fbpx

עורך דין פלילי

הסתבכות עם החוק מטעמים פליליים שונים נחשבת לנפוצה מאוד והיא לא רק נחלתם של פושעים ונוכלים מיומנים. בתחומים רבים כמו הלבנת הון, עבירות סמים, זיוף, סחיטה, מרמה, המתה, שוחד, קבלת דבר במרמה ועוד, תזומנו בשלב הראשון לחקירה משטרתית ותצפו להגשת כתב אישום וניהול הליך משפטי כנגדכם, כאשר בחלק מן המקרים אתם עומדים בפני מעצר מיידי, כבר משלבי החשיפה הראשונים של העבירה והיקפה.

 

מי זקוק לעורך דין פלילי?

עולם המשפט הפלילי הוא עולם תוכן מרתק, מורכב ומפחיד כאחד. אנשים נוטים לחשוב שעורכי דין פליליים מתעסקים בעיקר עם העולם התחתון (שהוא הולך וגדל בישראל), אך חשוב לזכור שיש גם הרבה עבירות פליליות מינוריות יחסית, של אנשים נורמטיביים באופן יחסי, אשר זקוקים להגנה משפטית לאחר המעשה. העבודה של עורך דין פלילי היא מגוונת מאוד, וכוללת ייצוג של שלל שכבות האוכלוסייה, הן בבית המשפט והן באולם הדיונים.

 

מה המשקל של עורך דין טוב בתחום המשפט הפלילי?

המשקל של עורכי דין פליליים עבור הלקוחות שלהם הוא גדול מאוד. יש חשיבות גדולה לאיזה עורך דין לוקחים, ובמה הוא מתמחה באופן ספציפי, ויש לכך קשר ישיר להצלחה של התיק. חשוב להזכיר שהסנגוריה הציבורית מעניקה לאנשים את האפשרות לקבל ייצוג חינם על ידי סניגור ציבורי, אך זה לא דומה בכלל לייצוג של עורך דין פלילי תותח שנכנס לעובי הקורה, נרתם למען הלקוח שלו ועושה הכל על מנת שהוא ינצח במשפט שלו.

 

על המורכבות של תחום המשפט הפלילי במדינת ישראל

התחום הפלילי נחשב לתחום די מורכב בתוך עולם המשפט, והרבה עורכי דין צעירים מעדיפים להימנע ממנו. אנשים מעדיפים להיכנס לדיני חוזים ודיני חברות, שנחשבים לתחומים נחשקים ורווחיים יותר. בנוסף, בשנים האחרונות הוקשח רף הכניסה לעולם המשפט, עם הפיכת המבחנים לקשים ומורכבים יותר.

יש ירידה משמעותית בכמות האנשים שנכנסים לעולם המשפט, ולכן, גם פחות עורכי דין פליליים איכותיים. לכן, אלו שהם באמת אנשי משפט ברמה גבוהה בתחום הפלילי, הם מאוד מבוקשים.

 

מה היתרון של משרד עורכי דין פלילי על פני עו"ד פרטי?

בתחום הפלילי אפשר למצוא גם עורכי דין פרטיים, וגם משרדים גדולים עם מגוון רחב של עורכי דין עם התמחויות שונות. אצל עורך דין פרטי תוכלו לקבל יחס אישי יותר, אך לרוב, אלו אנשי מקצוע שאין להם גב או יכולת לקבל ייעוץ מגורמים מקצועיים ברמה גבוהה.

בתוך משרדי עורכי הדין הגדולים, תמצאו מגוון רחב של אנשי מקצוע ויועצים, ותוכלו, בסבירות גבוהה יותר, גם לקבל עורך דין עם התמחות ספציפית לנושא בו אתם מואשמים. בנוסף, עורך הדין שלכם יוכל לקבל עצות והכוונה מראשי המשרד, שהם לרוב אנשי משפט מהמעלה הראשונה בישראל.

 

עד כמה חשובה ההתמחות של עורך הדין הפלילי שלכם?

