fbpx

האם משתלם לעבוד עם כסף שחור

חלומם הרטוב של אנשים רבים זה לעבוד עם כסף שחור, יש לא מעט סיבות אשר הופכות את האופציה הזאת להיות מהאופציות המבוקשות ביותר בקרב אנשים רבים.

אך האם אתם באמת מודעים ליתרונות ולחסרונות של כסף שחור? על מנת שתוכלו להבין בדיוק מה עבודה עם כסף שחור אומרת, חשוב מאוד שתכירו את כל הצדדים של עבודה עם כסף שחור – גם את היתרונות שהם ברורים לכולם וכמובן שגם את החסרונות.

לא תמיד אנשים נכנסים אל עובי הקורה, דבר שבסופו של יום יכול להוביל למצב שבו הם בוחרים בדרך שמצטיירת תחילה כמו הדרך המשתלמת ביותר – ובסופו של יום זה לא בהכרח כך.

על מנת שתוכלו להבין לעומק מדוע לא משתלם לכם לעבוד עם כסף שחור, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא.

כאן תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם, כך שתוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורכם.

כי רק כך תוכלו בסופו של יום לעשות את הבחירה הנכונה אשר תוביל אתכם בדיוק לדרך הנכונה ביותר עבורכם.

 

מהי הבעייתיות עם כסף שחור?

קודם כל לפני שבכלל נגיד מדוע כדאי לכם שלא לעבוד עם כסף שחור, אתם צריכים לדעת מה זה בכלל כסף שחור.

אנשים רבים חושבים שהם יודעים מה זה כסף שחור, אך בפועל הם לא באמת מכירים את המושג לעומק.

הכסף השחור הוא כסף אשר איננו מדווח כלל לרשויות, ואף אחד לא מצהיר על עצם קיומו.

לרוב מדובר על כסף מזומן אשר עובר ידיים רבות ללא השגחה וללא בקרה של אף גורם, דבר שיכול בסופו של דבר להוביל את הכסף אל מקומות לא טובים.

כסף שחור לא חייב להיות מופק דרך פשיעה או עבירות פליליות, בחלק לא קטן מהמקרים הכסף השחור מופק בדרכים לגיטימיות לחלוטין – אך בסופו של יום מעצם הפקתו שלא על פי החוק יש כאן עבירה שמחייבת את האדם שעבר עליה לתת את הדין.

כיום המדינה ביחד עם רשויות המס עושות מאמצים רבים על מנת לאתר אנשים אשר סוחרים בכסף שחור או עושים שימוש בכסף שחור לצורך כזה או אחר.

כמובן שמדובר בעבודה לא קלה בכלל, מכיוון שהכסף ברוב המקרים הוא כסף שאף אחד לא יודע על עצם קיומו – דבר שהופך את איתורו לעבודת נמלים של ממש.

מהסיבה הזאת המשטרה ורשויות המס פונות אל הציבור על מנת שהם אלה שידווחו על שימוש או קבלת כסף שחור, וכך בעצם הם ימנעו מעונש או כל סנקציה אחרת שעלולה להיות מוטלת עליהם.

עד כה ניתן לראות כי ישנה עלייה בכמות האנשים אשר מדווחים על קבלת כסף שחור, וכל זאת כמו שכבר אמרנו בשביל למנוע ענישה חמורה יותר.

 

עבודה עם כסף שחור – עבירה פלילית!

הדבר המשמעותי ביותר שאתם צריכים לדעת כאשר אתם עובדים עם כסף שחור זה שמדובר על עבירה פלילית. לא מעט אנשי מקצוע נוטים להקל ראש בנושא של עבודה עם כסף שחור, אך מדובר בעבירה פלילית שכיום רשויות האכיפה עושות את מירב המאמצים על מנת לאכוף את הנושא הזה.

העבירה מוטלת גם על המעסיק אשר משלם לעובד בכסף שחור, וגם על העובד אשר מקבל את המשכורת או את התשלום על העבודה שלו בכסף שחור.

כמובן שהעונש המקסימאלי על העובד או על המעביד אשר מתעסק עם כסף שחור זה כמובן העמדה לדין ואישום פלילי.

כך שלא מדובר במשחק ילדים, וחשוב מאוד שלא תכניסו את עצמכם למקום שאתם לא רוצים להיות בו.

על פי דיני התעסוקה במדינת ישראל ישנה קביעה הקובעת כי על המעסיק להוציא תלושי שכר לעובדיו – כאשר בתלוש עצמו מפורטים בצורה מסודרת כל הניכויים, ההפרשות והזיכויים שלהם זכאי העובד.

כאשר כל מעביד אשר לא מבצע את החובה הזאת יכול למצוא את עצמו תחת העמדה לדין, כאשר העונש הראשוני יכול להיות קנס כספי על סך של 13500 שקל.

