fbpx

סוגי עבירות מס הכנסה

כיום במדינת ישראל קיימים מספר סוגים של עבירות מס הכנסה, וכמו שבטח יצא לכם לשמוע אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.

לכן כל אדם שמתכנן לפתוח עסק כזה או אחר, צריך להכיר את העבירות הללו ואת הסיבות שבגינן הן עלולות להתרחש על מנת שתוכלו כמובן להימנע מהן. בכל הסתבכות עם חוקי מס הכנסה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מס הכנסה על מנת שיסביר לכם בדיוק כיצד לפעול ומה אתם צריכים לעשות.

סוגי עבירות מס הכנסה נבדלות בעיקר אלה מאלה על פי מידת הכוונה של הנאשם לעבור על החוקים שעליהם הוא עבר. אם הנאשם איננו ידע על החוקים או שאיננו התכוון לעבור עליהם ביודעין העבירות הללו נקראות עבירות מס טכניות, וחומרת הענישה עליהן היא כמובן מינימאלית ונועדה אך ורק להרתעה. אם הנאשם ידע על החוקים ועבר עליהם ביודעין, הסיטואציה כמובן שונה לחלוטין – לעבירות הללו קוראים עבירות מס מהותיות. כאן חומרת הענישה תהיה הרבה יותר גדולה, ולא מעט מהנאשמים תחת סוג זה של עבירות עלולים למצוא את עצמם בסופו של יום תחת סורג ובריח.

חשוב להדגיש כי לא משנה באיזה סוג של עבירות הנאשם מואשם, חשוב מאוד שיעמוד לצידו עורך דין מס הכנסה על מנת שיוודא כי ההשלכות של התהליך ידועות – והם יפעלו ביחד עקב לצד אגודל על מנת להפחית את חומרת הענישה.

 

מהן עבירות מס טכניות ומהי הענישה עליהן?

במסגרת העבירות הטכניות ניתן למצוא מגוון רחב של עבירות אשר פוגעות בצורך להגיש דיווח רציף לרשויות המס במדינת ישראל. במסגרת חובת הדיווח על כל עצמאי להגיש דו"ח שנתי, הצהרת הון, תיאום מס או כל דבר אחר אשר עצמאי נדרש לעשות במסגרת חובתו לרשויות המס. על מנת שכל עצמאי יוכל לדעת אילו דוחות הוא מחויב להגיש, כל מה שהוא צריך לעשות זה לפנות אל עורך דין מס הכנסה על מנת שיעשה לו סדר בכל הבלגן.

ברוב המקרים כאשר מדובר על עבירות טכניות, אשר ניתן להוכיח כי הנאשם עבר עליהן בתום לב – יהיה ניתן להטיל קנס מנהלי על מנת לנקות את החשדות מהנאשם. כיום נדיר מאוד למצוא נאשמים אשר נכנסים למעצר על כך שהן עברו עבירות טכניות שהן נחשבות לעבירות קלות יחסית בסולם הענישה של רשויות המס במדינת ישראל.

כמובן שעל מנת שתוכלו לדעת שאתם טוענים את הטענות הנכונות וכמובן מגישים בצורה מסודרת את על הדוחות החסרים אתם צריכים לפנות אל עורך דין מס הכנסה על מנת שיוודא כי הכול מתבצע כשורה. רק לאחר מכן תוכלו לשלם את הקנס ואת החוב למס הכנסה. חשוב להדגיש כי הנאשם מחויב לשלם הן את הקנס והן את החוב למס הכנסה על מנת שכל ההרשאות כנגדו ירדו מהשולחן.

סוגי עבירות מס הכנסה
סוגי עבירות מס הכנסה

 

מהן עבירות מס מהותיות ומהי הענישה עליהן?

במסגרת עבירות מהותיות ניתן למצוא לא מעט עבירות אשר הנאשם ביצע בזדון על מנת להתחמק או להימנע מתשלום החוב למס ההכנסה. לא מעט עצמאיים מנסים את מזלם על מנת להימנע מתשלום מס, אך בסופו של דבר בעידן של היום קל מאוד לאתר את אותם בעלי עסקים וכמובן להעמידם לדין. במצב כזה מדובר במעשה חמור מאוד אשר מחייב את רשויות המס לפנות לבית המשפט על מנת להעמיד את הנאשם לדין.

המטרה היא ברורה לנקוט בקו ענישה קשוח אשר ירתיע בעלי עסקים אחרים לעבור על חוקי המס במדינת ישראל. העונש על עבירות מהותיות הינו גבוה יותר מאשר העונש על עבירות טכניות, וכאן כבר אפשר להגיד כי עונש מאסר הינו דבר שכיח מאוד. לא מעט נאשמים יכולים למצוא את עצמם יושבים מאחורי סורג ובריח רק בגלל עבירות מס שבתחילה נראות כמו משהו קטן וחסר משמעות – אך בסופו של יום זה יכול להשפיע בצורה ישירה על כל החיים שלכם.

