fbpx

מהו תשלום המס השנתי ואיך ניתן להפחיתו בצורה חוקית

תשלום המס השנתי זה אחד מהדברים החשובים ביותר שכל עצמאי צריך לדאוג לבצע בסיומה של כל שנת מס. עצמאיים רבים אינם מודעים לעצם קיומו של הדוח השנתי, דבר שעשוי ליצור אי הבנה קריטית – ובמקרים מסוים אף להטלת קנסות כספיים עד להסדרת הנושא בצורה טובה ואפקטיבית.

אחת מהטעויות הנפוצות ביותר של לא מעט עצמאיים זה לפתוח עסק מבלי להכיר את כל החובות המוטלות עליהם בתור עצמאיים. מהסיבה הזאת הם צריכים לפעול בזהירות, וכמובן לעשות מהלכים שקולים בכדי שבסופו של יום הם יגיעו למצב שבו הם מנהלים את העסק בצורה טובה ואפקטיבית.

תכנון מס הוא אחד מהדברים החשובים ביותר עבור כל עצמאי, כך הוא יוכל מצד אחד לחסוך כסף – אך מצד שני גם לא להסתבך עם רשויות המס, דבר שאף פעם לא יכול להיות מפגש נעים. ברגע שתנהלו את העסק שלכם בצורה אפקטיבית, אין שום סיבה שרשויות המס יבואו אליכם בטענות או ידרשו מכם לבצע פעולות שלדעתכם הן פעולות שנויות במחלוקת.

 

מהו תשלום המס השנתי?

תשלום המס השנתי מתבצע על ידי הגשת דו"ח שנתי לרשויות המס. הדו"ח השנתי הוא בעצם סיכום של כל הפעילות העסקית של העסק בהתאם לשנת המס שלגביה מוגש הדו"ח. הנישום מתבקש להציג את כל ההכנסות וההוצאות של העסק, על מנת שפקיד השומה יוכל לחשב את הוצאות המס הנדרשות בהתאם לאותה שנת מס. תכנון מס הוא שלב הכרחי בפעילות עסקית, והגשת הדו"ח השנתי זוהי פעולה בסיסית שכל עצמאי מחויב לעשות ולהכיר אותה.

על פי פקודת המס מטעם מס הכנסה כל תושב ישראלי מעל גיל 18 מחויב להגיש דו"ח שנתי בכל שנת מס חדשה. אך חשוב להדגיש כי מרבית השכירים במדינת ישראל אינם צריכים להגיש את הדו"ח השנתי מטעמם, מכיוון שמקום העבודה שלהם עושה זאת עבורם – כך שללא ספק מדובר בהקלה משמעותית עבור שכירים, אך עצמאיים צריכים לבצע את הגשת הדו"ח השנתי באופן עצמאי או על ידי רואה חשבון מטעמם.

הדו"ח עצמו אמור לכלול לא מעט מידע, ולכן ברוב המקרים הנישום נעזר באיש מקצוע על מנת שיבצע עבורו תכנון מס. בין השלל הפרטים שהנישום מתבקש לפרט בדו"ח נמצאים: פירוט מקיף של כל ההוצאות וההכנסות הקשורות לעסק ולא מעט טפסים אשר תצטרכו למלא בעת הגשת הדו"ח השנתי. אם אינכם מכירים את הנושא או חוששים כי לא תצליחו למלא את הדו"ח בצורה נכונה, תוכלו לפנות אל רואה חשבון על מנת שיסייע לכם בתהליך בתמורה לתשלום כמובן – אך השקט הנפשי שלכם שווה את המאמץ הפיזי והכספי.

 

איך מגישים את הדו"ח השנתי?

כעת לאחר שהבנתם בצורה חד משמעית מהו הדו"ח השנתי, ומי מתבקש להגיש אותו – כעת נשאלת עוד שאלה חשובה, כיצד אתם יכולים להגיש את הדו"ח השנתי שלכם? איחור בהגשת הדו"ח השנתי יכול לגרור גם קנסות כספיים מצדה של רשות המיסים, ולכן חשוב מאוד שתדעו מבעוד מועד כיצד אתם יכולים להגיש את הדו"ח השנתי. כך לא תמצאו את עצמכם מסתבכים בדרך, דבר שעלול לגזול מכם זמן יקר ולא מעט מאמץ.

ראשית נגיד כי הדו"ח השנתי קרוי גם טופס 1301, חשוב מאוד שתכירו זאת על מנת שתוכלו לאתר במהירות את הטופס שאותו אתם מתבקשים להגיש. הדרך הנוחה והקלה ביותר להגיש את הדו"ח השנתי זה כמובן באמצעות אתר האינטרנט של רשות המיסים. כך תוכלו לחסוך לא מעט תורות במשרדים השונים, וכמובן תוכלו לבצע את הגשת הדו"ח השנתי בכל רגע נתון – מבלי שתצטרכו להתחשב בשעות הפתיחה של המשרד או של כל מקום אחר.