יש קשת גדולה מאוד של עבירות פליליות, במה שמתחיל מעבירות קטנות, ונגמר בעבירות של רצח וסחר בסמים. כל עבירה מגיעה עם מורכבות שונה, ועם אנשים שונים שעומדים מאחוריה. כאשר מדובר בעבירות קשות, לרוב מדובר על אנשים מהעולם התחתון, או אנשים אשר מוכרים למשטרה, ובחלק מהמקרים מדובר באדם נורמטיבי, אשר איבד כל רסן לרגע מסוים, בגלל סיבה מסוימת, והחליט לעשות מעשה שהרס את חייו.

גם ביהמ"ש יסתכל על הנושא בצורה שונה, והענישה עשויה להיות שונה. לכן, חשוב מאוד להצטייד בעורך דין איכותי שיוכל להגן על הלקוח שלו בצורה המותאמת לו.

 

למה חשוב להבדיל בין עבירות פליליות חמורות לבין עבירות קלות יותר?

חשוב להבדיל בין עבירות פליליות חמורות לבין עבירות פליליות קלות. כך למשל, ירידה לכר הדשא בזמן משחק כדורגל נחשבת גם היא לעבירה פלילית, אך היא כמובן אינה חמורה כמו עבירות הקשורות לנשק, סמים או חיי אדם. במקרים כאלו, יש להצטייד בעורך דין אשר מכיר את הענישה הקשורה למגרשי ספורט ובנושא עבירות קלות, כדי להגדיל את הסיכוי להפחתת ענישה או מחיקת התיק.

 

מדוע חשוב להסתייע בעו"ד פלילי כבר מהרגע הראשון?

יש הרבה עבירות שנחשבות לפליליות, ומבוצעות בכל יום ע"י אנשים נורמטיביים, ואפילו בחסות הרשתות החברתיות. כך למשל, קל מאוד לצפות בשידורי ספורט באינטרנט, וגם המפיצים של הלינקים לא נענשים כמעט אף פעם. בנוסף, יש הרבה מאוד אנשים שקונים סמים קלים מסוחרים זוטרים, והם למעשה שותפים לעבירה פלילית.

עם זאת, במקרים כאלו, המשטרה מעדיפה לנסות ולמצוא את הראש, ולהשתמש במשתמשים הקז'ואלים כדי להגיע לסוחרים. כלומר, אנשים שהסתבכו בעבירות קלות ודומות, צריכים להצטייד מיד בעורך דין מתאים ולהתחיל תהליך מול הפרקליטות והמשטרה כדי לנקות את שמו.

 

מה החשיבות של ייעוץ עורך דין פלילי לפני המשפט?

יש מספר עורכי דין בתחום הפלילי שצברו שם ומוניטין בשנים האחרונות, וזה נובע מהעובדה שהם עובדים עם העולם התחתון. עורכי דין שכאלו הפכו לפופולאריים מאוד, גם בעולמות התקשורת, והם מהווים נישה מאוד צדדית בעולם הפלילים.

מרבית העבירות הפליליות הן עבירות קלות, ואין צורך ללכת לעורכי דין מפורסמים ויקרים במיוחד, אלא למצוא עורך דין איכותי ומתאים לסוג העבירה שלכאורה ביצעתם. האופציות הן רבות, וכל אחד צריך לדעת לבחור בין סניגור ציבורי, עורך דין פרטי ומשרד עורכי דין, כאשר לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

 

איך מוצאים את עורכי הדין הפליליים הטובים ביותר?

כדי למצוא את עורך הדין הפלילי המתאים והטוב ביותר לצרכים שלכם, תצטרכו לבצע סקר שוק. יש עורכי דין מצוינים שמתמחים בתחומים שונים, ויכולים למקסם את ההגנה המשפטית שלכם. מטרת העל בעבירות קטנות היא לא רק אי ביצוע עונש או תשלום קנס, אלא גם מחיקת האישום לחלוטין. מחיקת האישום היא קריטית כאשר מדובר באנשים נורמטיביים שביצעו עבירה חד פעמית, ולכן, התפקיד של עורך דין טוב הוא חושב.

