fbpx

העונשים על עבירה פלילית

עבירה פלילית מוגדרת בתור עבירה אשר מבוצעת כלפי ארגון או אדם מסוים, העבירה פוגעת בגוף, בנפש, ברכוש או בסדר החברתי של מי שהעבירה בוצעה כלפיו.

מהסיבה הזאת תחת ההגדרה של עבירות פליליות תוכלו למצוא כמות גדולה במיוחד של עבירות הנמצאות תחת ההגדרה הזאת.

כל אדם אשר עובר עבירה פלילית ברוב המקרים יועמד לדין, ועליו להוכיח את חפותו בעזרת עורך דין או כל איש מקצוע אחר אשר יוכל לסייע לו בסיטואציה.

ישנם לא מעט מקרים שבהם ניתן שלא להעמיד אדם לדין מפאת גילו, מצבו הבריאותי או מצבו המנטלי.

אך גם אם אדם אינו יכול לעמוד לדין, הוא יהיה חייב להוכיח את מצבו – ורק כאשר הוא יקבל אישור הוא יוכל להמשיך את חייו ללא כל הפרעה.

במאמר הבא אנו נעסוק באחד מהנושאים החשובים ביותר כאשר מדברים על הדין הפלילי, וזה כמובן הענישה על עבירות פליליות שיכולה להיות מאוד מגוונת.

לכן חשוב מאוד להסביר כיצד מקבלים החלטות וכיצד בית המשפט מחליט באיזה עונש לנקוט מבין סל העונשים העומדים לרשותו.

כך תוכלו להכין את עצמכם בצורה טובה יותר לדיון ולהליך המשפטי הצפוי לכם, וכמובן להבין את השיקולים השונים שעורך הדין שלכם יכול לנקוט בהם.

 

כיצד קובעים באילו עונשים לנקוט כשמדובר בעבירה פלילית?

כמו שכבר אמרנו קיימים לא מעט סוגים של עבירות המוגדרות בתור עבירות פליליות, ומכאן ישנן לא מעט אפשרויות ענישה אשר עומדות לרשותו של השופט כאשר הוא מגיע לקצוב את עונשו של חשוד כזה או אחר.

העונשים על עבירות פליליות משתנה בהתאם לסוג העבירה שבוצעה, והנסיבות שבגינן בוצעה העבירה.

כאשר ישנם מקרים שיכולים להחמיר את הענישה, וכמובן גם קיימים מקרים אשר יכולים להקל בענישה.

עורך דין פלילי מכיר את תחום המשפט הפלילי על בוריו, ולכן הוא יוכל לספק לכם את כל האלמנטים שיכולים להוביל להקלה בענישה.

העונשים יכולים להתחיל מענישה על תנאי בדמות קנסות או מאסר, ולהגיע גם למצבים שבהם מוטלים עונשים בפועל של קנסות ותקופות מאסר אשר כאמור משתנות בהתאם לחומרת המעשים ולחומרת העבירה.

עבירות פשוטות יחסית עשויות להוביל לעונשי מאסר קצרים של מספר חודשים, ואילו עבירות מורכבות יחסית יכולות להוביל לענישה כבדה של עשרות שנים תחת סורג ובריח.

חשוב מאוד שכל נאשם ידע בדיוק מהן ההשלכות של העבירות שבגינן הוא מואשם, וכמובן להכיר את רף הענישה הקבוע בחוק על העבירות המרחפות מעל ראשו.

רק עורך דין פלילי מנוסה ומיומן ידע להסביר לנאשם ללא משוא פנים את כל האמת, וכמובן גם להסביר כיצד ניתן לצאת מהמצב עם מינימום של סיכונים.

אך אסור להסתיר מהנאשם את האמת, כי בסופו של דבר אי אפשר לדעת לאן המשפט הפלילי יכול להוביל – הוא מלא בשינויים בתהפוכות שאף אחד לא יכול לחזות אותם מראש.

 

החשיבות של ייצוג משפטי בעבירות פליליות

נאשם אשר מואשם על עבירות פליליות יכול למצוא את עצמו בסיטואציות לא נעימות, שבמהלכן הוא יכול לקבל גם עונשים עבדים אשר לא היו צפויים מראש.

אדם אשר עומד לדין פלילי, ימצא את עצמו בתוך מלחמה לא פשוטה לנקות את שמו ולהחזיר את חייו בחזרה למסלולם. מדובר בדבר לא פשוט, שיצריך מכם משאבים רבים ולא מעט תעצומות נפש.

מהסיבות הללו חשוב מאוד לקבל ייצוג משפטי בעבירות פליליות, דבר שיכול להוריד מכם את המעמסה הכבדה – ויסייע לכם כמובן להילחם על חפותכם בעזרת איש מקצוע מיומן ומנוסה אשר מכיר את הדין הפלילי בצורה האפקטיבית ביותר.

כאשר אתם מתמודדים לבדכם אל מול עבירות פליליות, תתקשו מאוד להשאיר את אורח החיים שלכם במסלול שאליו התרגלתם עד כה – מרבית תשומת הלב שלכם תוקדש לחקירה ולדיונים בבית המשפט.

כאשר תחלקו את המעמסה ביחד עם עורך דין פלילי אתם ללא ספק תוכלו להקדיש לא מעט זמן גם לחיי המשפחה שלכם.

