fbpx

השגות שומה

כפי שבטח אתם יודעים על פי מערכת המס הישראלית, כל אדם וכל עסק מתבקשים להגיש מידיי שנה דו"ח שנתי הכולל בתוכו מגוון רחב של אלמנטים – כך שרשות המיסים תוכל לקבוע מהי שומת המס שעל הנישום לשלם.

אך ישנם מקרים כי פקידי השומה ורשות המיסים פועלים שלא כשורה ומטילים את הנישום תשלום מס גבוה יותר מאשר התשלום שאותו הוא היה צריך לשלם. במקרה כזה צריך להגיש השגת שומה, במילים אחרות מדובר על ערעור שהנישום מגיש על מנת שהמס שאותו הוא נדרש לשלם יחושב פעם נוספת.

הגשת השגות שומה זה לא דבר פשוט בכלל, ולעיתים מדובר בתהליך ארוך ומסורבל שיכול לקחת זמן רב. מהסיבה הזאת חשוב שתעמידו לצדכם אנשי מקצוע מנוסים אשר יעזרו לכם לקבל השגות שומה נכון בהתאם למצב השנתי שלכם. רק אנשי מקצוע מנוסים ידעו בדיוק איזה מס שנתי אתם צריכים לשלם, וכמובן יעזרו לכם להילחם עד אשר תשיגו את מבוקשכם. עו"ד מיסים הוא איש המפתח במקרה הזה, הוא זה שיוכל ללוות אתכם עקב לצד אגודל לכל אורך הדרך.

 

מתי צריך להגיש השגות שומה?

בישראל ישנו מצב שנקרא הגשת שומה עצמית, שבמהלכה כל נישום צריך להגיש את המסמכים הרלוונטיים על מנת שיתבצע חישוב של המס אותו הוא נדרש לשלם. לאחר הגשת המסמכים, רשות המיסים צריכה לבצע חישוב על מנת לקבוע את סכום המס השנתי שאותו הנישום נדרש לשלם על פי המסמכים והטפסים אותם הוא הגיש בתחילת הדרך.

נדרש להגיש השגות שומה כאשר אין התאמה בין הנתונים בטפסים שאותם הגיש הנישום ובין סכום המס שאותו הוא נדרש לשלם על פי רשות המיסים. במקרה כזה רשאי הנישום לערער על החלטת רשות המיסים, ולדרוש ממנה לבצע בדיקה חוזרת של המס השנתי אותו הוא נדרש לשלם.

כמובן שאתם צריכים להעמיד לרשותכם את הידע המקצועי, בכדי שתוכלו לדעת מהו סכום המס שאותו אתם נדרשים לשלם על השנה החולפת. רק כך תוכלו לדעת האם המס השנתי שאותו רשות המיסים הטילה עליכם הינו נכון או לא נכון. כמובן שגם הגשת השגות שומה מחייבות אתכם לפנות אל עו"ד מיסים על מנת שייצג אתכם בצורה נכונה ויעזור לכם בתהליך.

מקרה נוסף שבו צריך להשיג השגות שומה הוא מקרה שנקרא "שומה לפי מיטב השפיטה", במהלכו דוחה פקיד השומה את השומה שאותה הגיש הנישום – והפקיד בעצמו קובע את גובה השומה על פי ראות עיניו. ברוב המקרים גם במקרה כזה תצטרכו להגיש השגות שומה מכיוון שברוב המצבים אתם תצטרכו לשלם סכום מס גבוה יותר מאשר סכום המס שאותו אתם נדרשים לשלם בפועל. כמובן שגם במקרה הזה אתם צריכים להעמיד לצדכם עו"ד מיסים על מנת שייצג אתכם.

 

מה חשוב לדעת על השגות שומה?

דבר ראשון שאתם צריכים לדעת על השגות שומה זה שהן מוגשות על ידי בקשה כתובה ומפורטת ברמה הגבוהה ביותר. עליכם לפרט מדוע לדעתכם השומה הראשונית שנקבעה לכם איננה נכונה, דבר שיכול להיות לא פשוט בכלל. מהסיבה הזאת אתם צריכים להיעזר בשירותיו של עו"ד מיסים על מנת שיעזור לכם לנסח את הבקשה כך היא תתקבל בקלות על ידי רשות המיסים בהשוואה לשומה הראשונית שהוגשה על ידי פקיד השומה.

הגשת השגות שומה צריכה להתבצע עד 30 יום מהיום שבו השומה הוגשה לנישום. רק במקרים מיוחדים תיתכן התחשבות בהגשת השגת שומה באיחור, אך ברוב המקרים השגת שומה באיחור תדחה על הסף. לכן אסור לכם להתמהמה יותר מידיי או למשוך את הזמן, דבר שעלול בסופו של יום להוביל לכך שהשגת השומה שלכם תדחה מבלי שיעיינו בה.

במידה והשגת שומה נדחית, פקיד השומה הוא האיש שרשאי לקבוע את השומה החדשה שאתם תידרשו לשלם. בחלק מהמקרים השומה החדשה נקבעת ביחד עם הנישום, ובחלק המקרים בלעדיו. באפשרותכם לערער על ההחלטה לדחות את השגת השומה על ידי ערעור משפטי אשר צריך להיות מוגש לבית המשפט המחוזי בהתאם למקום מגוריכם.

