fbpx

הלבנת הון והקשר למימון טרור

כמה פעמים יצא לכם לשמוע את המונח הלבנת הון? אך האם אתם באמת מודעים לנושא הזה כמו שצריך? בטוח יצא לכם לשמוע על לא מעט אנשים אשר חשודים בהעלמת מס או כל עבירה הקשורה לכסף ורכוש – כל עבירה מהסוג הזה מוגדרת בתור הלבנת הון. יש כאלה שנוטים לקשר באופן ישיר בין הלבנת הון ומימון טרור כמו פשיעה ופעילויות טרור מסוגים שונים.

הלבנת הון מתרחשת כאשר יש שימוש בכסף לצרכים מסוימים ללא כל תיעוד ברשויות המס, הכסף שאינו מדווח אינו ידוע לאף גורם מוסמך מטעם המדינה – וכאן בעצם ישנו פלונטר רציני אשר יכול לקדם פשיעה או כל סוג אחר של עבירה. כל סכום של כסף חייב להיות מתועד, דבר שיכול למנוע בעתיד לא מעט מקרים של ניצול הכסף לצרכים לא ראויים.

במאמר הבא נסביר לכם בדיוק את הקשר בין הלבנת הון ומימון טרור, דבר שבגללו בעיקר המדינה שמה לה למטרה לחסל עד כמה שניתן את כל הנושא של הלבנת הון – כך יהיה ניתן גם למגר את הפשיעה שחוצה גבולות במדינת ישראל.

 

הלבנת הון ומימון טרור – מהו טרור?

אולי זה יפליא אתכם לשמוע, אך קשה מאוד לתת הגדרה כללית למושג טרור. כל מדינה מאפיינת פעילות טרור בצורה קצת שונה, וזה אחד מהגורמים העיקריים ללא מעט חילוקי דעת אצל לא מעט מדינות אשר אינן משדרות על אותו הגל מהי פעילות טרור. אך כמובן שבשלב הזה אנו מדברים על טרור מבחינת מדינת ישראל, ולצערנו מדינת ישראל היא אחת מהמדינות שהכי מודעות לנושא של הטרור.

במדינת ישראל המושג טרור מתכוון לכל סוג של פעילות כוחנית או אלימה אשר באה על מנת להשיג מטרות שונות. אנו יכולים לראות טרור שמגיע על רקע לאומני או טרור שמגיע על רקע פוליטי, לכל אחת מפעולות הטרור הללו יש את המאפיינים שלה.

לעיתים ישנם הגדרות אשר משתמשות במונח "טרור" , אך למעט האמת הם אינם עונים על ההגדרה של המושג טרור על פי מדינת ישראל. לכן חשוב מאוד שתבינו מהי בדיוק פעילות טרור, כך שתוכלו לדעת באופן חד משמעי כיצד הלבנת הון ומימון טרור קשורה לנושא הזה. לא מעט ארגוני פשיעה במדינת ישראל מבצעים טרור אזרחי, שמגיע על מנת לחסל חשבונות או לקבוע סוג מסוימת של טריטוריה.

הפעלת כוח שלא בצורה מדודה מביא למצב שבו המרחק בין פעולה אלימה קלה יחסית ובין פעולה אלימה קשה אשר נוגעת בהגדרה של המילה טרור הוא קצר. לכן חשוב מאוד תמיד להיות עם יד על הדופק על מנת לוודא האם המונח טרור אכן מתקיים באותה פעילות אלימה.

הלבנת הון והקשר למימון טרור
הלבנת הון והקשר למימון טרור

 

מהו הקשר בין הלבנת הון ומימון טרור?

אנשים רבים מתקשים למצוא את הקווים המשיקים בין פעילות טרור ובין הלבנת הון. הרי מצד אחד פעילות טרור היא פעילות אלימה אשר מוגדרת בתור עבירת אלימות, ומצד שני הלבנת הון היא פעילות הקשורה לכסף המוגדרת בתור עבירה כספית. אך מדוע אנו רוצים לספר לכם על הקשר בין פעילות טרור ובין הלבנת הון? הסיבה לכך טמונה במימון של הטרור.

על מנת לממן את הטרור צריך לבצע לא מעט פעולות בכדי לעקוף מערכות בירוקרטיות רבות, שכן ברגע שגוף בנקאי מסוים יראה כי הכסף ממן את הטרור – הוא כמובן יערב את המשטרה על מנת לעצור את הפעולה הזאת. מהסיבה הזאת לא מעט ארגוני טרור נאלצו להתחבט בשאלה – כיצד הם מצליחים להמשיך ולממן את כל העסק, אך באותה מידה גם לא להיתפס על ידי הרשויות? והתשובה לכך ברורה כמעט לכל אחד, הלבנת הון.

