fbpx

העונשים על עבירות צווארון לבן

אנשי עסקים רבים ובעלי מקצוע שונים אינם מכירים את המונח "צווארון לבן", מדובר באחד מהמונחים החשובים ביותר אשר כל איש מקצוע צריך להיות מודע אליו. תחת המונח צווארון לבן נכנסים לא מעט הגדרות של עבירות המתבצעות על ידי אנשי מקצוע מכל הסוגים.

בנוסף יש כאלה שנוטים להכניס גם תחת המונח צווארון לבן עבירות מתוחכמות אחרות שהן אינן עבירות רחוב או עבירות פשוטות שניתן לעבור עליהן לסדר היום.

עבירות צווארון לבן מכלילות תחת אמתחתן כמות גדולה במיוחד של עבירות מסוגים שונים, ולכן נדרש לא מעט מלל על מנת לתאר את כל סוגי העבירות הנכנסות תחת המונח הזה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הנחוץ לכם על עבירות המוגדרות בתור עבירות צווארון לבן, וכמובן מהם העונשים על עבירות צווארון לבן.

ברוב המקרים אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, ולכן אנו ממליצים לכל בעלי המקצוע להכיר את המונח הזה על מנת שהם יוכלו להתמודד איתו בצורה טובה יותר. ברגע שמכירים את המונח בצורה מקצועית ואת העונשים שמרחפים מעל ראשכם, לא מן הנמנע כי יהיה לכם הרבה יותר קל להימנע מביצוע העבירות. בכל סיטואציה של זימון למשטרה או קריאה לחקירה בדבר עבירות צווארון לבן, עליכם לפנות לעורך דין על מנת שיספק לכם הגנה משפטית ויסייע לכם להיחלץ מהסיטואציה אליה נקלעתם בעל כורחם.

 

מהי ההגדרה של עבירות צווארון לבן?

על מנת שתוכלו להכיר לעומק את המונח של עבירות צווארון לבן, ראשית אתם צריכים להבין מהי ההגדרה של עבירות מהסוג הזה.

כיום במדינת ישראל קיימים לא מעט סוגים של עבירות אשר מתבצעות על ידי בעלי מקצוע, ולכן חשוב מאוד שתבינו בדיוק כיצד מאופיינות עבירות אלה על פני שאר העבירות העומדות גם הן על כף המאזניים.

לדעת רבים עבירות אלה הן חמורות יותר מעבירות רגילות אשר יכולות להתבצע על ידי אנשי מקצוע.

לכן ברגע שתדעו בדיוק את ההבדל בין העבירות הללו ובין העבירות האחרות תוכלו אף להימנע מביצוע עבירות אלה – וכך כמובן לא תסתבכו עם החוק.

מכיוון שעבירות צווארון לבן מכילות בתוכן לא מעט סוגים שונים של עבירות, ההגדרה הרשמית היא יחסית ארוכה וכוללת בתוכה לא מעט מאפיינים.

ראשית מן הסתם מדובר בעבירות המוגדרות בתור עבירות פליליות, הביצוע שלהן מחייב ידע או הבנה מסוימת בתחום שבו הן בוצעו – ובין היתר גם לא מעט תחכום על מנת ליישם אותן על הצד הטוב ביותר.

לרוב עבירות צווארון לבן מבוצעות על ידי אנשים משכילים, כאלה שרכשו לעצמם מקצוע או עוסקים בתחום מסוים.

בחלק לא קטן מהמקרים מדובר באיש מקצוע בכיר אשר מנצל את הידע וההבנה שהוא רכש בתחום שבו הוא עוסק, כל זאת על מנת להשיג לעצמו טובת הנאה בצורה כזו או אחרת.

 

מהם המאפיינים של עבירות צווארון לבן?

עבירות אלה מצריכות כמו שאמרנו תחכום רב, ולא מדובר בעבירה שבוצעה בתמימות או על ידי חוסר הבנה. בשונה מעבירות של גניבה ממכולת או כל סוג אחר של עבירה אשר איננה מצריכה תחום או הבנה של התחום.

עבירות צווארון לבן מצריכות בין היצר הכנה מקדימה וקפדנית אשר כוללת בתוכה הבנה טובה של התחום הפיננסי, המשפטי וגם הבנה מסוימת בדיני תאגידים. כל זאת על מנת לבצע את העבירה עם מינימום סיכוי להיתפס או לעמוד למשפט בסופו של יום.

אלמנט נוסף שמאפיין עבירות צווארון לבן זה ניצול של כוח או משאבים העומדים לרשותו של איש המקצוע.

לרוב עבירות אלה מבוצעות על ידי אנשי עסקים בכירים או אנשי מקצוע עם כוח רב בידיים שלהם, כאלה שיכולים לנצל את המרות שלהם על מנת לקבל את טובת ההונאה שבה הם חפצים.

