, עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב הוא הגורם שיוכל לסייע לכם.

עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב
עורך דין רשויות מקומיות בתל אביב

התחומים המוניציפליים שבהם עו"ד לענייני עיריה בתל אביב מוסמך לייעץ לכם

עו"ד עירייה בתל אביב מוסמך לייעץ לכם בנושאים הבאים:

 • מיסוי עירוני: ייעוץ, ייצוג וניהול משא ומתן מול עיריית תל אביב בנושאי ארנונה, היתרים והגשת בקשות להפחתת חבות התושב / בעל העסק במיסים עירוניים.
 • רישוי עסקים: ייעוץ וייצוג לעסקים קטנים ובינוניים מול רשויות מקומיות במקרים של שלילת רישיון עסק או סוגיות רגולטוריות שונות.
 • תכנון ובניה: ייעוץ, ייצוג וניהול משא ומתן מול מוסדות התכנון (ועדת תכנון מקומית, ועדות מחוזיות וועדות בנייה מקומיות).
 • מכרזים: ייעוץ וייצוג משפטי בדיני מכרזים, לרבות אכיפת תנאי מכרז וזכאות מול ערכאות שונות.
 • קנסות: ייעוץ, ייצוג וניהול משא ומתן מול העירייה על קנסות מנהליים וקנסות כספיים המוטלים על לקוחות פרטיים ועסקיים.
 • ליטיגציה מנהלית: ייצוג משפטי ליחידים, עסקים ותאגידים במשפטים מנהליים וערעורים מול עיריית תל אביב והוועדות המקומיות.

 

סוגי השירותים הבולטים שמשרדי עו"ד לענייני רשויות מקומיות בתל אביב מספקים

להלן כמה מסוגי השירותים הבולטים שמשרדי עורכי דין לענייני רשויות מקומיות בתל אביב מספקים:

 • הגשת תביעות נגד עיריית תל אביב – אם אדם בתל אביב נפגע בשל רשלנות של עיריית תל אביב-יפו בטיפול בתשתיות השייכות למרחב הציבורי בעיר, באפשרותו להגיש תביעת ביטוח או תביעת נזיקין כנגד העירייה, בעזרת עורך דין רשויות מקומיות בת"א.
 • סיוע משפטי בערעורי ארנונה – ישנם נהלים ספציפיים לערעור על חיובי ארנונה. שליחת מכתבים, הגשת תביעות משפטיות או כל פעולה קונבנציונלית אחרת, אינן מתאימות במקרה זה שבו החוק קובע דרכי פעולה ספציפיות: הגשת השגה, ערר או ערעור מנהלי. כל אלו הם צעדים משפטיים שרק עורך דין מומחה לענייני ארנונה, יודע כיצד לגשת אליהם בצורה נכונה על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה של הנישום.
 • ייצוג בעלי עסקים מול גורמים בעיריית תל אביב – עסקים או חברות המחזיקים בנכסים מסחריים עשויים לפעמים להזדקק לאינטראקציה עם מחלקות שונות בעירייה לצורך הטיפול בנושאים שונים או התמודדות עם אתגרים בלתי צפויים. האתגר הגדול טמון בכך שלכל עירייה ישנם נהלים ייחודיים משלה, העשויים גם להשתנות ממחלקה למחלקה. מכאן שישנה חשיבות מכרעת לבחירת עורך דין רשויות מקומיות שמכיר מקרוב את שיטות העבודה מול המחלקות השונות בעיריית תל אביב.
 • הכשרת ליקויי תכנון וחריגות בנייה – עסקים רבים מתמודדים כאמור, עם אתגרים בקבלת רישיון עסק ומגיעים למשרדנו לשם קבלת סיוע. בחלק מהמקרים ישנן סוגיות הקשורות בהיתרי בנייה ובאחרים קיימת דרישה להכשרת שימוש בלתי חוקי בקרקעות. הידע המשפטי הרב שלנו בתכנון ובניה וברישוי עסקים, מאפשר לנו לסייע לבעלי עסקים בתל אביב והסביבה, למצוא פתרון המאפשר להם לפעול כחוק ולקבל רישיון עסק, חרף קיומם של אי אלו מכשולים בהקשרי תכנון ובנייה.
 • סיוע בהסדרת נושאים הקשורים ברישוי עסקים – תחום רישוי עסקים הוא עולם משפטי מורכב ומאתגר, אשר דורש אינטראקציה עם מספר גדול של גורמים ברמה המוניציפליות, האזורית והארצית (בנוסף לרשויות המקומיות, נדרשים בעלי עסקים להתמודד גם עם גופים רגולטוריים נוספים כגון כיבוי אש, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה וכן הלאה). לאור המורכבות הרבה הכרוכה בהשגת רישיון להפעלת עסק, כאשר מתמודדים עם בעיות מול הרשויות המקומיות בהקשר זה – בין שמדובר על קשיים מול עירית תל אביב או כל עירייה / רשות מקומית אחרת, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בטיפול ברישוי עסקים ברמה המקומית והארצית.
 • ייעוץ לגבי היטלי פיתוח / דמי הקמה – לעיתים קרובות, הדרישה לתשלום דמי הקמה או היטלי פיתוח מביאה בעלי עסקים למצב בעייתי, שכן היא עלולה לגרור עלויות לא מבוטלות. זה יכול לקרות לאחר שפקח עירוני מגלה עבירות בנייה בנכס, אם מתוכננת סלילת כביש בקרבת מקום, או כאשר משתנה חוק עירוני או חוק מקרקעין ברמה הארצית. במצבים אלו מומלץ לפנות לעירייה בעזרת עורך דין מומחה בתחום, שכן במקרים מסוימים ניתן לבטל או להפחית את ההיטל.

