fbpx

עבירות מס של עצמאיים

עבירות מס של עצמאיים הפכו להיות בשנים האחרונות דבר שכיח במיוחד, כאשר עצמאיים רבים מנסים את מזלם ולא מדווחים בצורה נכונה על ההכנסות לרשויות המס.

מדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין, ולכן חשוב להבין מהן עבירות מס וכמובן מהי מידת הענישה על עבירות מהסוג הזה. עצמאיים רבים נוטים לחשוב כי מדובר בעבירה פשוטה יחסית אשר ניתן לעבור עליה לסדר היום, אך זוהי טעות שיכולה לעלות לכם ביוקר.

רשויות המס ובתי המשפט החלו לנקוט בעשור האחרון בענישה קשה מאוד בנוגע לעבירות מס, כאשר כמעט ואין אבחנה בין עבירות מס פשוטות יחסית ובין עבירות מס משמעותיות אשר יכולות להביא לעונשי מאסר בפועל. מבחינת רשויות המס במדינת ישראל כל עבירת מס דורשת טיפול, וזוהי גם המדיניות שבה הרשויות נוקטות כאשר הן מנסות לאתר עצמאיים אשר מבצעים עבירות מס.

עו"ד מיסים הוא ללא ספק איש המפתח שלכם בכל הקשור להתמודדות עם אישומים בגין עבירות מס. אסור לכם להתמודד עם האישומים האלה לבדכם, זה בהחלט יכול להעמיד אתכם בסיטואציה לא נעימה ובעמדת נחיתות. בעזרתו של איש מקצוע מיומן אשר מכיר את הנושא של עבירות המס על בוריו, תוכלו לדעת שאתם מתמודדים כראוי עם האישומים.

 

מהן עבירות מס של עצמאיים?

על מנת שתוכלו להבין לעומק מהן עבירות מס, כמובן שתצטרכו לקבל הדרכה והכוונה מדויקת מאיש מקצוע בדמות עו"ד מיסים אשר מכיר את התחום על בוריו – ויוכל להסביר לכם בדיוק מהן הסיכונים. בתור עצמאיים יש לכם לא מעט הטבות ויתרונות, אך כמובן שגם לא מעט חסרונות אשר מחייבים אתכם תמיד להיות עם יד על הדופק.

עבירת מס הכנסה מוגדרות בתור עבירות פליליות לכל דבר ועניין, העבירות הללו כמובן מבוצעות בניגוד מוחלט להוראת פקודות מס ההכנסה. כל מצב שבו מתבצע דיווח לא מדויק או אי תשלום של המס הקבוע על פי החוק עלול להוביל להעמדה לדין, עיצומים כספיים על העצמאי ובמקרים חמורים אף עונש מאסר.

במדינת ישראל עבירות המס מחולקות לשתי קטגוריות עיקריות: הקטגוריה הראשונה היא עבירות מהותיות והקטגוריה השנייה היא עבירות טכניות. עבירות מהותיות הינן חמורות יותר מאשר עבירות טכניות, ולרוב כאשר מדובר על עבירות מהותיות העונש יהיה העמדה לדין. במקרים שבו עצמאי מואשם בדבר עבירה טכנית יהיה ניתן להמיר את כתב האישום בתשלום קנס בתוספת תשלום המס שאותו העצמאי נדרש לשלם.

עו"ד מיסים הוא איש המקצוע הרלוונטי ביותר אשר יכול לעזור לכם להתמודד עם עבירות מס מכל סוג שהוא. כאשר אתם נמצאים במלחמה מול רשויות המס במדינת ישראל יהיה לכם קשה מאוד להתמודד לבד, ולכן אתם צריכים איש מקצוע אשר ילווה אתכם על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

עבירות מס של עצמאיים
עבירות מס של עצמאיים

 

הקלות בענישה על עבירות מס

תחילה חשוב להסביר כי למרות הרצון של רשויות המס ומערכת בתי המשפט להעמיד לדין על עצמאי אשר מבצע עבירות מס במדינת ישראל, נכנסים לא מעט שיקולים כאשר נדרש לקבל החלטה סופית. כאשר שופט צריך לקבוע את העונש עבור עצמאי שביצע עבירות מס, הוא לוקח בחשבון נושאים רבים בין היתר: מצב אישי, מצב כספי, עבר פלילי ועוד מגוון רחב של אלמנטים. בסופו של יום רק לאחר שיקול כל האפשרויות הללו יחליט השופט איזה עונש הוא גוזר על אותו עצמאי שביצע את עבירת המס.

כאשר ישנן נסיבות מקלות יכול השופט לפסוק על עונשים מקלים אשר נועדו בעיקר להרתיע את הנאשם מלבצע את העבירות בשנית. בין האופציות שעומדות על הפרק תוכלו למצוא עבודות שירות או שירות למען תועלת הציבור – כך הנאשם גם תורם לסביבה ובאותה נשימה הוא גם מבין את חומרת המעשים שאותם הוא ביצע.

עו"ד מיסים יכול לסייע לכם במצב שבו אתם מואשמים בעבירות מס מכל סוג שהוא. איש מקצוע בדמות עורך דין מיסים ידע כיצד לטעון את הטענות הנכונות אשר יעזרו לכם להוכיח את המצב שבגינו נדרשתם לעבור על החוק, וכך תוכלו להימנע מקבלת עונש מאסר או עונש חמור אשר יכול לפגוע בתפקוד של העסק שלכם. בסופו של יום הרבה מוטל כאן על כף המאזניים, ואתם צריכים לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם אשר יסייעו לכם להמשיך בחייכם בצורה רגילה וללא כל שינוי.

 

מהם העונשים על עבירות מס מהותיות ועבירות מס טכניות?

לאחר שהשופט לוקח בחשבון את הנסיבות השונות שעשויות להוביל את הנאשם לבצע עבירות מס, מגיע השלב שבו הוא קובע את העונש על הנאשם. כמו שכבר אמרנו ישנו הבדל בענישה בין עבירות מס מהותיות ובין עבירות מס טכניות, לכן חשוב מאוד להבין את ההבדלים בניהם כך שתדעו בדיוק לקראת מה אתם צועדים.

עבירות טכניות נחשבות בתור עבירות קלות יחסית, הסיבה לכך היא שהן בוצעו לא מתוך כוונה פלילית של הנאשם – לרוב הן מבוצעות בתום לב וללא הכרת החוק בכל הקשור לתשלום המס במדינת ישראל. העונש המקסימאלי על עבירות מס טכניות יכול להגיע לעונש מאסר בפועל של עד 12 חודשים. אך לרוב כאשר הנאשם מביע נכונות לתקן את העונש ולקבל על עצמו תשלום קנס בדבר איחור בתשלום המס, הוא יכול לצאת גם עם עונש קטן מאוד באופן משמעותי – במטרה שהוא יכול לחזור לחיי שגרה רגילים.

לעומת זאת עבירות מהותיות הן הרבה יותר חמורות מאשר עבירות טכניות, וכאן הסיפור יהיה אחר לחלוטין. הענישה המקסימאלית על עבירות מס מהותיות יכולה להגיע ל-5 שנות מאסר בפועל. כאשר אם ישנן נסיבות מחמירות, עונש המאסר יכול להגיע גם ל-7 שנות מאסר בפועל.

כמו שכבר הבנתם עבירות מס הן אינן משחק ילדים, והענישה יכולה להיות משמעותית מאוד. באפשרותכם להוכיח את חפותכם בעזרת עו"ד מיסים אשר מכיר את התחום בצורה הטובה ביותר. כך לא תתמודדו לבדכם מול אחת מהמערכות המשומנות והחזקות ביותר במדינת ישראל.

 

החשיבות של עו"ד מיסים בעת ביצוע עבירות מס של עצמאיים

מרבית  בעלי העסקים והעוסקים העצמאיים במדינת ישראל נעזרים ברואה חשבון או בעו"ד מיסים על מנת לדווח בצורה תקינה על הכנסותיהם והוצאותיהם בכל חודש בחודשו. אך כאשר עצמאי נקלע לתביעה על העלמות מס על ידי רשויות המס במדינת ישראל, מדובר בסיטואציה מורכבת אשר דורשת מיומנות וידע רב בתחום – דבר שלא בהכרח נמצא ברזומה של כל עצמאי.

זוהי הסיבה שאסור לכם להישאר לבדכם במערכה! ישנם המון דברים שנמצאים על כף המאזניים ולכן חשוב מאוד שתעמידו לצדכם איש מקצוע מנוסה אשר ידע בדיוק מה אתם צריכים לעשות על מנת לחלץ את עצמכם מהסיטואציה שנקלעתם עליה. עו"ד מיסים מכיר את תחום המשפט הקשור לעבירות מיסים בצורה הטובה ביותר, כך תוכלו לדעת בכל שלב של ההליך הפלילי שמאחוריכם נמצא איש מקצוע מנוסה אשר מלווה אתכם לכל אורך הדרך.

עו"ד מיסים יהפוך את הדיון בעיניכם להרבה יותר קל ופשוט, ואתם לא תצטרכו לעצור את החיים שלכם על מנת להתמודד עם האישומים. יש מי שנמצא מאחוריכם ויספק לכם הכוונה וייעוץ מקצועי תמיד.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מיסוי פרסונאלי וטריטוריאלי

תשלומי המס הם סוגיה שרוב הישראלים היו מעדיפים פשוט לשכוח אותה. אלא שכתוצאה משינויים רבים שחלו (ועדיין) מתחילת שנות האלפיים בנוגע לשוק העבודה והמשק המקומי,

קרא עוד »
פקודת מס הכנסה

פקודת מס הכנסה הינה החקיקה בישראל שנועדה להסדיר את הליך גביית המס בגין הכנסותיהם של יחידים וחברות, והעברתו למדינה. מהי בדיוק פקודת מס הכנסה? איך

קרא עוד »
עורך דין מע"מ בגבעת שמואל

מבחינת החוק בישראל, עבירות מע"מ הן עבירות פליליות לכל דבר ועניין. בהתאם לכך, גם העונשים בצידן נוטים להיות חמורים. אדם שהורשע בעבירות מע"מ עלול להידרש

קרא עוד »
תכנון מס

תכנון מס: הדרך לשלם פחות – כחוק! את עיקרון תכנון המס ניתן להבין על ידי הדוגמא הבאה: אתם נוהגים ברכבכם ברחוב מרכזי בתוך העיר ובנתיב

קרא עוד »
עורך דין מע"מ בבני ברק

עבירות במע"מ נחשבות כעבירות פליליות לכל דבר ועניין, שהענישה בצידן היא מחמירה. אדם המורשע בעבירת מע"מ עלול למצוא את עצמו נדרש לתשלום קנס כספי כבד

קרא עוד »
תקנות מס הכנסה

תקנות מס הכנסה הינן הוראות מחייבות החלות על אזרחי מדינת ישראל, שלא בהכרח נחקקו על ידי הרשות המחוקקת עצמה אלא תוקנו על ידי גורמים מקצועיים

קרא עוד »