fbpx

מהו הסדר כופר

המילה כופר נתפסת בעולמנו בתור סוג של מחוות סליחה מסוימת על מעשה כזה או אחר. הסדר כופר הוא מעין הסכם אשר מתקיים בין רשויות המס ובין נאשם החשוד בעבירות מסוימות על חוקי המס.

המטרה המרכזית היא כמובן להמיר את כתב האישום שעומד על הפרק בכופר כסף שמוסכם הן על ידי הנאשם והן על ידי רשויות המס.

מיד לאחר תשלום הכופר כל ההליך הפלילי נגד הנאשם מופסק, והוא בעצם רשאי לצאת לחופשי ולהמשיך לנהל את חייו כרגיל. מרבית הנאשמים בעבירות מס מנסים להגיע למצב של הסדר כופר, כך הם יימנעו מאישום פלילי שיכול גם לגרום לכך שהם יישבו תקופה ממושכת מאחורי סורג ובריח.

עו"ד מיסים הוא איש המפתח שלכם בהתמודדות עם בעיות שונות מול רשויות המס. הרציונל הוא כמובן לפנות אל עורך דין מיסים על מנת שיעזור לכם להגיע למצב שבו יהיה ניתן לשכנע את רשויות המס במסגרת הליך גישור להגיע למצב שבו הכופר יספק אותם. רק עו"ד מיסים אשר מכיר את התחום על בוריו יצליח להוציא אתכם ממצב שבו מוגש נגדכם כתב אישום למצב שבו תוכלו לשלם כופר בלבד.

 

כיצד נפתח ומתבצע הסדר כופר?

ברוב המקרים הבקשה להסדר כופר מוגשת על ידי הנאשם לרשויות המס, במסגרת הבקשה הנאשם מבקש להמיר את כתב האישום העומד כנגדו לתשלום כופר.

ניתן להגיש בקשה לתשלום כופר כמעט בכל שלב של ההליך הפלילי כנגד הנאשם, בין אם מדובר על שלב החקירה, שלב הטיעונים לפני הגשת כתב האישום או אפילו אחרי הגשת כתב האישום. כך שאף פעם לא מאוחר מידיי להגיש בקשה לכופר, בטח אם מדובר בעבירה חמורה שבה תוכלו לקבל עונש משמעותי מאוד על אותן עבירות מס בגינן אתם מואשמים.

חשוב להבהיר כי תשלום כופר מהווה תחליף אך ורק להליך הפלילי, והוא אינו פוטר את הנאשם מתשלום המס שאותו הוא נמנע מלשלם עד עצם היום הזה.

כך שברוב המקרים הנאשמים יצטרכו לשלם גם את הכופר וגם את חובות המס העומדים מעל ראשם. כך שחשוב מאוד לקחת את הנושא הזה בחשבון, ומוטב להיוועץ עם עו"ד מיסים על מנת להבין בדיוק מהן הסכומים המדוברים.

בין שלל האלמנטים שעומדים לנגד עיניה של ועדת הכופרים ישנם את חומרת המעשים, עבר פלילי, מידת מעורבותו של החשוד במעשה, מצב אישי ומצב משפחתי, מצב כספי של החשוד ושל בני משפחתו – והיד עוד נטויה. לכן שכל השיקולים על שולחן הדיונים, ועדת הכופרים יכולה להחליט האם לאשר או לדחות את בקשתו של הנאשם. כמובן שבעזרת עו"ד מיסים תוכלו לגבש את מלוא הראיות אשר יאשרו כי מגיע לכם לקבל הסדר כופר ולא להעמידכם לדין פלילי מסיבה כזאת או אחרת.

מהו הסדר כופר
מהו הסדר כופר

 

מהם היתרונות של הסדרי כופר?

נאשמים רבים מעדיפים להמיר את גזר הדין בעניינם בתשלום כופר, ישנם לא מעט יתרונות לסדר מהסוג הזה. בקטע הבא אנו נסביר לכם בדיוק מדוע כדאי לכם בעזרת עו"ד מיסים להגיש בקשה להסדר כופר על פני הגשת כתב אישום.

ראשית הליך כופר יהיה הליך קצר יותר בהשוואה להליך פלילי אשר יכול להימשך במשך תקופת זמן ארוכה. כך תוכלו להסדיר את חובכם לחברה, וכמובן להמשיך בסדר יומכם הרגיל ללא כל הפרעה. הליך פלילי יגזול מכם לא מעט זמן ומשאבים אשר תוכלו לנתב לטובת דברים אחרים בחייכם.

הסדרי כופר מאפשרים לשפוט מספר רב של נאשמים בו בזמן, לעומת הסדרים פליליים אשר מחייבים התייחסות אינדיבידואלית לכל נאשם. במקרה כזה המדינה יצטרך להשקיע לא מעט משאבים על מנת להוכיח את האישומים כנגד כל אחד מהנאשמים דבר שכמובן היה ניתן למנוע מבעוד מועד.

רשויות המס במדינת ישראל רוצות לקבל את סכום המס שאותו הנאשם נמנע מלשלם, ולכן בעזרת הסדרי כופר הן מקבלות את תשלום המס במהירות האפשרית ובתוך זמן קצר. אם בהסדרים פליליים קיים סיכוי כי תשלום המס ישולם בחלקו או כלל לא ישולם, בהסדרי כופר תשלום המס הוא דבר שחובה לבצע.