 

איך אפשר למצוא עו"ד פלילי מומלץ?

כאשר מחפשים אחר עורך דין פלילי מומלץ אפשר לראות לא מעט מידע ברשת לגבי עורכי דין וההתמחויות שלהם. כיום, אפשר לראות הרבה מאוד מידע וביקורות ברשת לגבי כל איש מקצוע, לרבות עורכי דין. עם זאת, חשוב לזכור שעדות של מקור ראשון היא תמיד טובה יותר, כך שאפשר לנסות וליצור קשר עם אנשים שעורך הדין ייצג אותם, ולבטח אם מדובר בחברים, משפחה או אנשים קרובים שהשתמשו בשירותיו.

רק ככה אפשר להגיע לייצוג האולטימטיבי שיעזור לכם להשיג את התוצאה שאתם מעוניינים בה.

 

מה היתרון של עורכי דין פליליים לעומת עורכי דין בעלי התמחויות אחרות?

לעורכי דין פליליים יש כמה יתרונות שאין לעורכי דין במקצוע אחר, אותם חשוב להכיר:

  1. חוסן נפשי – עורכי דין פליליים איכותיים נאלצים להתמודד עם קשיים שאין באף ז'אנר אחר במקצוע.
  2. איכפתיות – כדי להיכנס לתחום הפלילי, אנשים צריכים לדעת להתחבר ללקוחות שלהם, ולהשלים עם מעשים שהם לא תמיד קלים. לכן, הם איכפתיים יותר ללקוחות שלהם לרוב.
  3. גמישות מחשבתית – לעורכי דין פליליים יש את היכולת לעבד מידע קשה יותר המגיע מהלקוחות שלהם. כתוצאה מכך, הם מפתחים דפוסי פעולה שהם יוצאי דופן ועוזרים להם במשפט.
  4. קשרים – עורכי דין פליליים פוגשי הרבה אנשים מהרבה תחומים ולכן, מפתחים רשת עניפה של קשרים שעוזרים להם בצורות שונות במהלך הקריירה.

 

האם כולם יכולים להיקלע לתיק פלילי המחייב סיוע מעו"ד פלילי?

חשוב לזכור כי כל אדם יכול להיקלע לעבירה פלילית, במזיד או בטעות. זה יכול לקרות על הכביש, בתחום הסייבר בו נוגעים כולנו, במגרשי כדורגל או סתם כאשר יושבים עם חברה כדי לעשן מריחואנה או גראס, דבר שהוא מאוד נפוץ.

לכן, חשוב מאוד להישאר רגועים, לשתף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים וכמובן להצטייד בעורך הדין המתאים, שיידע להביא את היתרונות והידע שלו אל תוך דיוני בית המשפט, ולהשיג את התוצאה הרצויה עבורכם. חיים לא צריכים להיהרס בגלל החלטה טפשית ורגעית, וזו המנטרה של עורכי דין פליליים טובים, שיודעים לעשות את המקסימום עבור הלקוחות שלהם.

 

למה מומלץ להיעזר בעורך דין פלילי

המערכת החוקית שיודעת היטב כיצד להתנהל בבתי הכליאה, בחדרי החקירות ובין כותלי בית המשפט, תעשה כל שביכולתה על מנת להביא לסגירת תיקים יעילה ומהירה, תוך שימוש בעונשים כבדים לצורך הרתעה עתידית והיא אף מסוגלת לייצר בפניכם מצג שווא מבלבל ומתסכל, העלול לגרום לכם להודות בעבירות חמורות יותר ממה שביצעתם ואף גרוע מכך – להתמודד עם אישומים רבים ולעתים אף בלתי נכונים, כאנשים שאינם בעלי עבר פלילי כלל.