הלבנת הון מדברת על סכומי כסף גדולים אשר עוברים מתחת לרדאר ואף אחד לא באמת מודע אליהם. מהסיבה הזאת ארגוני פשיעה רבים שמו להם למטרה להתעסק עם הלבנת הון על מנת לעקוף את כל המערכות השונות ולהמשיך לממן את הטרור אותו הם מבצעים. חשוב להבהיר כי מדובר גם על ארגוני פשיעה בישראל, אשר הפכו להיות בשנים האחרונות גופים עם כמויות כסף לא מבוטלות. אך גם ארגוני טרור בינלאומיים אשר מבצעים הלבנות הון במדינת שונות ברחבי העולם על מנת להמשיך ולממן את הפעילות אותה הם מבצעים בצורה קלה וללא כל סיכוי להיתפס.

 

החשיבות של החוק להלבנת הון

כעת נוכל לדון בשאלה – מדוע חוקק בישראל החוק להלבנת הון? הרי בתחילה נדמה כי מדובר בחוק קשוח מאוד אשר מגביל לא מעט פעולות, ולעיתים אף יכול להעמיד לדין אנשים נורמטיביים אשר ביצעו פעולות שונות בניגוד לידע שלהם. אך חשוב להבהיר כי החוק להלבנת הון נועד בראש ובראשונה על מנת לעצור ארגוני טרור מכל רחבי העולם. במדינת ישראל ובלא מעט ממשלות אחרות ברחבי העולם הבינו כי הדרך העיקרית של ארגוני הטרור המקומיים והבינלאומיים להישאר בחיים זה באמצעות הלבנת הון ומימון טרור. ברגע שהם יצליחו להוציא מהם את קרש ההצלה הזה, לא מעט ארגוני טרור יתקשו מאוד להישאר בחיים. מהסיבה הזאת כמעט בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם קיים חוק הלבנת הון אשר נועד על מנת לעצור מקרים מהסוג הזה.

רשות המיסים והמשטרה עושות מידיי שנה מעצרים רבים בכדי לעצור לא מעט אנשים אשר מבצעים הלבנת הון. בחלק מהמקרים הרשויות מסתפקות באזהרה או בקנס כספי, דבר שלרוב מוטל על אזרחים נורמטיביים אשר לא עשו דבר. אך בחלק מהמקרים ישנם מקרים שבהם מדובר על ארגוני פשיעה וטרור, שם העונשים באופן טבעי יהיו הרבה יותר חמורים – דבר שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת.

לא משנה אם אתם אזרחים מן השורה או אנשים בעלי רקע פלילי מסוים, כאשר אתם נתפסים על עבירת הלבנת הון חשוב מאוד שתעמיד לצדכם איש מקצוע אשר יוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך. אם תישארו לבדכם לא מן הנמנע כי תתקשו להתמודד עם האישומים על הלבנת הון.

 

עומדים לדין על הלבנת הון? אל תשאירו את עצמכם לבד!

קיבלתם זימון להגיע ליחידת ההונאות של המשטרה או לאגף החקירות של רשות המיסים? מיד אתם אמורים להבין כי ככל הנראה מדובר על הנושא של הלבנת הון אשר הפך להיות מאוד נפוץ בשנים האחרונות. המשטרה ביחד עם רשות המיסים אינה לוקחת סיכונים, ובכל סוג מסוים של חשש הם מיד פועלים במהירות בכדי לעצור את המקרה עוד בתחילת הדרך.

אם קיבלתם זימון מהסוג הזה, חשוב מאוד שלא תישארו לבד ותוכלו להתמודד בצורה נוחה וקלה יותר עם האישומים הללו. אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד תוכלו להתמודד עם גופים גדולים וחזקים כמו המשטרה או רשות המיסים? התשובה לכך היא כמובן על ידי משרד עורכי דין מנוסה אשר מכיר את התחום של הלבנת הון על בוריו.

אנו במשרד של עורך דין אורדן מתמחים בנושא של הלבנת הון כבר עשרות שנים, עוד שהיה מדובר בפעולה מאוד נדירה בישראל. כיום אנשים רבים מבצעים הלבנת הון, ולכן חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין תותח על מנת שיוכל לייצג אתכם בצורה שמגיעה לכם.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
חשד הלבנת הון בעסק

הלבנת הון היא פשע חמור שלא רק מפר את חוקי המס אלא גם מהווה איום על הביטחון הלאומי. בהתאם לכך, גם העונשים הנלווים להרשעה בעבירה

קרא עוד »
חשד להלבנת הון

הלבנת הון היא פעולה אשר מתבצעת על ידי שימוש בכספים או ברכוש אשר הגיעו בדרך לא חוקית כזאת או אחרת. המטרה היא כמובן לטשטש או

קרא עוד »
חוק לצמצום השימוש במזומן

חוק לצמצום השימוש במזומן נחקק לא מזמן בהתאם להמלצותיה של ועדת לוקר, כאשר המטרה המרכזית שלו היא להעלים או לצמצם את ההון השחור – וכמובן

קרא עוד »