נאשמים אשר מגיעים למצב של הסדרי כופר נמנעים מהגשת כתב אישום בעניינם, זה ללא ספק דבר חשוב מאוד לעתיד של כל אחד מהם. כתב אישום הוא כתב שחור בחייו של כל אדם, בטח כאשר מדובר על אדם נורמטיבי אשר מעד או טעה פעם אחת בחייו.

 

מהו סכום הכופר שהנאשם נדרש לשלם?

ההחלטה הסופית על הסכום שאותו הנאשם יצטרך לשלם מוטלת אך ורק על ועדת הכופרים אשר לוקחת בחשבון את כל הקריטריונים אשר עומדים לנגד עיניה. אך כמובן שישנו גבול כספי מסוים אשר מחוקק בחוקי המס השונים, וזה יהיה סכום הכופר המקסימאלי שאותו ועדת הכופרים יכולה להטיל על נאשם כזה או אחר. חשוב להבהיר כי לא נקבע רף תחתון לתשלום כופר, ולכן ועדת הכופרים יכולה להטיל כל סכום עד לגובה הכופר המקסימאלי.

כמו שכבר אמרנו סכום הכופר נתון לשיקול דעתה הבלעדי של ועדת הכופרים, אך כמובן שישנו דפוס פעולה כמעט קבועה מצידה של ועדת הכופרים. לרוב סכום הכופר המקסימאלי אשר נקבע על ידי ועדת הכופרים עומד על סך של 30% מגובה תשלום המס שלא שולם.

אך בעזרתו של עו"ד מיסים תוכלו להגיש בקשה אשר תוריד בצורה משמעותית את גובה המס שתאלצו לשלם. עו"ד מיסים יודע בדיוק כיצד פועלות רשויות המס במדינת ישראל, וכיצד פועלת ועדת הכופרים. כך תוכלו לדעת שאתם עומדים בצורה עיקשת על חפותכם, ולא תצטרכו לשלם סכומי כסף מרחיקי לכת על טעות שעשיתם ואתם מעוניינים להסדיר אותה.

בסופו של יום הכול נמצא בידיים שלכם, אם תדעו להתנהל בצורה חכמה מול רשויות המס במדינת ישראל לא תצטרכו לשלם סכומי כסף גדולים מידיי – עורך דין מיסים הוא איש המפתח במצבים מהסוג הזה, איש המפתח שיכול לחלץ אתכם מסיטואציה לא נעימה בכלל.

 

אל תהיו צודקים, תהיו חכמים

נאשמים רבים אשר בטוחים בחפותם מעדיפים ללכת ראש בראש כנגד רשויות המס על מנת להוכיח כי הם לא חייבים לשלם את סכומי המס הנטענים – אך מדובר בתהליך שרק יכול לפגוע בכם. ברוב המקרים עדיף להגיע להסדר כופר על מנת לסיים את התהליך עוד בטרם התחיל, כך תוכלו לדעת שאתם ממשיכים את חייכם הפרטיים והעסקיים בדיוק מהנקודה שבה הפסקתם.

רשויות המס במדינת ישראל עקשניות מאוד ויודעות בדיוק מדוע הנכם נדרשים לשלם את סכום המס הנקבע על פיהם. ברגע שתלכו איתם ראש בראש תוכלו למצוא את עצמכם בסיטואציה שבה גזלתם מעצמכם זמן יקר בהליכה לדיונים ולהליכי בוררות, ובסופו של יום גם תסכנו את עצמכם בפתיחת כתב אישום כנגדכם – דבר שעשוי לפגוע מאוד בעתיד שלכם.

בהליכים מול רשויות המס כל עו"ד מיסים ימליץ לכם להיות חכמים ולא צודקים, כי המלחמה כמעט אבודה מראש – והשאיפה שלכם צריכה להיות לשלם את המס ועוד תשלום כופר נמוך על מנת שתוכלו להמשיך את ההתנהלות שלכם. זוהי הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם סיטואציות מהסוג הזה בעזרתו של עו"ד מיסים כמובן.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
חוק מס ערך מוסף – מע"מ

בתאריך ה – 1.7.1976, שלושה ימים לפני מבצע אנטבה המפורסם, נכנס לתוקף במדינת ישראל חוק המע"מ. זאת, בהמשך לחוקים דומים שהתקיימו באותה העת בכמה מדינות

קרא עוד »
ערעור בתביעות מס

כל בעל עסק במדינת ישראל משלם סכומים גבוהים יחסית למס הכנסה על הרווחים שלו הנובעים מהפעילות העסקית השוטפת שלו במהלך שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח.

קרא עוד »
עורך דין גילוי מרצון

עורך דין גילוי מרצון: גלו מיוזמתכם או שיגלו עליכם אחת לזמן מה, מתעורר הצורך בקרב גופים מדיניים שונים לפצוח ב"מבצעי יושר" על מנת לקדם תהליכים

קרא עוד »
החלטת מס מקדמית

פירמה גדולה ומוכרת בשוק ההון הקימה בשנה האחרונה חברה אחות בתחום ייעוץ המס, עמה הייתה מעוניינת בסופו של דבר להתמזג. היא חיפשה את הסעיף המתאים

קרא עוד »
עבירות מס הכנסה

עבירות טכניות מאבק חסר פשרות מתנהל בין המדינה לבין עברייני המס, כאשר משאבים רבים מושקעים באיתור העבריינים, במניעה מוקדמת של ביצוע עבירות אלו ובענישה קשה

קרא עוד »