 

עונשים פליליים – זכויות / היעדר זכויות

עולם המשפט הפלילי כולל יריעה רחבה של עבירות על החוק המפרות את זכויות הבסיס של אזרחי המדינה כמו: הזכות לפרטיות, הזכות לשלמות הגוף, הזכות לביטחון ועוד. החוק הפלילי במדינת ישראל מגדיר כיצד מנוהל המשפט הפלילי, מתי יש לבצע מעצר, כיצד להוכיח ביצוע עבירה וכד', כאשר בכל מקרה המדינה משמשת כתובעת.

לאור הנאמר לעיל, חשוב ביותר לקבל שירות מאת עורך דין פלילי מעולה כבר מהרגע הראשון.

 

הזמן כגורם קריטי בבחירת עורך דין

תהליך בחירת עורך הדין חייב להתבצע באופן חכם ושקול, אך בהחלט מהיר.

כך יוכל עורך הדין המייצג אתכם ללוות את דרככם בחקירה, בדיון להארכת מעצר ומול הפרקליטות, בדרך שבה ניתן להתחיל ולפעול כבר מהרגע הראשון למען המתקת העונש הצפוי, להסביר לכם על ההליך המשפטי ואופן הדיונים ולאפשר לכם לקבל ייצוג הולם והוגן, ככל אדם אחר.

 

להיות מואשם בפלילים יכול לקרות לכל אחד: המקרה של ויקטור

ויקטור יצא ביום קיץ חמים עם אשתו ושלושת ילדיו לגלידריה. הם חנו את רכבם מול החנות והחלו לצעוד אליה, כאשר לפתע וללא כל התרעה מוקדמת, תקפו את ויקטור שלושה שוטרים במדים והחלו לפצוע אותו בפניו ובגופו לעיני משפחתו המתייפחת.

ויקטור נעצר ונלקח לחקירה, בה הואשם בתקיפת שוטר שביצע לילה קודם לכן בעקבות שוד שהשתבש.

ויקטור ושני שותפיו לכאורה נתפסו כאשר פרצו לבית עסק בו קיים כספומט פרטי וניסו לעקור אותו ממקומו כאשר אזעקה חשאית הזעיקה למקום ניידת.

שני השותפים נעצרו ואילו ויקטור שהתקוטט עם אחד השוטרים והטיח את ראשו בקיר, הצליח להימלט. שלושה ימים קשים עד להחריד עברו עליו במעצר ובחדרי החקירות כאשר ניסה לטעון לחפותו, אך רק כאשר אשתו יצרה לבסוף קשר עם עורך דין פלילי מנוסה, הובהר מיד כי מדובר בטעות בזיהוי והוא שוחרר ללא כל אישום פלילי.

המקרה של ויקטור: כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע

גם סיפורים כשל ויקטור מתרחשים לעתים קרובות, כאשר לנאשם דרוש איש מקצוע מומחה המכיר את גורמי האכיפה ויודע כיצד לפנות ולהציג להם את הדברים, כדי למנוע גרימת נזק נוסף.

במקרה זה, הספיקו המהומה בגלידריה ושלושת ימי המעצר והחקירה, בכדי לשבש את מהלך חייהם העדין והשקט של ויקטור ומשפחתו.

מכאן שלא כל אדם המסתבך בפלילים הינו בהכרח אדם שעומד לתת את הדין בנוגע לעבירה מסוימת ובכל מקרה ניתן לסייע לו, להגיע להסדר טיעון, לזכות בעונש מופחת ולהביא ככל שניתן להשבת החיים המלא של הנאשם, לפחות לתקופה זמנית.

עורך דין פלילי
עורך דין פלילי

 

זיכוי מלא עוד לפני הגשת כתב אישום. האמנם?

אם תשאלו אנשים שביצעו בעבר עבירות פליליות, הם יאמרו לכם כי להבטחות ומחירים בבחירת עורך דין פלילי אין כל חשיבות.

עבירות המצויות בסדר הדין הפלילי הינן עבירות בעלות עונשים כבדים המתורגמות למאסר ממושך בפועל, קנסות כספיים כבדים והחרמת רכוש, חתימה על כתבי התחייבות, מאסר מותנה וביצוע עבודות שירות.

זאת בנוסף לחשיפה מפני תביעות אזרחיות מאת האנשים שנפגעו על ידכם או כתוצאה מהעבירה שביצעתם. על כן בחירה בעורך דין פלילי טוב מתבצעת על סמך ותק, מיומנות וניסיון של אותו עורך דין פלילי בעבירות דומות.

יש להביא בחשבון כי התבססות על סקר שוק מחירים לא בהכרח תניב לכם תוצאות חיוביות במשפט ואף עלולה לגרוע מהן.

 

נתקלתם בעורכי הדין המבטיחים לכם הרים וגבעות – נורת אזהרה ראשונה

היזהרו מעורכי דין המבטיחים לכם תוצאות מדויקות! איש איננו יכול לחזות את התפתחויות התיק באופן מוחלט, אך ניתן לשער כי נטיית הלב של התביעה או אישיותו של השופט יכוונו לפסק דין בעל אופי מסוים. זאת אך ורק בתנאי וקיימת היכרות אישית של עורך הדין שלכם עם באי העניין במשטרה ובבית המשפט, אם בכלל.

מצאתם עורך דין שמבטיח לכם זיכוי מלא? כדאי בכל מצב להדליק נורה אדומה ולהביא בחשבון כי מדובר בהבטחה מסוכנת, שבה סביר להניח שעורך הדין איננו אומר אמת והיא לרוב מתנפצת בפני הנאשם ומביאה למפח נפש גדול עבורו.

 

שועל ותיק, איש שירות מסור ו"שושואיסט" –התכונות החשובות של עורך הדין הפלילי

הפגישה הראשונה שלכם עם עורך הדין, היא עניין של התרשמות הדדית. השיחה וחילופי הפרטים, כמו גם הכימיה האישית ביניכם ישפיעו רבות על אופן הייצוג וניהול התיק מכאן והלאה. על עורך הדין להעניק לכם יחס מקצועי אדיב ומעורר אמון הכולל הסבר רחב ככל שניתן בנוגע לאפשרויות הייצוג, אך במקביל חשוב שגם אתם כמיוצגים תהיו שקופים וכנים. הביאו לפגישה את כל המסמכים הרלוונטיים והתיעוד, אם קיים.

כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים אצל עורך דין מנוסה

שאלו כל דבר שברצונכם לדעת ובקשו מידע כללי לעניין העבירה שבה הואשמתם וכן על ניסיונו במצבים שבהם התבצע מעצר עד תום ההליכים, מעצר בית או כליאת שווא.

חשוב לדעת כי כל עורך דין פלילי קובע את תעריף שכר טרחתו באופן עצמאי, על סמך היקף עבודתו והגורמים עמם הוא מצוי בקשר, ניסיונו, גודל המשרד שלו ועוד.

חשוב לזכור כי בכל מקרה אסור לכם להתפשר על השירות הניתן והזמינות של עורך הדין שלכם עבורכם לאורך ההליך וכי כלל השיחות והמפגשים ביניכם הינם חשאים ודיסקרטיים ללא סייגים.

 

חיסיון משפטי – חובתו של עורך הדין

עורכי הדין בישראל, כרופאים למשל, מחויבים לחיסיון מול לקוחותיהם ונמנעים מלהפיץ כל מידע, תיעוד או מסמך לגביכם, למעט שליפתם אם יש בכך צורך בפני בית המשפט. בעידן הדיגיטלי, כאשר תופעת ה"שיימינג" כבר נפוצה לכל עבר, יודעים גם עורכי הדין עצמם כי עליהם להיזהר משיחות במקומות הומי אדם או מרשלנות בשמירת הראיות במקום מוסתר והם נוקטים בזהירות רבה.

 

עורך דין פלילי אורדן – הבחירה הטובה ביותר

מדינת ישראל אוחזת באחוזי הרשעות מהגבוהים בעולם המערבי בגין ביצוע עבירות פליליות.

היות וסיכויי ההרשעה גבוהים ביותר, קיימת חשיבות עצומה לקבלת סיוע, ייצוג וליווי מטעם עורך דין פלילי איכותי וממולח, שיבנה עבורכם אסטרטגיית הגנה יעילה ויעניק לכם ביטחון בנוגע לקבלת העונש בפניו אתם צפויים.

עורך דין אורדן יוכל לסייע לכם בהלך החקירה המשטרתית, לפני ואחרי הגשת כתב האישום, בזמן ההבאה למעצר או תוך כדי המעצר וכמובן, מיד לאחר ביצוע העבירה – בין אם בשוגג ובין אם בזדון.

הטיפול במיוצגי משרד עו"ד אורדן הינו אישי ומעמיק, נשען על ניסיון מעשי רב והבנה אנושית, משלב תשומת לב רבה לכל הפרטים, סטנדרטים גבוהים וידע משפטי נרחב ועדכני בתחום העבירה הנדונה עבור כל הערכאות.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
התייעצות עם עורך דין פלילי לפני המשפט, היא נדבך חיוני להבטחת ייצוג והגנה משפטיים נאותים. עבירות קלות עשויות שלא להצריך שירותים של עורכי דין מפורסמים ויקרים, אלא עורך דין פלילי מנוסה ואיכותי המותאם למקרה הספציפי שלכם. היינו, בעוד שחלק מעורכי הדין הפליליים בארץ זוכים לפופולריות רבה ומגיעים לכותרות העיתונים בזכות עבודתם עם גורמים בעולם התחתון, חיוני למצוא עורך דין המתמחה בסוג העבירה המסוימת שאתם נאשמים בביצועה, שעשויה להיות עבירה מינורית יותר שגם אנשים מן היישוב עלולים להסתבך בה בשוגג. כך תוכלו להגן על זכויותיכם והאינטרסים שלכם היטב בהליך הפלילי.
על מנת למצוא עורך דין פלילי טוב שיתאים לצרכים הספציפיים שלכם, ביצוע מחקר שוק מעמיק הוא חיוני. ישנם עורכי דין פליליים מצוינים עם מומחיות בתחומים שונים, ובחירה באחד יכולה למקסם את ההגנה המשפטית שלכם. בעבירות קלות, המטרה הסופית היא לא רק להימנע מעונשים אלא גם למחוק לחלוטין את האישומים והרישום הפלילי, במיוחד עבור אנשים רגילים המעורבים בעבירות חד פעמיות. מעורבותו של עו"ד פלילי מומלץ הופכת קריטית להשגת תוצאה זו.
לעורכי דין פליליים יש כמה יתרונות שאינם בהכרח בנמצא בקרב עורכי דין העוסקים בדיסציפלינות משפטיות אחרות: חוסן נפשי: התחום הפלילי מציב אתגרים ייחודיים הדורשים רמת חוסן נפשי וקור רוח שלא נתקלים בהם בתחומי משפט אחרים. עורכי דין פליליים חייבים לנווט במצבים קשים ולעיתים טעונים רגשית במרדף אחר הצדק עבור לקוחותיהם. אכפתיות: בשל אופי התיקים הפליליים, עורכי דין אלו מפתחים לעתים קרובות קשרים חזקים עם לקוחותיהם, מפגינים דאגה אמיתית לשלומם ומספקים להם תמיכה בלתי מעורערת במהלך ההליך המשפטי. גמישות מחשבתית: בהתמודדות עם מידע מורכב מלקוחות, עורכי דין פליליים מפתחים אסטרטגיות וגישות חדשניות ויצירתיות לפתרון בעיות, המבדילות אותם מעורכי דין בהתמחויות אחרות, ומסייעות להם ולמיוצגיהם באולם בית המשפט. קשרים: התחום הפלילי חושף עורכי דין למגוון רחב של אנשים מרקעים מגוונים, מה שמוביל לפיתוח רשתות קשרים נרחבות, המתגלות כמועילות במיוחד בטיפול בתיקי לקוחותיהם.