שהם ללא ספק יכולים להיות נקודת האור בכל הקשור למצב שנקלעתם אליו, ואסור לכם להזניח אותם בשום רגע כי זה בסופו של יום מה שיכול לתת לכם את הכוח להמשיך כל הדרך עד אשר תוכיחו את חפותכם.

מהסיבות הללו ייצוג משפטי בדבר עבירות פליליות הוא קרש ההצלה שלכם, והדבר החשוב ביותר שאסור לכם לוותר עליו.

כך תוכלו להילחם על חפותכם עם איש מקצוע אשר מכיר את התחום באופן אידיאלי, ולא פחות חשוב לא תפגעו בחיי המשפחה שלכם.

העונשים על עבירה פלילית
העונשים על עבירה פלילית

 

מהם העונשים על עבירות פליליות?

כמו שכבר אמרנו לא פעם העונשים על עבירות פליליות הינן מגוונות מאוד מכיוון שמדובר בתחום גדול מאוד אשר מכיל בתוכו כמות גדולה של עבירות אפשריות.

כעת נעשה לכם היכרות קצרה עם העבירות הפליליות השכיחות ביותר, וכמובן נספר לכם מהו העונש האפשרי למי שעובר עליהן.

גניבה הינה עבירה שכיחה במיוחד אשר נוכל להיתקל בה כמעט בכל יום, העונש על עבירה מסוג זה תלוי בנסיבות וכמובן בדבר שנגנב – כך שהעונש נע בין 3 עד 10 שנות מאסר בפועל בהתאם לחומרת המעשה.

לצערנו גם מקרי אונס הם דבר שכיח שאנו נתקלים בו כמעט בכל יום בחדשות, כאן העונש משמעותי יותר ונע בין 15-20 שנות מאסר – ואפילו במקרים מסוימים אף יותר.

אלימות זה חלק בלתי נפרד מהעולם שבו הצעירים חיים היום, ואנו יכולים לשמוע תמיד על מקרי אלימות שונים. תקיפת סתם זה מקרה התקיפה הכי פחות משמעותי עליו לרוב יושבים כשנתיים במאסר בפועל.

תקיפת שוטר מנגד זוהי תקיפה חמורה יותר שיכולה להוביל את התוקף לשבת תחת סורג ובריח במשך כשלוש שנים סך הכול.

עוד מקרה משמעותי מאוד ואחד החמורים ביותר בכל הקשור לדין הפלילי זה החזקת סם שלא לצריכה עצמית, כלומר במילים אחרות לסחור בסמים.

במקרה הזה העונש המקסימאלי יכול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל! כך שחשוב מאוד להכיר את הענישה החמורה במקרה הזה.

כמו ששמתם לב ישנם לא מעט מקרים שבהם תוכלו לשבת שנים רבות תחת סורג ובריח, ולכן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי אשר יתרום לכם מהניסיון שלו בתחום – ויוכל לחלץ אתכם מסיטואציות לא נעימות בהם הכול נראה אבוד.

 

עורך דין פלילי – האיש למשימות מיוחדות כשמדובר בעבירה פלילית

אז כמו ששמתם לב קשה מאוד לתת סקירה מדויקת על עבירות פליליות ועל הענישה עליהן מכיוון שמדובר בכמות גדולה של עבירות אפשריות – ובתוכן תוכלו למצוא כמות עוד יותר גדולה של אפשרויות ענישה.

מה שכן, מערכת בתי המשפט מתייחסת באפס סבלנות לעבירות פליליות, ולרוב היא נוקטת עמדה קשה מאוד עם נאשמים העומדים באישומים השונים.

עורך דין פלילי הוא האיש החשוב ביותר אשר יכול לעזור לכם להחזיר את חייכם בחזרה למסלולם, ולא פחות חשוב להקטין במקסימום האפשרי את העונש הצפוי לכם.

כאשר מגיע איש מקצוע מנוסה ומיומן אשר מכיר את התחום הפלילי לאורכו ולרוחבו, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר. זוהי ההזדמנות שלכם להסיר את כל החשדות מעל ראשכם, ולהחזיר את החיים שלכם אל המסלול התקין שלהם.

צרו קשר ואנו נדאג לכם לפתרון הטוב ביותר!

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עבירות פליליות – עונשים

כל עבירה שמבוצעת כלפי אדם או ארגון, פוגעת בסדר החברתי, בגוף, בנפש וברכוש נחשבת לעבירה פלילית. מכאן שקשת העבירות הקיימות רחבה ביותר ובתוכה ניתן למצוא

קרא עוד »
קבלת דבר במרמה

לעונש על קבלת דבר במרמה ישנן שתי חומרות אפשריות: עבירה שדינה עד שלוש שנות מאסר בפועל ועבירה בנסיבות מחמירות שדינה עד חמש שנות מאסר בפועל.

קרא עוד »
עבירות זיוף

כמות גבוהה מאוד של תיקי זיוף נידונה בבתי המשפט השונים בישראל מידי שנה ונדמה שכמות זו רק הולכת וגדלה. מסטודנטים שמזייפים תעודות הסמכה ודיפלומות ועד

קרא עוד »
הסדר טיעון: כמה למה ואיך

הסדר טיעון / עסקת טיעון הסדר טיעון (או עסקת טיעון), הוא מעין משא ומתן מנהלי מוסכם בין הנאשם לתביעה במסגרת הליך המשפט הפלילי. לאחר הגשת

קרא עוד »