מי מכם שלא מתחבר לאמצעים האינטרנטיים, כמובן שקיימת גם אפשרות להגיש את הדו"ח השנתי בצורה ידנית במשרדי מס הכנסה הנמצאים סמוך למקור מגוריכם. כל מה שאתם צריכים לעשות במקרה הזה זה להגיע אל משרדי מס הכנסה, שם יחכה לכם פקיד השומה. הוא יעבור על המסמכים וכמובן יחתום אליהם ויספק לכם אישור קבלה. לאחר מכן הטפסים מועברים אל רשות המיסים, שם פקיד שומה אחר יבצע עבורכם את החישוב של תשלום המס המוטל עליכם בשנה האחרונה – כך בקלות תוכלו לסיים את אחד התהליכים החשובים ביותר בתור עצמאיים.

מהו תשלום המס השנתי ואיך ניתן להפחיתו בצורה חוקית
מהו תשלום המס השנתי ואיך ניתן להפחיתו בצורה חוקית

 

הפחתת מס באופן חוקי – כיצד?

בשלב הזה אנו רוצים לדון אתכם באחת מהסוגיות החשובות ביותר של עצמאיים, והיא כמובן תכנון מס והפחתה חוקית של המס אותו עצמאי נדרש לשלם. כמובן שהפחתת המס מביאה לכך שהעסק שלכם צפוי להרוויח יותר מכיוון שהתשלום הסופי לרשויות המס יהיה נמוך יותר מאשר בתחילת הדרך. אך כיצד ניתן להפחית את גובה המס בצורה חוקית ומבלי להסתבך עם רשויות המס? יש לכך לא מעט פתרונות כמובן.

אחד מהדרכים היעילות ביותר שבאמצעותן תוכלו להוזיל את גובה המס שאותו אתם נדרשים לשלם בתור עצמאיים זה כמובן על ידי הוצאות מוכרות. מדינת ישראל מודעת להוצאות הגדולות המתלוות לפתיחת עסק, בוודאי עסק אשר נמצא בתחילת הדרך שלו – ולכן מדינת ישראל מאפשרת לעסק לקבל הפחתה משמעותית יחסית בתשלום המס על ידי הצהרה על הוצאות מוכרות. לא מעט הוצאות הקשורות לעסק יכולות להיות מדווחות למס הכנסה, כך תשלום המס יהיה נמוך יותר – וההוצאות ירדו מגובה ההכנסות, וכך יהיה ניתן לחשב את המס בצורה קצת יותר פרקטית ונכונה.

בנוסף תוכלו לברר ביחד עם עורך דין או רואה חשבון האם אתם זכאים לקבל הטבות מס שונות. לא מעט אזרחים במדינת ישראל זכאים לקבל הטבות מס שונות, ולכן חשוב מאוד שתבדקו האם אתם נמצאים תחת אותה הגדרה. כך תוכלו לקבל לא מעט הטבות אשר בסופו של יום יתוגמלו עבורכם בכסף אותו תקבלו ישירות לחשבון שלכם. כל זאת כמובן בהתייעצות עם איש מקצוע ולא באופן עצמאי, שכן אין לכם את הידע הנדרש לשם כך.

 

רוצים להגיש דו"ח שנתי? פנו אלינו!

כמו שכבר אמרנו החשיבות של הגשת דו"ח שנתי בזמן ובצורה נכונה הינה חשיבות קריטית. לכן חשוב מאוד שלא תבצעו את הפעולה לבדכם, שכן אינכם מסוגלים לדעת בדיוק כיצד לבצע את הגשת הדו"ח השנתי וכמובן מה הוא צריך להכיל בתוכו. בנוסף עורך דין מוסמך ידע בדיוק אילו מסמכים נדרשים לשם הגשת הדו"ח, כך תוכלו להוזיל את גובה המס אותו אתם נדרשים לשלם בתור עצמאיים במדינת ישראל.

מהסיבה הזאת אסור לכם להגיש את הדו"ח השנתי לבד, שכן מדובר באחד מהדברים החשובים ביותר עבור העסק שלכם. עו"ד אורדן הוא הכתובת עבורכם עבור תכנון מס והגשת דו"ח שנתי בצורה מהירה ואפקטיבית, בעזרתו תוכלו לדעת שהשארתם את המשימה בידיים הטובות והבטוחות ביותר.

אסור לכם להתפשר כאשר זה מגיע לעסק שלכם, בטח לאחר שהשקעתם בעסק לא מעט אנרגיה ומשאבים. תשלום המס השנתי הוא חשוב וקריטי להצלחה העסקית שלכם, ומהסיבה הזאת אתם צריכים לפנות אל עו"ד אורדן על מנת שילווה אתכם יד ביד כל הדרך עד אשר תוכלו לדעת שהדו"ח השנתי הוגש במלואו.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הרשעה בהלבנת הון

מי מכם שמעודכן בחדשות ובעדכונים השוטפים של גורמי התקשורת שומע לא פעם על הרשעה בהלבנת הון ועונשי מאסר כבדים המלווים אותה. ובכן, הלבנת הון נחשבת

קרא עוד »
הלבנת הון בכסף וירטואלי

אחת מהחשדות הכי לא נעימים שיכולים לפקוד אתכם זה הלבנת הון, אך מה קורה כאשר מדובר על הלבנת הון בכסף וירטואלי? כיום הכסף הוירטואלי הפך

קרא עוד »
חוק לצמצום השימוש במזומן

חוק לצמצום השימוש במזומן נחקק לא מזמן בהתאם להמלצותיה של ועדת לוקר, כאשר המטרה המרכזית שלו היא להעלים או לצמצם את ההון השחור – וכמובן

קרא עוד »