זהו כמובן דבר חמור מאוד שאיננו מתקבל על ידי מערכת בתי המשפט, וזוהי הסיבה שעבירות מהסוג הזה הן עבירות חמורות מאוד אשר דורשות התייחסות מיוחדת.

אלמנט שלישי ואחרון זה כמובן המעמד של מבצע העבירה, כאשר לא מדובר בעובד רגיל אשר מגיע על מנת לבצע את העבודה.

מדובר באיש מקצוע שהאדם שאותו הוא עוקץ נשען עליו ואיננו יכול לשים לב כי מדובר בהונאה המוגדרת בתור עבירת צווארון לבן. לא מעט אנשים שמגיעים לעמדות מפתח מנצלים את הכוח העומד לרשותם על מנת לתפוס מקומות חדשים ולהגיע אל פסגות שהם עדיין לא הגיעו אליהם.

העונשים על עבירות צווארון לבן
העונשים על עבירות צווארון לבן

 

העונשים על עבירות צווארון לבן

כמו שכבר אמרנו עבירות צווארון לבן כוללות בתוכם לא מעט סוגים של עבירות, מרבית העבירות הן עבירות חמורות מאוד אשר מצריכות גם עונשים חמורים.

בקטע הבא אנו נסביר לכם בדיוק את סוגי העבירות וכמובן את העונשים הצפויים על עבירות מהסוג הזה – כך תוכלו לדעת בוודאות לקראת מה אתם הולכים, ואלו עונשים מרחפים מעל ראשכם.

הסוג הראשון של עבירות צווארון לבן הן עבירות זיוף, מרמה ושוחד תחת הקטגוריה הזאת תוכלו למצוא לא מעט עבירות חלקן חמורות יותר וחלקן חמורות פחות.

העונש המקסימאלי על הקטגוריה הזאת עומד על 10 שנות מאסר בפועל וקנס כספי גבוה מאוד, לרוב מדובר על עבירת קבלת דבר במרמה שהיא אחת מהעבירות החמורות ביותר.

הקטגוריה השנייה של עבירות צווארון לבן הן עבירות מס שמוכרות ללא מעט אנשי עסקים ואנשי מקצוע שמעוניינים להעלים מס על מנת להימנע מתשלומים גבוהים לרשויות המס במדינת ישראל.

גם תחת הקטגוריה הזאת תוכלו למצוא לא מעט עבירות, כאשר העונש המקסימאלי על עבירות אלה עומד על שבע שנות מאסר, ולעיתים גם מתווסף לעונש המאסר קנס כספי.

הקטגוריה השלישית והאחרונה היא עבירות לפי חוק ניירות ערך שגם פה תוכלו למצוא לא מעט סוגים של עבירות הנמצאים תחת הקטגוריה הזאת. בקטגוריה הזאת העונש המקסימאלי עומד על 5 שנות מאסר, בתוספת של קנס כספי גבוה מאוד שיכול לגרום לכם להיכנס להפסדים כספיים משמעותיים.

 

כיצד תוכלו להימנע מהעמדה לדין על עבירות צווארון לבן?

כמו כל עבירה פלילית גם כאשר מדובר על עבירות צווארון לבן חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע מנוסים על מנת שילוו אתכם לכל אורך הדרך.

בשביל שתוכלו להציג את כל הטענות העומדות לרשותכם וכמובן להוכיח כי ביצוע העבירות התרחשו בתום לב עליכם לפנות לעורך דין מיומן ומנוסה על מנת שייצג אתכם ויספק לכם הגנה משפטית ראויה. כמובן שאתם צריכים לבחור עורך דין אשר מכיר את התחום על בוריו, ויוכל לספק לכם מעטפת שלמה של הגנה כך שאתם תהיו במצב הרבה יותר טוב.

הכוח שעומד לרשותכם הוא עצום, ולכן חשוב מאוד שתשתמשו בו בצורה נכונה ותבחרו לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע מנוסים אשר אתם בטוחים כי הם אלה שיוכלו להוציא אתכם מהמצב שאליו נקלעתם.

אתם ללא ספק יכולים להפוך את החיים שלכם להרבה יותר טובים ולהימנע מהעמדה לדין בעזרתו של עורך דין מיומן אשר ידע בדיוק מה לטעון בבית המשפט על מנת שלא תיכנסו לסיטואציה סבוכה יותר או שתעמידו את עצמכם במצב קשה עוד יותר.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מעילה בכספים

עמי היה מנהל משמרת אהוב ומוערך באחת הרשתות הקמעונאיות הגדולות והמוכרות בישראל. אלא שלאורך שנות עבודתו, ביצע מעילה בכספים בסניף שבו עבד והואשם בגניבה בהיקף

קרא עוד »