fbpx

עבירות מכס

לא פעם אנו שומעים דיווחים בתקשורת מכל רחבי העולם על אנשים אשר ניסו להכניס למדינות שונות מוצרים מסוגים שונים.

לכל מדינה יש את המדיניות שלה בכל הקשור להכנסת מוצרים מחוץ לארץ אל תחומי המדינה, כך גם במדינת ישראל אשר מנסה לעשות את מירב המאמצים על מנת להתאים את עצמה למדינות המתקדמות באירופה. כאשר מנסים להכניס מוצר מבלי להצהיר עליו אלה הן עבירות מכס.

בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים במדיניות הכנסת המוצרים אל תוך תחומי ישראל, כאשר המדינה מנסה להקל על הצרכן על מנת ליצור תחרותיות במדינה. אם בעבר האיסורים על הכנסת מוצרים אל תוך תחומי המדינה היו גורפים, כיום ישנם לא מעט הקלות אשר מאפשרות להכניס מוצרים עד סכומים מסוימים ומקטגוריות מסוימות. אך בסופו של יום אם עדיין תבצעו עבירות מכס תוכלו למצוא את עצמכם עומדים בפני קנסות גבוהים ואף במקרים מסוימים עונשי מאסר אשר יכולים להחמיר בצורה משמעותית את המצב שבו אתם נמצאים. במאמר הבא נסקור עבורכם מהן עבירות מכס וכיצד תוכלו להימנע מהן על מנת לשמור על שמכם הטוב.

 

מהם חוקי המכס בישראל?

כמו שכבר אמרנו חוקי המכס בישראל נוטים להשתנות בהתאם להחלטות הממשלה, ולכן תמיד צריך להיות עם יד על הדופק על מנת לוודא מהו החוק העדכני ביותר בנוגע להכנסת מוצרים לישראל. החוק בישראל אומר כי מותר להכניס או להוציא מישראל סכום כסף שלא עולה על 100 אלף שקל במזומן, ומוצרים בשווי שלא עולה על 200 דולר לכל מוצר.

במידה ואתם מעוניינים להוציא או להכניס סכום כסף גדול יותר או מוצרים בעלי שווי גבוה יותר עליכם לדווח על כל לרשויות המס במדינת ישראל. אם אתם מחליטים שלא לדווח על המוצרים או על סכום הכסף אשר ברשותכם אתם יכולים למצוא את עצמכם עומדים לדין על עבירות מכס.

ברוב המקרים כאשר אדם רוצה לדווח על מוצרים או סכום כסף שחורגים מהמותר, עליו לעבור דרך המסלול האדום אשר נמצא ממש ביציאה משדה התעופה. בעת ההגעה לשדה התעופה יעמדו לפניכם שני מסלולים: המסלול הירוק מיועד עבור אנשים שאינם צריכים לדווח על מוצרים או על כסף אשר ברשותם, והמסלול האדום שבו עליכם לדווח על מוצרים או על סכום כסף אשר חוצה את המקסימום המותר.

כאן אתם חייבים להיות מספיק אמינים עם עצמכם ולהבין כי אם יתפסו אתכם בעת היציאה משדה התעופה עם מוצרים או סכום כסף גבוה מהמותר זוהי עבירה על החוק ויש על כך ענישה. במקרה שבו אתם מואשמים בעבירות מכס עליכם לפנות במידית אל עורך דין מיסים על מנת שיספק לכם את ההגנה המשפטית הטובה ביותר כפי שמגיע לכם.

 

מהן ההשלכות על עבירות מכס?

לפני שאתם שוקלים לעשות עבירות כאלה ואחרות, חשוב מאוד שתבינו מהן ההשלכות על עבירות מהסוג הזה. עבירות מכס מחייבות אתכם לפנות אל עורך דין מיסים על מנת שיספק לכם הגנה משפטית, ויעזור לכם להילחם על חפותכם. אך לפני שתעשו זאת, חשוב מאוד שתבינו מה קורה במידה והחלטתם לעבור עבירות מכס, שהן אומנם מצטיירות כמו עבירות קלות – אך בפועל תמונת המצב שונה לחלוטין.

ברוב המקרים כאשר מדובר על עבירות מכס קלות, שבהן כמעט כל אדם יכול ליפול – הענישה תהיה קנס כספי. המטרה היא כמובן להרתיע את הנאשם מלבצע את העבירה פעם נוספת, אך הרשויות מבינות כי מדובר בבן אדם נורמטיבי ובמעידה חד פעמית. ישנו גם עונש מאסר של שישה חודשים שיכול להיות מוטל, אך ברוב המקרים לא משתמשים בעונש מאסר בעבירות מכס קלות.

עבירות מכס חמורות אשר כוללות בתוכן סכומי כסף גבוהים במיוחד יכולים להוביל לענישה חמורה. הרשויות אינן מקלות ראש כאשר מדובר על עבירות מכס בסכומים גבוהים במיוחד, מכיוון שהן מבינות כי מדובר בעבירה שרוב הסיכויים תחזור על עצמה. עבירות מכס חמורות יכולות להוביל את הנאשם גם לעונש מקסימאלי של עד 10 שנות מאסר. כאשר מדובר בדפוס התנהגות של אדם או של חברה אשר מבצעת עבירות מכס, זה ללא ספק דבר חמור מאוד. לכן חשוב מאוד שתבינו כי הענישה אינה מקלה ראש על עבירות מכס, להפך הענישה יכולה להיות משמעותית מאוד אם מדובר על עבירות חמורות.

עבירות מכס
עבירות מכס

 

מהי הענישה האפשרית על עבירות מכס?

ברוב המקרים הענישה על עבירות מכס מתבצעת כאשר אנשים מכניסים לישראל בין אם באמצעות משלוח מחו"ל ובין אם באופן פיזי מוצרים או סכומי כסף אשר עוברים את ההגבלות המותרות. את ההגבלות תיארנו לכם כבר בתחילת המאמר, וכיום ישנם לא מעט מחשבונים אשר יעזרו לכם להבין האם אתם יכולים להכניס מוצר מסוים בשווי מסוים. כמו שכבר אמרנו הממשלה עושה לא מעט שינויים בכל הקשור למדיניות המכס, ולכן אתם צריכים להיות תמיד עם יד על הדופק. עורך דין מיסים יכול לעזור לכם להבין בדיוק מה החוק העדכני ביותר אומר על הכנסת או הוצאת מוצרים וסכומי כסף מישראל.

הקנס הכספי השכיח ביותר כאשר מדובר על עבירות מכס עומד על סך של 100% משווי מיסי הייבוא השונים הרלוונטיים לאותם מוצרים. כמובן שמדובר בתוספת לתשלום מיסי הייבוא אשר היו צריכים להיות מוטלים בין כה וכה על באת המוצר לישראל. מדובר על קנס כספי אשר ברוב המקרים הופך את ייבוא המוצר ללא משתלם, אך הוא מונע מכם להיכנס להליך פלילי שיכול להיות משמעותי מאוד עבורכם.

במקרים של עבירות חמורות או אדם אשר מבצע עבירות מכס לעיתים שכיחות, הסיכוי להעמדה לדין יכול להפוך להיות משמעותי יותר ויותר. כמו שכבר אמרנו העונש המקסימאלי על פי החוק בישראל עומד על 10 שנות מאסר, אך כמובן שמדובר בעונש גבוה למקרים חריגים מאוד. העונש הסטנדרטי נע בין 2-3 שנות מאסר לאנשים אשר ביצעו עבירות מכס חמורות או כאלה שלא פנו אל עורך דין מיסים בזמן על מנת שיספק לכם ייצוג הולם.

 

עורך דין מיסים איש המפתח שלכם לעבירות מכס

אם בעבר היה נדמה לכם כי עבירות מכס הן דבר פשוט יחסית, לאחר קריאת המאמר הבא אתם בוודאי מגלים כי מדובר בעבירות חמורות מאוד אשר יכולות להוביל אתכם לשבת מאחורי סורג ובריח. כמובן שיש חשיבות לאופי המקרה שבו אתם מואשמים ולכמות המוצרים אותם ייבאתם לישראל מבלי להצהיר עליהן במכס. מהסיבה הזאת פנייה אל עורך דין מיסים היא חשובה מאוד על מנת שתוכלו לקדם את עצמכם ולהוביל את עצמכם אל מקום מבטחים.

כאשר לטענות שלכם יש חשיבות מכרעת, אתם צריכים לדעת אילו טענות לטעון ובאיזה שלב של ההליך המשפטי על מנת שהן יתקבלו בצורה טובה על ידי בית המשפט או על ידי רשויות האכיפה. עורך דין מיסים אשר מכיר את התחום על בוריו יוכל לספק לכם את כל הכלים על מנת שתוכלו לחזור לחיי השגרה שלכם. עורך דין מיסים הוא איש המפתח להילחצות ממצבים לא נעימים הקשורים לעבירות מכס שאתם יכולים להגיע אליהן גם ללא כוונת תחילה.

מהסיבה הזאת אסור לכם להגיש את הדו"ח השנתי לבד, שכן מדובר באחד מהדברים החשובים ביותר עבור העסק שלכם. עו"ד אורדן הוא הכתובת עבורכם עבור תכנון מס והגשת דו"ח שנתי בצורה מהירה ואפקטיבית, בעזרתו תוכלו לדעת שהשארתם את המשימה בידיים הטובות והבטוחות ביותר.

אסור לכם להתפשר כאשר זה מגיע לעסק שלכם, בטח לאחר שהשקעתם בעסק לא מעט אנרגיה ומשאבים. תשלום המס השנתי הוא חשוב וקריטי להצלחה העסקית שלכם, ומהסיבה הזאת אתם צריכים לפנות אל עו"ד אורדן על מנת שילווה אתכם יד ביד כל הדרך עד אשר תוכלו לדעת שהדו"ח השנתי הוגש במלואו.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עורך דין לענייני ארנונה

לנוכח יוקר המחיה במדינת ישראל של השנים האחרונות, נטל המיסים המוניציפליים ובכלל זה תשלומי הארנונה, מכביד מאוד על חלק נרחב מהאוכלוסיה. לכן בשורות הבאות נסביר

קרא עוד »
התנאים לגילוי מרצון 

אחד המאפיינים של מדינה כל מתוקנת, הוא שכל אחד מהאזרחים והתושבים המתגוררים, חיים ומתפרנסים בה, משלם את המיסים המוטלים עליו על פי חוק ובזמן. זאת,

קרא עוד »
ערעורים בתיקי מיסים

ד' "חטף" מהשופטת עונש כבד במיוחד: מאסר בפועל למשך 9 חודשים, מאסר על תנאי לשנה אחת נוספת (לתקופה של 3 שנים) וקנס על סך 100,000

קרא עוד »
סוגי עבירות מס הכנסה

כיום במדינת ישראל קיימים מספר סוגים של עבירות מס הכנסה, וכמו שבטח יצא לכם לשמוע אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. לכן כל אדם שמתכנן

קרא עוד »
קיזוז הפסדים

במהלך הפעילות העסקית, יכולות להיות לעסק תקופות טובות יותר או טובות פחות. בתקופות שבהן העסק פעיל ורווחי, משלם בעל העסק את המיסים הנדרשים לאחר הגשת

קרא עוד »