כמובן שבית המשפט שוקל לא מעט אלמנטים עד אשר הוא קובע את ההחלטה האחרונה. ולכן גם כאשר מדובר על עבירות מהותיות שהעונש עליהן הוא משמעותי וחמור, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין מס הכנסה על מנת שיעזור לכם לגבש את כתב ההגנה וכמובן יסייע לכם להילחם על חפותכם או לכל הפחות על קבלת העונש המינימאלי ביותר העומד על לשון המאזניים. זוהי מלחמה לא פשוטה, אך זוהי מלחמה אפשרית בעזרת אנשי מקצוע אשר מכירים את התחום בצורה הטובה ביותר.

 

מה קורה מיד לאחר ביצוע עבירות מס הכנסה?

כמובן שברגע שרשויות המס במדינת ישראל מזהות בעל עסק או בן אדם אשר יש ברשותו עסק עצמאי עובר על חוקי המס – הן מיד פועלת במלוא הכוח העומד לרשותם בכדי להביא את הצדק לאור. כיום בגלל ריבוי עבירות המס במדינת ישראל, רשויות המס מפעילות לא מעט משאבים על מנת להפליל אנשי מקצוע ובעלי עסקים אשר אינם מדווחים בצורה נכונה ורציפה על ההכנסות בתקווה להימנע מתשלום מס כזה או אחר.

מיד לאחר ביצוע העבירה תקבלו זימון לחקירה במשטרת ישראל או ברשות המיסים. כמובן שמיד עם קבלת הזימון עליכם לפנות אל עורך דין מס הכנסה על מנת שיתחיל ללוות אתכם לכל אורך התהליך. שלב החקירה הראשונית הוא אחד מהשלבים החשובים ביותר, ולכן חשוב מאוד שתתייעצו עם עורך דין מס הכנסה על מנת שתדעו בדיוק מה להגיד ואילו פרטים אתם יכולים למסור לרשויות המס.

בלא מעט מהמקרים החקירה מתנהל על ידי אנשי מקצוע מנוסים אשר מנסים להוציא מכם הודאה על מעשה שלעיתים לא קרה בכלל. תנאי הלחץ יכולים לגרום לכם להישבר ולהודות על מעשים שכלל לא עשיתם. זוהי הסיבה שאתם צריכים לצדכם איש מקצוע מנוסה אשר מכיר את המניפולציות השונות, וכמובן יסייע לכם לצלוח את החקירה עם מינימום טעויות. בסופו של יום ככל שתעשו פחות טעויות כך תוכלו להוציא את עצמכם מהסיטואציה במהירות האפשרית.

 

עורך דין מס הכנסה יסייע לכם בכל בעיה עם מס הכנסה!

אחת מהטעויות הנפוצות ביותר זה להתמהמה כאשר פונים אל עורך דין מס הכנסה על מנת שילחץ אתכם מסיטואציה שנקלעתם אליה ללא כוונה. איש מקצוע מנוסה בדמות עו"ד מס הכנסה ידע בדיוק מה אתם צריכים לעשות ואילו מסמכים עליכם להגיש על מנת להביא את עצמכם למצב שבו אתם לא עומדים לדין ואינכם צריכים לסכן את העתיד שלכם או של משפחתכם. חקירה פלילית היא אף פעם לא דבר נעים בין אם היא מתבצעת בתחנת המשטרה או במשרדים של רשות המיסים.

בסופו של יום ככל שתגיעו מוכנים יותר לחקירה כך תוכלו לדעת שתוכלו לצלוח אותה ללא כל בעיה, כי בסופו של יום אי אפשר לדעת מה יוליד היום שלמחרת. חשוב מאוד שתעשו את מירב המאמצים על מנת לנקות את שמכם, ולחזור לפעילות רגילה שתחזיר את החיים שלכם בחזרה למסלולם. איש המקצוע האידיאלי שיכול לעזור לכם להתמודד עם כל סוג של בעיה עם מס הכנסה זה כמובן עורך דין מס הכנסה אשר מכיר את כל הנושא על בוריו.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מה הוא תהליך הערר בארנונה?

התהליך להגשת ערר על תשלום ארנונה הופך רלוונטי בנסיבות מסוימות, המוגדרות במסגרת תקנות הרשויות המקומיות משנת 1977. הוראות החוק הנ"ל מתוות את התנאים להגשת ערעורים

קרא עוד »
עורך דין לענייני ארנונה

לנוכח יוקר המחיה במדינת ישראל של השנים האחרונות, נטל המיסים המוניציפליים ובכלל זה תשלומי הארנונה, מכביד מאוד על חלק נרחב מהאוכלוסיה. לכן בשורות הבאות נסביר

קרא עוד »
תביעות נגד מע"מ

רשות המסים היא הרשות המופקדת על גביית המיסים במדינת ישראל. גביית המיסים כוללת גם את נושא גביית מס ערך מוסף, מה שעד לפני כשנתיים היה

קרא עוד »
כללי ברזל לחקירת מס

תופעת העלמות המס במדינת ישראל איננה נעלמת או מצטמצמת עם הזמן, אלא רק משנה מפעם לפעם את פניה ומוצאת דרכים יצירתיות ומקוריות להמשיך את היקף

קרא עוד »
רישום כוזב במסמכי תאגיד

בידיעות שונות המופיעות מעת לעת בתקשורת ועוסקות באירועים מתחום המשפט, נזכר המונח המשפטי "רישום כוזב במסמכי תאגיד". בדרך כלל מדובר בהאשמות המוגשות נגד בעלי תפקידים

קרא עוד »