גם לזכותו של העובד יש את האפשרות להתלונן על המעסיק, וגם העובד יכול לקבל פיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לו מכך שלא הונפק לו תלוש שכר כראוי. במקרה כזה יכול להיות העובד זכאי לתלוש שכר על סך של 5000 שקל.

האם משתלם לעבוד עם כסף שחור
האם משתלם לעבוד עם כסף שחור

 

מהי המשמעות של עבודה עם כסף שחור?

זהו אולי הנושא החשוב ביותר שאתם צריכים להבין כאשר אתם עובדים במודל של תשלום בכסף שחור.

אומנם בתחילה נדמה כי הצלחתם לעקוץ את המערכת, ואתם נמצאים על גג העולם – אך מדובר בטעות גדולה שבסופו של יום יכולה אפילו לעלות לכם ביוקר.

כאשר אתם עובדים עם כסף שחור אתם בעצם נמנעים מתשלום מס ומתשלום ביטוח לאומי.

תשלום חובות אלה הם הזכויות הסוציאליות של כל עובד, סוג של תעודת ביטוח אשר מאפשרת לו להיות עם ראש שקט ובידיעה מלאה כי אם יקרה לו משהו – יש מישהו שיכול לדאוג לו.

עבודה בצורה מסודרת עם תלוש שכר תגרום לכך שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם בתור עובד, ואפילו תוכלו לצבור וותק אשר יכול לעזור לכם לקבל גם פיצויים בעתיד.

אומנם במחשבה ראשונה נדמה כי עבודה בשחור יכולה להיות אופציה נהדרת, אך במבחן התוצאה יש כאן הרבה יותר חסרונות מאשר יתרונות אשר עומדות למולכם.

לאחר הסקירה הקצרה שהבאנו לכם, ככל הנראה כבר הבנתם כי לעבוד בשחור זוהי האופציה הכי פחות טובה שתוכלו לבחור בה.

אומנם אתם תקבלו קצת יותר כסף לחשבון הבנק שלכם, אך בסופו של יום תצטרכו לקחת סיכון שיכול להכניס אתכם לבעיות רציניות בעתיד.

עבודה בשחור תקשה עליכם בעתיד לתבוע את הזכויות המגיעות לכם מהמעביד שלכם, ובעצם לא תוכיח כל קשר בינכם ובין המעביד שלכם – כך שכמעט לא תוכלו לדרוש דבר בשלב מתקדם יותר. אתם ללא ספק תמצאו את עצמכם בבעיה רצינית אם תעבדו בשחור, ולא בצורה מסודרת עם תלוש שכר.

 

הסתבכתם עם החוק? רק עורך דין מנוסה!

כל מה שציינו כאן הן נורות אזהרה אשר יכולות לגרום לכם להימנע מעבודה עם כסף שחור, אך מה קורה במקרה שכבר עבדתם בשחור? הסתבכות מהסוג הזה יכולה להגיע בין אם אתם עובדים ובין אם אתם מעבידים, וחשוב מאוד לפעול בצורה מקצועית ואמינה על מנת לנקות את שמכם.

מיותר לציין כי קשה מאוד לחלץ אתכם מסיטואציה שבה ישנם הוכחות כי עבדתם בשחור או שילמתם לעובדים שלכם בשחור – אך בכל מקרה על מנת שתוכלו לצאת לדרך חדשה תוכלו לפנות לעורך דין מנוסה על מנת שיעזור לכם בהאשמות נגדכם.

בזכות הידע והמקצועיות של עורך דין אשר מתמחה בנושא של עבודה בשחור, תוכלו לדעת אילו טענות לטעון וכמובן מה תוכלו להגיד על מנת לנקות את שמכם או לכל הפחות להפחית את העונש.

מדובר בצעדים חשובים מאוד אשר יכולים לעשות את כל ההבדל בין הצלחה ובין כישלון. אתם ללא ספק צריכים להיות הרבה יותר אפקטיביים כאשר זה מגיע לנושא הזה.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הרשעה בהלבנת הון

מי מכם שמעודכן בחדשות ובעדכונים השוטפים של גורמי התקשורת שומע לא פעם על הרשעה בהלבנת הון ועונשי מאסר כבדים המלווים אותה. ובכן, הלבנת הון נחשבת

קרא עוד »
חשד להלבנת הון

הלבנת הון היא פעולה אשר מתבצעת על ידי שימוש בכספים או ברכוש אשר הגיעו בדרך לא חוקית כזאת או אחרת. המטרה היא כמובן לטשטש או

קרא עוד »
חשד הלבנת הון בעסק

הלבנת הון היא פשע חמור שלא רק מפר את חוקי המס אלא גם מהווה איום על הביטחון הלאומי. בהתאם לכך, גם העונשים הנלווים להרשעה בעבירה

קרא עוד »