בעזרתו של עו"ד מיסים תוכלו להיות מוכנים לכל התהליך של השגת השומה, כך תוכלו לדעת שעשיתם את מירב המאמצים על מנת לשלם את המס הרלוונטי עבורכם. אין שום סיבה שתשלמו מס גבוה יותר ללא כל סיבה מוצדקת.

השגות שומה
השגות שומה

 

בתוך כמה זמן מתקבלת החלטה על השגת שומה?

חלק נכבד מלקוחותינו רוצים לדעת בתוך כמה זמן הם מקבלים תשובה הנוגעת להשגת השומה שזה עתה הם הגישו. ראשית נציין כי התהליך יכול לקחת זמן, ולכן עליכם להיות סבלניים ולחכות בסבלנות עד אשר תקבלו את ההחלטה הסופית של רשות המיסים בעניין תשלום המס שאותו אתם נדרשים לשלם. חשוב להבהיר כי עד אשר לא תתקבל החלטה בעניינכם, אינכם נדרשים לשלם את המס ובעצם כל הליך הבקשה שלכם נכנס למצב של קיפאון. רק כאשר מתקבלת החלטה סופית – בין אם היא לאשר את השגת השומה שלכם או לדחות אותה, יינתן לכם תאריך סופי לתשלום המס השנתי שלכם.

כמובן שבעזרתו של עו"ד מיסים תוכלו לזרז במעט את כל ההליך, ולגרום לרשות המיסים לעיין בצורה אפקטיבית יותר בבקשה שלכם. כאשר אתם מגישים בקשה להשגת שומה עם עו"ד מיסים אתם בעצם מגישים בקשה מפורטת ברמה הגבוהה ביותר, ולא פחות חשוב שהיא מוגשת בדיוק אל רשות המיסים שצריכה לדון בבקשה. כך תוכלו לקצר תהליכים ולהביא לכך שתקבלו תשובה על הבקשה שלכם בתוך זמן קצר.

כמובן שביחד עם עו"ד מיסים תוכלו לתכנן בצורה אפקטיבית יותר את ההמשך ולדעת בדיוק מה עומד לקרות במידה ובקשת השגת השומה תדחה. כאשר אתם פועלים לבד יהיה לכם קשה יותר לקבל החלטות אפקטיביות מכיוון שאינכם מכירים את התהליך על בוריו, ואינכם מכירים את כל הקריטריונים שיעזרו לכם לנסח השגת שומה נכונה אשר מתאימה בדיוק למצב שבו אתם נמצאים.

 

השגות שומה עם עו"ד מיסים מקצועי

החשיבות הרבה של עו"ד מיסים כאשר מדובר על השגות שומה היא קריטית, שכן למרבית האנשים אין את הידע המקצועי הנדרש על מנת להגיש את הערעור בצורה אפקטיבית ונכונה. בעזרת עורך דין מיסים מקצועי, תוכלו לדעת שאתם נמצאים בדרך הנכונה ומגישים את הדוח בדיוק כפי שצריך להגיש אותו. הגשת הדו"ח בצורה לא נכונה עשויה לעכב את כל התהליך, ולגרום לכך שתבזבזו זמן יקר מאוד לשווא. בנוסף ישנם מקרים שבהם הגשת הדו"ח באופן עצמאי תוביל לכך שהוא ידחה על הסף, כאשר במהות שלו אתם כן זכאים לשלם סכום מס נמוך יותר.

מהסיבה הזאת אסור לכם לקחת בערבון מוגבל את ההיעזרות בעורך דין מיסים אשר יוכל להפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים. הגיע הזמן שתוכלו להיות רגועים ולדעת כי יש מי שדואג לכם ומסייע לכם לקבל את מה שמגיע לכם בכל הקשור לתשלום מיסים. כל מה שנותר לכם לעשות זה למצוא עו"ד מיסים מקצועי אשר יוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך. כיום הרבה יותר קל למצוא עורך דין מיסים אשר יענה בדיוק על הדרישות והרצונות שלכם.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עורך דין מע"מ בבני ברק

עבירות במע"מ נחשבות כעבירות פליליות לכל דבר ועניין, שהענישה בצידן היא מחמירה. אדם המורשע בעבירת מע"מ עלול למצוא את עצמו נדרש לתשלום קנס כספי כבד

קרא עוד »
חיפוש מטעם רשות המיסים

הם מגיעים בלי שום התראה מוקדמת או הזמנה, נכנסים אליכם הביתה או לבית העסק, פותחים את הספרים, הקלסרים, הקופה הרושמת, המחשב… שואלים פה ושם שאלות

קרא עוד »
עורך דין מע"מ 

מס ערך מוסף (מע"מ) הוטל במדינת ישראל החל מאמצע שנות השבעים של המאה הקודמת. זאת, לאחר דיונים ממושכים ותהליך הכנה שנמשך תקופה ארוכה. מאז, הפך

קרא עוד »
ייעוץ בדיני מס

כמעט כל מדינה בעולם, מטילה מיסים שונים על האזרחים והתושבים העובדים ומתפרנסים בה. רק מדינות מעטות אינן מטילות מיסים. המדינות שהאזרחים שלהן או מי שעובדים

קרא עוד »