 

האם כל עו"ד יכול לפעול למענכם מול עיריית תל אביב?

עורכי דין רשויות מקומיות מייצגים לא רק תושבים כאנשים פרטיים, אלא גם עסקים ותאגידים הפועלים בתחומי הרשות המקומית ומתמודדים עם מחלוקות ותביעות מול העירייה. ניסיון משפטי מוגבל בתחום המוניציפלי עלול להוביל לנזק ללקוח, מאחר וזירת המשפט המנהלי מצריכה ידע נרחב בשפה המשפטית הרלוונטית והיכרות מעמיקה עם החלטות קודמות של בתי המשפט בנושאים המוניציפליים.

כל אלו הופכים את הניסיון המעשי בתחום המשפט המקומי, לקריטי. למרבה הצער, עורכי דין שאינם מעודכנים בשינוי חקיקה ותקנות מקומיים, עלולים לגרום לכם נזק כלכלי וליצור עיכובים ובזבוז זמן מיותר בהתנהלותכם מול העירייה. לכן בכל נושא משפטי מול עיריית תל אביב ורשויות מקומיות בכלל, מומלץ מאוד להעסיק עורך דין עם ניסיון עשיר בייצוג תושבים ובעלי עסקים מול הרשות הרלוונטית.

 

בהתנהלות מול גורמי עירייה בתל אביב ובכלל – אין חכם כבעל ניסיון

ניסיון מעשי רב בהתנהלות מול המחלקות השונות בעיריית תל אביב וטיפול במנעד רחב של סוגי מחלוקות מולן, הוא חיוני מאין כמוהו ללקוחות החפצים בייצוג משפטי אפקטיבי לקידום האינטרסים ומימוש מלא של הזכויות שלהם.  עו"ד רשויות מקומיות ת"א שמכיר מקרוב את גורמי העירייה והוועדות המקומיות, מגיע עם מומחיות בעניינים המקומיים שמאפשרת לו לקדם תהליכים מול העיריה לפי הצורך.

זהו המפתח למקסום סיכויי ההצלחה בהליכים מנהליים שמתנהלים מול עיריית תל אביב ובכלל.

 

לסיכום: הזמן הנכון לפנות לעורך דין רשויות מקומיות בתל אביב הוא עכשיו

אם אתם מרגישים שאין לכם עם מי לדבר בקשר למחלוקות מול עיריית תל אביב, שאינכם מצליחים להתמודד עם הקשיים הבירוקרטיים או לקבל תשובות פשוטות לשאלות אלמנטריות, זה הזמן לפנות למשרד עורך דין דני אורדן, לטובת התייעצות משפטית ללא התחייבות. עו"ד דני אורדן הוא בעל משרד עורך דין רשויות מקומיות מוביל במרכז, עם ניסיון רב בייצוג, ליווי משפטי וניהול הליכים מורכבים מול עיריות גדולות כקטנות.

לאורך שנות פעילותו, צבר עו"ד אורדן ניסיון רב ומגוון במיוחד בייצוג עסקים ויחידים במספר לא מבוטל של תיקים מוניציפליים מורכבים, תוך מתן מענה מהיר ופתרונות מתאימים לכל תרחיש והתמודדות מול חסמים שהצד שכנגד הציב. הידע הנרחב של עו"ד אורדן הוא שמאפשר לו לנהל מול גורמי העירייה משא ומתן יעיל, לקדם תהליכים ולסייע ללקוחותיו לחסוך במשאבים רבים.

מעוניינים להתייעץ עם עו"ד רשויות מקומיות דני אורדן? השאירו את פרטיכם בטופס להלן.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי: