עורך דין פלילי

הסתבכות עם החוק מטעמים פליליים שונים נחשבת לנפוצה מאוד והיא לא רק נחלתם של פושעים ונוכלים מיומנים.

בתחומים רבים כמו הלבנת הון, עבירות סמים, זיוף, סחיטה, מרמה, המתה, שוחד, קבלת דבר במרמה ועוד, תזומנו בשלב הראשון לחקירה משטרתית ותצפו להגשת כתב אישום וניהול הליך משפטי כנגדכם, כאשר בחלק מן המקרים אתם עומדים בפני מעצר מיידי, כבר משלבי החשיפה הראשונים של העבירה והיקפה.

 

למה מומלץ להיעזר בעורך דין פלילי

המערכת החוקית שיודעת היטב כיצד להתנהל בבתי הכליאה, בחדרי החקירות ובין כותלי בית המשפט, תעשה כל שביכולתה על מנת להביא לסגירת תיקים יעילה ומהירה, תוך שימוש בעונשים כבדים לצורך הרתעה עתידית והיא אף מסוגלת לייצר בפניכם מצג שווא מבלבל ומתסכל, העלול לגרום לכם להודות בעבירות חמורות יותר ממה שביצעתם ואף גרוע מכך – להתמודד עם אישומים רבים ולעתים אף בלתי נכונים, כאנשים שאינם בעלי עבר פלילי כלל.

 

עונשים פליליים – זכויות / היעדר זכויות

עולם המשפט הפלילי כולל יריעה רחבה של עבירות על החוק המפרות את זכויות הבסיס של אזרחי המדינה כמו: הזכות לפרטיות, הזכות לשלמות הגוף, הזכות לביטחון ועוד. החוק הפלילי במדינת ישראל מגדיר כיצד מנוהל המשפט הפלילי, מתי יש לבצע מעצר, כיצד להוכיח ביצוע עבירה וכד', כאשר בכל מקרה המדינה משמשת כתובעת.

לאור הנאמר לעיל, חשוב ביותר לקבל שירות מאת עורך דין פלילי מעולה כבר מהרגע הראשון.

 

הזמן כגורם קריטי בבחירת עורך דין

תהליך בחירת עורך הדין חייב להתבצע באופן חכם ושקול, אך בהחלט מהיר.

כך יוכל עורך הדין המייצג אתכם ללוות את דרככם בחקירה, בדיון להארכת מעצר ומול הפרקליטות, בדרך שבה ניתן להתחיל ולפעול כבר מהרגע הראשון למען המתקת העונש הצפוי, להסביר לכם על ההליך המשפטי ואופן הדיונים ולאפשר לכם לקבל ייצוג הולם והוגן, ככל אדם אחר.

 

להיות מואשם בפלילים יכול לקרות לכל אחד: המקרה של ויקטור

ויקטור יצא ביום קיץ חמים עם אשתו ושלושת ילדיו לגלידריה. הם חנו את רכבם מול החנות והחלו לצעוד אליה, כאשר לפתע וללא כל התרעה מוקדמת, תקפו את ויקטור שלושה שוטרים במדים והחלו לפצוע אותו בפניו ובגופו לעיני משפחתו המתייפחת.

ויקטור נעצר ונלקח לחקירה, בה הואשם בתקיפת שוטר שביצע לילה קודם לכן בעקבות שוד שהשתבש.

ויקטור ושני שותפיו לכאורה נתפסו כאשר פרצו לבית עסק בו קיים כספומט פרטי וניסו לעקור אותו ממקומו כאשר אזעקה חשאית הזעיקה למקום ניידת.

שני השותפים נעצרו ואילו ויקטור שהתקוטט עם אחד השוטרים והטיח את ראשו בקיר, הצליח להימלט. שלושה ימים קשים עד להחריד עברו עליו במעצר ובחדרי החקירות כאשר ניסה לטעון לחפותו, אך רק כאשר אשתו יצרה לבסוף קשר עם עורך דין פלילי מנוסה, הובהר מיד כי מדובר בטעות בזיהוי והוא שוחרר ללא כל אישום פלילי.

המקרה של ויקטור: כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע

גם סיפורים כשל ויקטור מתרחשים לעתים קרובות, כאשר לנאשם דרוש איש מקצוע מומחה המכיר את גורמי האכיפה ויודע כיצד לפנות ולהציג להם את הדברים, כדי למנוע גרימת נזק נוסף.

במקרה זה, הספיקו המהומה בגלידריה ושלושת ימי המעצר והחקירה, בכדי לשבש את מהלך חייהם העדין והשקט של ויקטור ומשפחתו.

מכאן שלא כל אדם המסתבך בפלילים הינו בהכרח אדם שעומד לתת את הדין בנוגע לעבירה מסוימת ובכל מקרה ניתן לסייע לו, להגיע להסדר טיעון, לזכות בעונש מופחת ולהביא ככל שניתן להשבת החיים המלא של הנאשם, לפחות לתקופה זמנית.

 

זיכוי מלא עוד לפני הגשת כתב אישום. האמנם?

אם תשאלו אנשים שביצעו בעבר עבירות פליליות, הם יאמרו לכם כי להבטחות ומחירים בבחירת עורך דין פלילי אין כל חשיבות.

עבירות המצויות בסדר הדין הפלילי הינן עבירות בעלות עונשים כבדים המתורגמות למאסר ממושך בפועל, קנסות כספיים כבדים והחרמת רכוש, חתימה על כתבי התחייבות, מאסר מותנה וביצוע עבודות שירות.

זאת בנוסף לחשיפה מפני תביעות אזרחיות מאת האנשים שנפגעו על ידכם או כתוצאה מהעבירה שביצעתם. על כן בחירה בעורך דין פלילי טוב מתבצעת על סמך ותק, מיומנות וניסיון של אותו עורך דין פלילי בעבירות דומות.

יש להביא בחשבון כי התבססות על סקר שוק מחירים לא בהכרח תניב לכם תוצאות חיוביות במשפט ואף עלולה לגרוע מהן.

 

נתקלתם בעורכי הדין המבטיחים לכם הרים וגבעות – נורת אזהרה ראשונה

היזהרו מעורכי דין המבטיחים לכם תוצאות מדויקות! איש איננו יכול לחזות את התפתחויות התיק באופן מוחלט, אך ניתן לשער כי נטיית הלב של התביעה או אישיותו של השופט יכוונו לפסק דין בעל אופי מסוים. זאת אך ורק בתנאי וקיימת היכרות אישית של עורך הדין שלכם עם באי העניין במשטרה ובבית המשפט, אם בכלל.

מצאתם עורך דין שמבטיח לכם זיכוי מלא? כדאי בכל מצב להדליק נורה אדומה ולהביא בחשבון כי מדובר בהבטחה מסוכנת, שבה סביר להניח שעורך הדין איננו אומר אמת והיא לרוב מתנפצת בפני הנאשם ומביאה למפח נפש גדול עבורו.

 

שועל ותיק, איש שירות מסור ו"שושואיסט" –התכונות החשובות של עורך הדין הפלילי

הפגישה הראשונה שלכם עם עורך הדין, היא עניין של התרשמות הדדית. השיחה וחילופי הפרטים, כמו גם הכימיה האישית ביניכם ישפיעו רבות על אופן הייצוג וניהול התיק מכאן והלאה. על עורך הדין להעניק לכם יחס מקצועי אדיב ומעורר אמון הכולל הסבר רחב ככל שניתן בנוגע לאפשרויות הייצוג, אך במקביל חשוב שגם אתם כמיוצגים תהיו שקופים וכנים. הביאו לפגישה את כל המסמכים הרלוונטיים והתיעוד, אם קיים.

כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים אצל עורך דין מנוסה

שאלו כל דבר שברצונכם לדעת ובקשו מידע כללי לעניין העבירה שבה הואשמתם וכן על ניסיונו במצבים שבהם התבצע מעצר עד תום ההליכים, מעצר בית או כליאת שווא.

חשוב לדעת כי כל עורך דין פלילי קובע את תעריף שכר טרחתו באופן עצמאי, על סמך היקף עבודתו והגורמים עמם הוא מצוי בקשר, ניסיונו, גודל המשרד שלו ועוד.

חשוב לזכור כי בכל מקרה אסור לכם להתפשר על השירות הניתן והזמינות של עורך הדין שלכם עבורכם לאורך ההליך וכי כלל השיחות והמפגשים ביניכם הינם חשאים ודיסקרטיים ללא סייגים.

 

חיסיון משפטי – חובתו של עורך הדין

עורכי הדין בישראל, כרופאים למשל, מחויבים לחיסיון מול לקוחותיהם ונמנעים מלהפיץ כל מידע, תיעוד או מסמך לגביכם, למעט שליפתם אם יש בכך צורך בפני בית המשפט. בעידן הדיגיטלי, כאשר תופעת ה"שיימינג" כבר נפוצה לכל עבר, יודעים גם עורכי הדין עצמם כי עליהם להיזהר משיחות במקומות הומי אדם או מרשלנות בשמירת הראיות במקום מוסתר והם נוקטים בזהירות רבה.

 

עורך דין פלילי אורדן – הבחירה הטובה ביותר

מדינת ישראל אוחזת באחוזי הרשעות מהגבוהים בעולם המערבי בגין ביצוע עבירות פליליות.

היות וסיכויי ההרשעה גבוהים ביותר, קיימת חשיבות עצומה לקבלת סיוע, ייצוג וליווי מטעם עורך דין פלילי איכותי וממולח, שיבנה עבורכם אסטרטגיית הגנה יעילה ויעניק לכם ביטחון בנוגע לקבלת העונש בפניו אתם צפויים.

עורך דין אורדן יוכל לסייע לכם בהלך החקירה המשטרתית, לפני ואחרי הגשת כתב האישום, בזמן ההבאה למעצר או תוך כדי המעצר וכמובן, מיד לאחר ביצוע העבירה – בין אם בשוגג ובין אם בזדון.

הטיפול במיוצגי משרד עו"ד אורדן הינו אישי ומעמיק, נשען על ניסיון מעשי רב והבנה אנושית, משלב תשומת לב רבה לכל הפרטים, סטנדרטים גבוהים וידע משפטי נרחב ועדכני בתחום העבירה הנדונה עבור כל הערכאות.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי: